Parapisikoloji öğeleri sizce gerçek mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
Ama sonuçta bunu kabul edenler var ve eminimki ileride bir bilimde olacak ve bence diğer bilimlerden bile önemli bir rol oynayacak hayatımızda. Ayrıca sonuçta bu artık neredeyse kanıtlanmış birşey ve diğer o ''büyük çoğunluk'' neden kabul etmiyor acaba?

Neredeyse mi?
Varlığı ile ilgili kanıt olmazsa çoğunluğa nasıl kabul ettirebilirsin ki.

Çoğu laboratuarlarda bununla ilgili en basitinden zar atma gibi deneyler yapılıyor. Ve çoğunda telekinezinin varlığına kanıt olan sonuçlara ulaşılıyor. Astral seyahat daha tutarlı olup telekinezi nasıl sadece iddia oluyor anlamış değilim.

Telekinezi astral den daha tutarlı yani bilimsel olarak açıklanmaya daha müsait.

Ü

Üye silindi 38107

Diyorum ya laboratuarlarda yapılan deneylerde büyük gelişmeler var.Bir önceki mesajımdada dediğim gibi en basiti zar atma deneyleri. Bu senin kanıt algına bağlıdır. Nasıl bir kanıt istiyorsunki?

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Hocam hevesinizi anlıyorum parapsikoloji sitesine girip insanların inandığı şeylerin saçma ve boş olduğunu iddia ederek, " Bilimle kanıt getir bana! " diyerek tek başına bu fikri kabul ettirmeye çalışmak heyecan verici bir şey tamam eyvallah. İnanıp inanmamak kendi kararınızdır. Zamanında bu siteden aynı sebeple onlarca üye gelip geçti defalarca konu açıldı. Şunu bir kere kabullenmek gerek; biz buraya hangi kanıtı getirirsek getirelim siz hiçbir şekilde inanıp kabul etmeyeceksiniz. Konunuzu açma sebebiniz merak değil, sadece üyelerin verdiği cevapları çürütmeye çalışmak. Eğer ki amacınız buysa her cevapta arkasına saklandığınız bilim bile çaresiz kalacaktır. Madem mantıklı bir kanıt istiyorsunuz; parapsikolojinin belirli dalları ( tüm dalları hakkında bilgim olmadığı için genelleme yapmıyorum) enerjiyle alakalıdır. Aslına bakarsanız gördüğünüz görmediğiniz her olay enerji dönüşümleriyle alakalıdır. Çayın soğumasından tutun da suyun buharlaşmasına kadar. Enerji kaybolmaz, dönüşür. Bu bilimle kanıtlanmış öyle değil mi böyle bir yasa olmalıydı. İnsanların da yaptığı budur zaten. Enerjiyi kontrol edip dönüştürmek. Ortaya attığınız bir ödül iddiasıyla ve bilimsel kanıt istemekle koca bir dalın tüm teorilerini çürütemezsiniz. Unutmamalısınız ki sitede bulunan insanları inanmaya kimse zorlamadı. Herkesin kendi hayatı kendi fikirleri... İnanmazsanız fikrinize saygı duyarım. Bu kadar uzatmaya gerek yoktu.
İyi Forumlar!

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
Hocam hevesinizi anlıyorum parapsikoloji sitesine girip insanların inandığı şeylerin saçma ve boş olduğunu iddia ederek, " Bilimle kanıt getir bana! " diyerek tek başına bu fikri kabul ettirmeye çalışmak heyecan verici bir şey tamam eyvallah. İnanıp inanmamak kendi kararınızdır. Zamanında bu siteden aynı sebeple onlarca üye gelip geçti defalarca konu açıldı. Şunu bir kere kabullenmek gerek; biz buraya hangi kanıtı getirirsek getirelim siz hiçbir şekilde inanıp kabul etmeyeceksiniz. Konunuzu açma sebebiniz merak değil, sadece üyelerin verdiği cevapları çürütmeye çalışmak. Eğer ki amacınız buysa her cevapta arkasına saklandığınız bilim bile çaresiz kalacaktır. Madem mantıklı bir kanıt istiyorsunuz; parapsikolojinin belirli dalları ( tüm dalları hakkında bilgim olmadığı için genelleme yapmıyorum) enerjiyle alakalıdır. Aslına bakarsanız gördüğünüz görmediğiniz her olay enerji dönüşümleriyle alakalıdır. Çayın soğumasından tutun da suyun buharlaşmasına kadar. Enerji kaybolmaz, dönüşür. Bu bilimle kanıtlanmış öyle değil mi böyle bir yasa olmalıydı. İnsanların da yaptığı budur zaten. Enerjiyi kontrol edip dönüştürmek. Ortaya attığınız bir ödül iddiasıyla ve bilimsel kanıt istemekle koca bir dalın tüm teorilerini çürütemezsiniz. Unutmamalısınız ki sitede bulunan insanları inanmaya kimse zorlamadı. Herkesin kendi hayatı kendi fikirleri... İnanmazsanız fikrinize saygı duyarım. Bu kadar uzatmaya gerek yoktu.
İyi Forumlar!
Dışarıdan bakıldığında öyle göründüğünü biliyorum ama amacım bu değil.

