Platonik Aşk İçin Dua

nahrun

Kayıtlı Üye
Sevgisine karşılık bulamayanlar ENFAL SURESİ 63. ayeti okuyabilirler.
Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm.
Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lâkin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Azîz’dir, Hakîm’dir.

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
Allah insanların iradelerini özgür kılmıştır, sure okuyarak kimse kimseden durduk yere hoşlanmaz, ya da onun isteklerine karşılık vermez. Bir insanı seviyorsan, sevgisini kazanmak zorundasın.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Sayın "silverwings" katılmıyorum iradesine (Kaderine) karışmak değil adam büyüden söz etmiyor. Sevginin olması için "Her iş Allah'ın izniyledir O'nun katından geçer." Allah'ın izniyle sevmesi, karşılık bulması için paylaşılmış konu...

nahrun

Kayıtlı Üye
Sayın "silverwings" katılmıyorum iradesine (Kaderine) karışmak değil adam büyüden söz etmiyor. Sevginin olması için "Her iş Allah'ın izniyledir O'nun katından geçer." Allah'ın izniyle sevmesi, karşılık bulması için paylaşılmış konu...
teşekkür ederim

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım

Kulun elinde bu durum, Allah'a her zaman dua edilir ama her dua karşılık bulmaz, sadece bu konu için söylemiyorum, 500 kere sure okuma ve 5000 defa zikir etme gibi durumlar sadece manevi açıdan rahatlamayı sağlar ama bu nicel değerlerin bir önemi yoktur aslında, niyet önemlidir. Kaldı ki Yaradan, kulunun kendi mücadelesi ile kazanmasını ister, ne demek istediğimi anlayamamışsınız.

nahrun

Kayıtlı Üye
Kulun elinde bu durum, Allah'a her zaman dua edilir ama her dua karşılık bulmaz, sadece bu konu için söylemiyorum, 500 kere sure okuma ve 5000 defa zikir etme gibi durumlar sadece manevi açıdan rahatlamayı sağlar ama bu nicel değerlerin bir önemi yoktur aslında, niyet önemlidir. Kaldı ki Yaradan, kulunun kendi mücadelesi ile kazanmasını ister, ne demek istediğimi anlayamamışsınız.
bunlardan önce bir işe veye bir duaya veya bir büyüye olmayacak yada olmaz dersen zaten olmaz önce inanç olması gerekiyor...

anktekinc

Kayıtlı Üye
Kaç kere okumalıyız ve kaç gün devam etmeliyiz?