Negatif enerji aldiginiz birinden hediye

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Merhaba
Negatif enerji aldiginiz (nazar, hased, kiskanclik) veya buyu yapmis olabilecek birisinden gelen hediyeyi ne yapabiliriz? Bunlari ayirt etmek mumkun mudur?
Hediyeyi baskasina vermek veya atmak dogru mudur?

K_kop

Kayıtlı Üye
Birine hediye edebilirsiniz.Buyu olduğunu dusunurseniz gomun

Seraphine

Kayıtlı Üye
Sizin negatif enerji aldığınız bir hediyeyi veya eşyayı başkasına vermek yanlıştır. Eğer o eşya ile ilgili ters giden bir şey varsa, verdiğiniz kişiye olumsuzluk aktarmış olursunuz. Ne yapılacağı konusu için eşyanın türü önemli. Deniz ve benzeri akıntı yerlerine atılamayacak eşyalar denetim altında yakılabilir. Ama her koşulda bir ön tarama yapmak gerekir.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Buyu yapılarak verilmis oldugunu dusundugum seyleri bile farkindaysam zararı olmaz diye kullandigim veya yedigim olmustur ama sanirim cok dogru bir yaklasim degil bu denli inatlasmak ?
Bir arkadasimda kedi biblosu hediye etmisti mesela, kedileri cok severim var kedim, o biblodan sonra hep gozetleniyormus gibi hissettigim icin atmistim.
Cevaplar arasinda ise en yakini gommek geldi, sonucta toprak en buyuk negatif temizleyici...

Seraphine

Kayıtlı Üye
Toprağa gömmek her zaman fayda göstermez. Güçlendirilmiş ve koruma altına alınmış enerjileri toprak arındıramaz ve dolayısı ile gömüldüğü yerde enerji yaymaya devam eder. Bu yüzden ön bir tarama yapılıp ne tür bir durum olduğu anlaşılmalı. Bunun sonucunda en iyi çözüm denize fırlatmak veya enerji ile absorbe edip yakmaktır.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
@Seraphine yakmanin enerjiyi artiridgini pek cok bu isi yapan kisiiden duydum o yuzden yakma konusunda fikrinize katılmıyorum. Deniz yoksa akarsu olur mu? Illa deniz midir?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Fark ettiyseniz direk ateşe atılacak demiyorum. Enerjiyi absorbe ettiğiniz sürece negatifin yayılmasını önlemek mümkündür. Yakmanız enerjiyi saf bir biçimde ortaya çıkarıyor ve onu kanallık yolu ile arındırıyorsunuz.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
@Seraphine fark ettiyseniz o sekilde yazmadiniz, herkesin sizin ne sekilde enerjiyi ne yapıyorsanız onu tahmin etmesini beklemeyin. Bir sey biliyorsanız ya acik yazin ya da yorum yapmayin, tesekkurlet

D

DAİMON

Bir hediyeyi negatif enerji olarak degil de, büyü yapmış mıdır bir şeyler okumuş mudur, diye belki almayabilirm. Dokunmayıp kullanmadığı paketletip getirdiği bir eşyadan negatif enerji geçmesi biraz üst düzey bilinçli birinin becerecegi bir şey olsa gerektir?
Birde eşyalardan aktarım vs. zaten insanların çogu bu gibi şeyleri bilmiyor. Bilmedigi içinde otomatik bir olarak dogal bir korunma gerçekleşiyordur kanaatim bu yönde.
Fazla evham iyi değil bence arkadaşlar. Akrabalık eş dost bagları önemli oldugu için şeytan çok dürter. Şeytan ayrıntıda gizlidir. Siz üstüne düştükçe bu iş kafanızda dönüp dolanır. Düşüncelerinizi serbest bırakın, hayatı akışına bırakın. Zaten hayatımızın bütünüyle güllük gülistanlık olması insanoğlu nun zayıf yapısı için mümkün degil. Her işlediğimiz günah bize evren tarafından farklı şekillerde ille geri döner. E günahsız kul olmayacagı içindeeee imtihanlar hiç bitmez. :) Sevgiyle...