Amacım düşünceleri öğrenip bu konuda tartışmak.
Bilimsel olarak çürütmek pek kolay olmuyor örneğin hiçbir metafizik öğesi bilimsel olarak çürütülemedi.
Yani çürütmek çok zor, inkansıza yakın ama kanıtlanamadığı için gerçek olarak kabul edilmez.
Bu işle uğraşıp tutmayınca kapanan pek çok üniversite var.

Enerji dönüşümünü daha detaylı olarak açıklarmısın.

Yani enerji dönüşümü ile örneğin astral seyahat arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsun?

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
İyi Forumlar!

Bir şey daha ekleyeyim ''Ben inanmak değil bilmek istiyorum.'' yani net bir kanıt görmedikçe bu görüşü kabul edemem.

Ama bırakın net kanıtı kanıt bile göremiyorum.

Gaos

Kayıtlı Üye
%100 ü geçtim adamlar ilk testi bile geçemiyorlar.
Genel olarak başarı yüzdeleri çok düşük.
Ve bana bilim alanına girmiş dallarını sayabilir misin?
Ve astral seyahate gelince astral seyahate çıkanlar gördüklerinin gerçek oldukların söylüyorlar.Bir odaya çeşitli eşyalar yerleştirilip astral seyahat yapanların bunların neler olduklarını bilebilirler.
Bilimde ise bir hipotez teori olabilmiş ise çok ufak sapmalar ile değişiyor.

Teori nadiren çöker ve teorilerin neredeyse tamamı ufak sapmalar ile gelişiyor.

Bu konuda bilim adamları ikiye bölünüyor ama büyük çoğunluğuparapisikolojiyi sözdebilim olarak görüyor.

11 boyutlu evern modelleri var ama varlığı ile ilgili kanıt yok.Bahsettiğin şekilde düşünmek için öncelikle kanıt olmalı.
Metafizik öğelerini kabul edebilmeme için kanıt olmalı eğer yoksa şöyle düşünmemin önünde hiçbir engel yok ''Bunlar çeşitli amaçlar için uydurulmuş olabilir.''.
Bu öğelerin birçoğuna neden soruları sorduğumda tutarsız cevaplar alıyorum. Ama bunu bilimde denediğimde daha tutarlı cevaplar alıyorum.

henuz gozlemlenemiyor olmasi onun yok oldugu anlamina gelmez . matematik diyorki var . > sicim kurami . `herseyin teorisi` > m kurami .

yuzyillar once biri cikip evrim var , kutlecekim yasasi var , frekans var, big bang oldu vs. dese ve kanitla deseler kanitlayamazdi o gunun kosullarindan dolayi .

astral seyahat olayina gelirsek . o tamamen beyinle alakali bir durum . beyin frekanslarinin istemle degistirilmesidir .

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
henuz gozlemlenemiyor olmasi onun yok oldugu anlamina gelmez . matematik diyorki var . > sicim kurami . `herseyin teorisi` > m kurami .

yuzyillar once biri cikip evrim var , kutlecekim yasasi var , frekans var, big bang oldu vs. dese ve kanitla deseler kanitlayamazdi o gunun kosullarindan dolayi .

astral seyahat olayina gelirsek . o tamamen beyinle alakali bir durum . beyin frekanslarinin istemle degistirilmesidir .

Kısmen de olsa haklısın ama henüz kanıtlanamıyor olması örneğin Panspermia teorisi ve ya Lamarc ın görüşleri gibi ciddi değişimlere uğrama ihtimali yüksek çünkü teoriyi destekleyen kanıtlar çok az.

Ama çoklu evrenlerin olması metfizik öğelerinin olduğu anlamına gelmez.
Hatta var olma ihtimalinde bir değişme olmayacak.

