Olumlama enerjisi ve nadas

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

biard

Kayıtlı Üye
Merhaba, benim size 2 sorum var saçma gibi gelebilir ama cevapları benim için önemli. Başlıyorum:
1. Kendim için bir olumlama belirledim ve onu uyguluyorum. Olumlamalar kendimize telkin vermek sonuçta. Kelimelerle. Ama ben içimden konuşmak şarkı söylemek gibi şeyleri sık yapan biriyim. Ezber yaparken enazından. Ve onlar da kelime. İçimizden konuşmak ya da şarkı söylemek gibi şeylerin kuantum olumlamaya zarar verme ya da onun enerjisini dağıtma gibi bir ihtimali var mı?
2. Biliyorsunuz ki kuantum olumlamalar 21 gün süresince uygulanıyor. 21 gün bittikten sonra yeni bir olumlamaya geçmeden önce bazı yerlerde 7 gün nadas yapmak yani zihni dinlendirmek gerektiği söyleniyor.
Bu doğru mu?
Teşekkür ederim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kendinize has olumlama oluşturmanız çok doğru.Pek çok kişisel gelişim kitabı bu yöntemi önerir.Kendi yüreğinizden akan sözlerin beyni daha rahat ikna edebileceğine inanılır.21 günde doğru süredir,nadas dönemini ilk kez duydum.Fikrim yok ama siz devam etme isteği duyuyorsanız yeni olumlamalarla yola devam edin.Dinlenmek iyi gelicekse dinlenin ,hatta nadas süresinde yeni olumlamalarda yaratarak verimli bi dinlenme dönemi oluşturabilirsiniz.
İcten konuşmak ise;bende çok yapıyorum.Sadece konuşuyorsanız sorun olmaz.Ancak konuştuklarınız olumsuzsa ve kafanızda yaşayarak yani hissederek,düşünerek konuştuklarınızı benliğinize yaşatıyorsanız bunu azaltmaya çalışın.Konuştuğunuz anda kendinizi yakalayın ve "bu dogru frekans değil"diyip başa sarın.Bunu" The Power Secret " çok iyi işlemiştir,okuyabilirsiniz.

biard

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim, peki olımlamayı kazara yanlış söylemek sorun yaratır mı?
Ya da örneğin "ben kendimi seviyorım" u tekrar ederken "ben" dedim ve odaya biri girdi yarım kaldı. Bu tür şeyler sorun yaratır mı?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Rica ederim,hayır yarım kalsada sorun olmaz.Tekrar baştan alırsıñız cümleyi tekrarlarsınız.
Sakin rahatsız edilmeyecek ortam konsantre açısından iyi olur.Ben olumlama konusunda çok başarısızımdır mesela,bir türlü inandıramıyorum, kendimi kandırıyorum gibi geliyor.
Yanlış okursanızda "iptal ediyorum"diyerek doğrusunu söylersiniz,sorun olmaz:)

biard

Kayıtlı Üye
Aklıma bir şey takıldı: Bazı yerler olumlamayı sesli normal konuşur gibi tekrarlayın diyor bazı yerler de fısıltı şeklinde kendi duyabileceğiniz gibi olur diyor.
Fısıldama şeklinde de oluyorsa garip tepkilere maruz kalmadan her yerde olumlama yapabilirim.
Bu söylenenlerin hangisi doğru?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben çok yüksek sesle söylemiyordum.Çok kısıkta değil alçak bi ses tonuyla yapıyordum.Çok yüksek seste zaten adapte olunmuyor.Bu tip şeylerin bi kuralı,kalıbı yok aslında.Ben kısık sesle uyum sağlarım ,siz yüksekle..Hangisinde daha rahat ve daha konsantre oluyorsanız öyle devam edin bence.Sayın Nefertiti'nin olumlama ile ilgili bugün bir paylaşımı oldu,mutlaka okumalısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...