Öğrencim için yorumlarınızı bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilya

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Biraz uzun bir mesaj yazacağım bu nedenle okuyacak olanlardan özür dilerim, hakkınızı helal edin.
Ben bir lisede psikolojik danışman olarak çalışıyorum, geçtiğimiz yıllardan tanıdığım ve o dönem hayatındaki sorunlara kısmen vakıf olduğum bir öğrencim var. Bu öğrencim 2 yıl kadar önce uzun süreli teşhis edilemeyen bir rahatsızlık geçirdi, şöyle ki hastalığın ilk aşamalarında neredeyse tamamen bilinci kapalı idi konuşmalara cevap veremiyor yalnızca sayıklamalar ve kasılmalar yaşıyordu. Sayıklamalar çoğunlukla küfür etme şeklindeydi ve bilincinin tamamen kapanması da "Ben size bir şey yapmadım, beni rahat bırakın, benden ne istiyorsunuz" sayıklaması sonrasında oldu. Hastane sürecinde yapılan testlerde hiçbir fiziksel probleminin olmadığı anlaşıldı ve psikiyatri servisine yönlendirildi, burada da uzun süre hiçbir cevap alınamayan tamamen deneysel bir ilaç tedavisi başlandı, neredeyse tüm hastalıklara uygulanabilecek tedaviler tek tek denendi ama sonuç değişmedi.

Sonuç alınamayınca ailesi en son çare olarak bazı kişilerden yardım aldı (kişileri tanımıyorum bu nedenle hoca ya da cinci gibi tabirler kullanamıyorum). Ailenin yakın çevresinden kişiler tarafından büyü tarzı işlemler yapıldığı sonucuna varıldı ve bununla ilgili çalışma yapıldı. Sorun büyük ölçüde düzeldi bu müdahaleden sonra. Ancak son birkaç ayda öğrencimde aşırı derecede korkma, yalnız uyuyamama, sinirlilik, yerinde duramama, kapalı alanlardan rahatsız olma, tikler, ağızda kayma gibi sorunlar gözlemledim. Bunlara bağlı olarak insan ilişkilerinde bozulma, arkadaşları ve öğretmenlerle sık sık tartışmalar, düşmanca tavırlar, derslerinde başarısızlık gibi durumlar da yoğun olarak yaşadığı sorunlar. Başlangıçta oldukça olumlu yaklaşan çoğu öğretmen arkadaşlarımın da ani tavır değişiklikleri ve anneye dahi ciddi kötü davranışlarının olduğunu gözlemledim, dahası ev içerisinde de eşiyle bir süredir çok huzursuz olduklarını, eşinin daha önce hiç bu tarz bir olay yaşanmamış olmasına rağmen kendisine sebepsiz yere düşman gibi davrandığını, kendisine şiddet uyguladığını ve bütün çabalarına rağmen hiçbir sebep göstermeden iletişimden kaçındığını, kötü davranmaya devam ettiğini söyledi.

Şimdi benim soruma gelecek olursak bilgi sahibi arkadaşlarımın bu konu hakkında yorumlarını almak isterim. Öğrencim ve ailesine tekrardan bu tarz bir uygulama yapılmış olabilir mi? Ben bu konuda kendilerine en azından öğrencimin daha huzurlu ve sakin olması için nasıl yardım edebilirim (Esmalar, dualar gibi çalışmalar yararlı olur mu?). Mesleki olarak yapabileceğim bir çok şeyi yapmama rağmen sonuç alamadığımı ve yetersiz olduğumu, daha farklı bir yol izlemek hissediyorum. Sizler de yorumlarınızla bana yol gösterirseniz mutlu olurum.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

origanum

Yönetici
Büyüyü çözen çözmüş galiba ancak temizleme ve arındırma kısmını yapmamış ya da becerememiş. Koruma da yapması lazımdı ama belli ki o da yok. Ucuz etin yahnisi olmuş anlayacağınız.
Ailesi bu mesleği mahveden bu ilginç kişilere değil de işin ehli büyücülere gitmeliydi. Bulamamışlar belli. Yarım kalan işi toplarlamaları lazım. İşin ehline gidip adamakıllı yaptırabilirler. Kimseyi bilmiyorlarsa site sahiplerine başvurabilirler. Detayları aralarında görüşmeliler.

Mrtyşlmn

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Meraba oncelikle bana mesaj atabilirmisiniz bazi ozel sorularim olucak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...