Özel dilekler için namaz kılmak

Hopemore

Kayıtlı Üye
Bazı dilek dualarını belirli sayıda rekat namaz kıldıktan sonra okuyarak yapıyorlar sorum şu
Normalde namaz kılmayan biri dilek duası uygulamasının gerektirdiği şekilde namaz kılarak Allah'tan bir şeyler istemesi yanlış mıdır?

Furking

Kayıtlı Üye
Dünyevi meselelerle frekansımızı düşüren kirlerden arınmak, Rabbin vechine daha yakın olabilmek için günün belirli vakitlerinde yapılan bu ibadetin, bize faydalı olduğu yönüne tek adım atmayıp, geçici istekler için bunu kullanmak ne aklen ne de kalben tutarlı değildir. Samimiyetten mahrum bir davranış olur.
Bunlar bendeki bakış açısı. Sizde yahut başkasında nasıl işler bilemem ama;
Kalbiyle akleden kişinin bunu vicdanına sorması yeterlidir.

Furking

Kayıtlı Üye
Bu şuna benziyor; işim düştüğünde kapını çalarım. :)

(Kusura bakmayın flood için)

Alienist

Kayıtlı Üye
İbadetsiz geçen bir yaşamın içinde yalnız bir dilek için ibadete başvurulması bence de hoş değil fakat hakikate ulaşmak için bir engel de değil çünkü Allaha yaklaşmak için minicik bir adım bile (ardındaki sebepler ne olursa olsun) çok değerlidir sizi güzel bir yola iten hayra vesile olabilir yani bence bir dilek için bile olsa sizi Allahla buluşturacak bir ibadet hiç yapılmayan bir ibadetten daha hayırlıdır ki şeytan insanı hep azın yetmeyeceği ile korkutarak hiç yapmamaya yöneltir..

Hopemore

Kayıtlı Üye
İbadetsiz geçen bir yaşamın içinde yalnız bir dilek için ibadete başvurulması bence de hoş değil fakat hakikate ulaşmak için bir engel de değil çünkü Allaha yaklaşmak için minicik bir adım bile (ardındaki sebepler ne olursa olsun) çok değerlidir sizi güzel bir yola iten hayra vesile olabilir yani bence bir dilek için bile olsa sizi Allahla buluşturacak bir ibadet hiç yapılmayan bir ibadetten daha hayırlıdır ki şeytan insanı hep azın yetmeyeceği ile korkutarak hiç yapmamaya yöneltir..

Teşekkür ederim

nikılıs

Kayıtlı Üye
Maalesef bende işi düşünce kapıyı çalan gruptayım.Buna rağmen okuduğum duaların faydalarını hissediyorum.