Astral seyahatten de bilinçli rüya deneyiminin yanlış yorumlaması olarak bahsediyorlar.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Hayatınızda kanıtlayamadığınız pek çok şeyi siz de yaşıyorsunuz. Bilimsel olarak kanıtlanamamış şeyleri bile. Enerji dönüşümünden kastettiğim şey ise; evrenin enerjiden oluştuğunu zaten biliyoruz. Kaybolmayan ve dönüşen bir enerji... Çaydan örnek verdik devam edelim; çayı ısıttığınızda ona bir miktar enerji aktarıyorsunuz böylelikle ısınmış oluyor. Soğuduğunda ise enerjiyi dışarı veriyor. Yani enerji serbest kalıp tekrar evrene dönüyor. Bu mantıktan bahsediyorum.
Astral seyahat konusuna gelecek olursak; siz sadece fiziki beden ve ruhtan oluşmuyorsunuz ( ruh da kanıtlanamadı ama neyse konumuz değil :) )
Ayrıyeten bir de astral bedeniniz bulunmaktadır. Astral seyahatte ise fiziki bedeniniz uykudadır. Böylelikle bilinç astral bedene aktarılır.

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı

Bir ekleme daha yapayım; parapisikoljiyi matematiğe ve diğer kuramlara nasıl dayandırıyorsun?

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
Hayatınızda kanıtlayamadığınız pek çok şeyi siz de yaşıyorsunuz. Bilimsel olarak kanıtlanamamış şeyleri bile. Enerji dönüşümünden kastettiğim şey ise; evrenin enerjiden oluştuğunu zaten biliyoruz. Kaybolmayan ve dönüşen bir enerji... Çaydan örnek verdik devam edelim; çayı ısıttığınızda ona bir miktar enerji aktarıyorsunuz böylelikle ısınmış oluyor. Soğuduğunda ise enerjiyi dışarı veriyor. Yani enerji serbest kalıp tekrar evrene dönüyor. Bu mantıktan bahsediyorum.
Astral seyahat konusuna gelecek olursak; siz sadece fiziki beden ve ruhtan oluşmuyorsunuz ( ruh da kanıtlanamadı ama neyse konumuz değil :) )
Ayrıyeten bir de astral bedeniniz bulunmaktadır. Astral seyahatte ise fiziki bedeniniz uykudadır. Böylelikle bilinç astral bedene aktarılır.

Genelde astral bedenden pek bahsedilmez ruh olarak geçer ama pek farkı yok ikisi de geçeklik açısından aynı durumda.
Bana göre sadece fiziksel bedenden oluşuyoruz.

Ama yine bağlantı kuramıyorum.
Bu arada ben astral ile ilişkisini de sordum.

Gaos

Kayıtlı Üye
evet var olma ihtimalinde bir degisim olmayacak ama o ihtimale olan yogunluk artacak . gelecekte her cocuk multiversede yasadigimizi, bilmem kac tane boyutla ic ice yasadigimizi bilse , birileri de cikip o boyutlar nasildir diye arastirmalar yapmaya baslayacak .

Bir ekleme daha yapayım; parapisikoljiyi matematiğe ve diğer kuramlara nasıl dayandırıyorsun?

bunlar icice gecmis kavramlar . bazi bilgi kirlilikleri var, farkli yorumlar da var ( ornegin benim xgenion arkadasla olan gibi astral seyahat konusunda) . diger taraftan o astral boyut da fizik ile aciklanabilinir . bunun aciklamasini yapmam icin bilgim sinirli . soyle diyebilirim , beyin dalgalarimiz sanirim delta seviyesine geldiginde ruya gormeye basliyoruz . bu bir boyuttur aslinda . farkli bir gerceklikle veya yanilgi da denilebilinir karsi karsiya geliyoruz . bu gerceklik sadece bizim gercekligimiz olsa da. astral boyut da o sekilde birsey olabilir . fakat astral boyut genel bir olaydir . beyin dalgalarimizin evrenle butunlesmesi olabilir . en azindan bir bolumuyle .

nasil dayandiriyorum ? sorunu tam anlamamis olabilirim . ne demek istedigini . cinler melekler vs. bunlari bilimsel olarak ben coklu evren dusuncesiyle acikliyorum . matematik diyorki coklu evrende yasiyoruz. parapsikoloji diyor ki cinler , demonlar var . bilim diyorki algimiz cok kisitli. parapsikoloji de diyorki algimiz cok kisitli. 2sinin de baska ortak soylemleri: hersey enerjidir . hersey tektir , bir butundur . yani 2si de ayni seyleri soyluyor aslinda . biri kanitli ilerliyor digeri kisisel veya tarihi bilgilerle .