D

DAİMON

Bir hediyeyi negatif enerji olarak degil de, büyü yapmış mıdır bir şeyler okumuş mudur, diye belki almayabilirm. Dokunmayıp kullanmadığı paketletip getirdiği bir eşyadan negatif enerji geçmesi biraz üst düzey bilinçli birinin becerecegi bir şey olsa gerektir?
Birde eşyalardan aktarım vs. zaten insanların çogu bu gibi şeyleri bilmiyor. Bilmedigi içinde otomatik bir olarak dogal bir korunma gerçekleşiyordur kanaatim bu yönde.
Fazla evham iyi değil bence arkadaşlar. Akrabalık eş dost bagları önemli oldugu için şeytan çok dürter. Şeytan ayrıntıda gizlidir. Siz üstüne düştükçe bu iş kafanızda dönüp dolanır. Düşüncelerinizi serbest bırakın, hayatı akışına bırakın. Zaten hayatımızın bütünüyle güllük gülistanlık olması insanoğlu nun zayıf yapısı için mümkün degil. Her işlediğimiz günah bize evren tarafından farklı şekillerde ille geri döner. E günahsız kul olmayacagı içindeeee imtihanlar hiç bitmez. :) Sevgiyle...

Seraphine

Kayıtlı Üye
@Seraphine fark ettiyseniz o sekilde yazmadiniz, herkesin sizin ne sekilde enerjiyi ne yapıyorsanız onu tahmin etmesini beklemeyin. Bir sey biliyorsanız ya acik yazin ya da yorum yapmayin, tesekkurlet
Bence size yardım etmeye çalışan kişilere daha pozitif yaklaşmalısınız. Neden son zamanlarda herkes yazdıklarımı yanlış anlıyor bilmiyorum ama bu tür geri dönüşler beni rahatsız etmeye başladı. Eğer benim anlatmam ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız bunu daha kibar bir dil ile söyleyebilirsiniz. Ben ne hakkında yazıp yazmayacağımı başkasına sorma gereği duymuyorum, tavsiyeniz için teşekkürler.

thew3w

Kayıtlı Üye
Ben çöpe attım. Bir arkadaşım kapı süsü hediye etmişti. Taktıktan sonra eve girerken korku hissetmeye başladım. Hatta en başlarda hiç aklıma gelmedi hediyenin negatif enerji yayabileceği. Bir gün, başka bir arkadaşım evime geldi, kapı süsüne dikkatle baktı ve at bunu dedi. Arkadaşımın duru görü yeteneği var. Onu bildiğim için hemen attım. Eğer atmak istemezsen sirke ve tuzla sil ama sana bir olumsuzluğu çağrıştıracaksa arındırdıktan sonra birine hediye edebilirsin.

Ü

Üye silindi 58480

Negatif enerji aldigim insanlar var. Ama bana ciddi ciddi kastetmis insan zannedersem yok etrafimda. Oyle birinden hediye alsam heralde kutusundan bile cikarmaz ya ihtiyac sahibine verirdim ya da iste degerine gore Gitti gidiyorda vs satardim. Parasini da sadaka yapardim.

Sadaka belayi defeder cunku. Hadiyenin kendisini sadaka yaparsaniz da olasi negatif enerjiye simya formulu uygulamis olursunuz ve enerji donusur.

Buyunun mutlak olmasi gerektigini ve usta biri tarafindan yapilirsa, illa tutmak zorundaymis gibi, tekel gercekligi olarak algilandirilmaya calisilmasini anliyorum.

Ama inanc yasasi perspektifinden de bakarsak, mutlak iman, suphesiz iman ve hatta Allahin dostu, fena makamlari mertebelerinin perpektifinden de buyu ne yazik ki itibarsizlastirilmistir. Tum etki alanlari taninmistir, kabul edilmistir ancak safi inanc yasasinin ulastigi dogal sinirlar buyunun dogal sinirlarini esit sartlar altinda katlamistir.

Yoksa buyuyu kucuk gormuyoruz. Kendi inancimizi buyu ile yarisamayacak kadar gelistirmedigimiz icin kendimizi elestiriyoruz. Kapasite ve esik olarak saf inanc ve ilim kuvveti buyu kuvvetini kusatmistir cunku.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
@dennise satip sadaka olarak vermek benim de aklima gelmisti ama oyle genelde kucuk seyler ki hani satmak zor ama maddi degeri olanlar icin iyi fikir ? buyu konusunda ise tamamen katılıyorum yorumuna.
@thew3w hediye vermeden once bir kere sirke ve tuzla yikamak da mantikli geldi satamadigimiz ce direkt cope atamadigimiz hatta kullandigimizi gostermek zorunda hiseetigimiz durumlar icin iyi fikir, tesekkurler