Olumsuzluklara niyetliyim alamam :)

Elfangel

Kayıtlı Üye
Olumsuzluklara niyetliyim alamam oyununu öğretmek istiyorum.

Hani bazı insanlar vardır. Bir laf ederler: Aylarca bazen de yıllarca etkisinden kurtulamayız.

İçimizde büyürde büyür...

Yıllar önce bir tanıdığımız bayan vardı.

Şaheser Teyze...Tek kelimeyle bir şaheserdi. Hepimiz ondan çekinirdik. 140 cm boyuyla, her yaptığımıza bir kulp takar, hevesimizi daima kursağımızda bırakırdı. Birbiriyle mutlu bir çift görse muhakkak içlerine bir kurt düşürecek lafını söyler ve yoluna öylece çeker giderdi.

Bir bayram günü Şaheser Teyze bizde yine.

Hepimiz teyakkuzda. Ne diyecekte canımızı sıkacak. Ben en şahanesinden giyinmişim, genç kızlık neşemle evde dolaşıyorum. Bana dedi ki: Aman da sen aynen bir tavus kuşu gibisin.

Ben şaşkın ve sevinmiş teşekkür ettim.

DURRRR. Dedi. Sor bakalım neden tavus kuşusun?

Beğendin sanırım beni dedim.

Beğendim beğenmesine de: Tavus kuşları kendini çok güzel sanırlar. Ammmaaa, ayakları pek çirkindir.

Ben ayaklarıma bir baktım. Gümmm.

O günden sonra yıllarca açık ayakkabılar ve terlikler giymedim.

Ayaklarım çirkin diye.

Sonra bir gün bir arkadaşım ayaklarımı görmüş. Ne güzel ayakların var senin dedi.

Baktım...Gerçekten de güzeldiler.

Ama ben yıllardır Şaheser’e kurban etmiştim onları.

Vardır böyle insanlar hayatınızda.

Tek lafıyla telkini veren, enerjinizi düşüren. Kafanızı karıştıran. O insanlara deyin ki.

Senin bu dediklerini alamam.

Ben dıştan gelecek olumsuzluklara niyetliyim.

Teşekkürler, ama alamam.

Ben olumsuzluklara niyetliyim.

Sakın olumsuzluk orucunu bozmayın.

Bu telkinleri içinize almayın.

Bundan sonra 365 gün olumsuzluklara niyetliyiz.... Alamayız...:))

Alıntı

Meruh99

Kayıtlı Üye
paylasim icin tesekkürler. güzel bir konuya deginmissin!! Benim anlamadigim bir sey var neden bu teyzemiz böyle olumsuzluklara takili kalmis!! acaba böylemi görmüs oda ailesinden yada bilerek mi yapiyor acaba!!! bence buda önemli böyle insanlara da yardim etmek gerekir....

wblackw

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler. Meruh uslubune dikkat et lütfen. noktalama işaretlerini fazla yanlış kullanıyosun

ByQathell

Banlı Kullanıcı
meruh teyzeye fena taktı :D

Teşekkürler.. güzel paylaşım ..

yazar olumsuzluklara niyetliyim derken olumsuzlukları arzuladığını sandım.. hatta neden öyle demiş bu diyede merak ettim. ben ne bilim oruçtan dem vurduğunu ))

escada35

Kayıtlı Üye
yazı çok güel , gerçekten çok gerekli bi paylaşım olmuş verdiğin örneklerle birlikte Teşekkürler.

vivalavida

Kayıtlı Üye
İyi, güzel, hoş ama yazıdaki genç kız da hep başkalarının fikirlerine göre hareket etmiyor mu şimdi? Teyzem ayakların çirkin demiş, bir daha açık ayakkabı giymemiş. Arkadaşı ayakların güzel demiş, bakmış ayakları sahiden güzel. E bu kızın kendi fikri yok mu ayakları hakkında?

Olumsuz düşünceye kapatmaksa kendimizi asıl olay, bu başkalarının sayesinde değil kendi içimizden gelecek güçle olmalı bence.

Teşekkürler, sevgiler.

ByQathell

Banlı Kullanıcı
İyi, güzel, hoş ama yazıdaki genç kız da hep başkalarının fikirlerine göre hareket etmiyor mu şimdi? Teyzem ayakların çirkin demiş, bir daha açık ayakkabı giymemiş. Arkadaşı ayakların güzel demiş, bakmış ayakları sahiden güzel. E bu kızın kendi fikri yok mu ayakları hakkında?

Olumsuz düşünceye kapatmaksa kendimizi asıl olay, bu başkalarının sayesinde değil kendi içimizden gelecek güçle olmalı bence.

Teşekkürler, sevgiler.

Olumsuz yaklaşmaktan ziyade; mazide kalan ve gerçektende olumsuz olan olayları atlatamamak. farkında olmadan şartlanmak gibi.. Bunu aşmak büyük erdem ister.

hasan06

Kayıtlı Üye
ama olumsuzluklar ardı ardına geliyor olumsuzluk orucumuzu bozuyor