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
1 milyon dolarlık ödül var ama kimse kazanamadı.

Sırlarına bu kadar mı sadıklar.

internetteki şu yazıyı aktarayım..

"ebu hureyre: ben resulullah s.a.v. den iki kap hadis belledim. bunlardan birini halka yaydım. ötekine gelince, şayet onuda yaymış olsam şu gırtlak kesiirdi..."

demekki sırlar herkese anlatılmaz....

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
internetteki şu yazıyı aktarayım..

"ebu hureyre: ben resulullah s.a.v. den iki kap hadis belledim. bunlardan birini halka yaydım. ötekine gelince, şayet onuda yaymış olsam şu gırtlak kesiirdi..."

demekki sırlar herkese anlatılmaz....

Senin gibilere hayran kaliyorum olayin bir ucundan tutup ta bunu hadislere dayandiriyorsun.

Sirlarini saklayanlarin hepsi mi musluman.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kanıtlanmış bir bilgi var mi? Her hangi bir konu da. Sırrı çözülmüş tek bir bilgi.

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
evet var olma ihtimalinde bir degisim olmayacak ama o ihtimale olan yogunluk artacak . gelecekte her cocuk multiversede yasadigimizi, bilmem kac tane boyutla ic ice yasadigimizi bilse , birileri de cikip o boyutlar nasildir diye arastirmalar yapmaya baslayacak .

bunlar icice gecmis kavramlar . bazi bilgi kirlilikleri var, farkli yorumlar da var ( ornegin benim xgenion arkadasla olan gibi astral seyahat konusunda) . diger taraftan o astral boyut da fizik ile aciklanabilinir . bunun aciklamasini yapmam icin bilgim sinirli . soyle diyebilirim , beyin dalgalarimiz sanirim delta seviyesine geldiginde ruya gormeye basliyoruz . bu bir boyuttur aslinda . farkli bir gerceklikle veya yanilgi da denilebilinir karsi karsiya geliyoruz . bu gerceklik sadece bizim gercekligimiz olsa da. astral boyut da o sekilde birsey olabilir . fakat astral boyut genel bir olaydir . beyin dalgalarimizin evrenle butunlesmesi olabilir . en azindan bir bolumuyle .

nasil dayandiriyorum ? sorunu tam anlamamis olabilirim . ne demek istedigini . cinler melekler vs. bunlari bilimsel olarak ben coklu evren dusuncesiyle acikliyorum . matematik diyorki coklu evrende yasiyoruz. parapsikoloji diyor ki cinler , demonlar var . bilim diyorki algimiz cok kisitli. parapsikoloji de diyorki algimiz cok kisitli. 2sinin de baska ortak soylemleri: hersey enerjidir . hersey tektir , bir butundur . yani 2si de ayni seyleri soyluyor aslinda . biri kanitli ilerliyor digeri kisisel veya tarihi bilgilerle .

Coklu evren teorisini de dikkate almam icin daha fazla kanita ihtiyaci var.

Hem kendince hipotez olusturmak icin fazla cahilsin/ Yanlis anlama fakat ancak bu akademik egitim ile mumkun.

Bilimde henuz astral seyahatin yeri yok.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
Senin gibilere hayran kaliyorum olayin bir ucundan tutup ta bunu hadislere dayandiriyorsun.

Sirlarini saklayanlarin hepsi mi musluman.

hadislere dayandırmadım. hadis aktarmadım. dikkatli okumallısın. ebu hureyre adındaki bir zad bunu söylemiş... tarihte hallacı mansur adındaki şahıs sırrını verdiği için kafası kesilmiş.

demekki sır herkese anlatılmaz...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sirdan kasit nedir. Cunku bilimde hersey degisir net bir yasa yoktur ama teoriler vardir tum bilimsel deneyleri ve gercekleri icine alir.

Aynen Katılıyorum siz ozaman neyi sorguluyorsunuz. Parapsikolojiden tek farkı birinin egemen kültür Tarafından desteklenmesi ve kayak aktarılması diğeri ise örgütler tarafından saklanması ve yine kaynak aktarılması var. Ilgilendikleri çıkış Noktaları varmak istedikleri hepsi aynı. Bilgiye ulaşma yolunda ikiside deney yapar bir teoriye ulaşır ve sürekli değişir. Sizinde belirttiğiniz gibi zaten net bir yasa olmadığı için ökült bilgileri kanıtlayamayız. Kanıtlanan bilgi Yarının yalanı olacaktir evrendeki her bilgi gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...