Neden yaratıldık?!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

specialcafe

Kayıtlı Üye
Tanrı = Evrenin düşünebilme gücü (Bu güç, bizim düşünebildiğimizden kat kat daha büyük ve sonsuz)
Tanrının hiçbirşeye ihtiyacı yok, ne tanınmak ister, ne bilinmek, sadece düşünür ve düşüncesinin sonuçları vardır. Bizler.

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
eğer müslümansan yada tanrı inancına sahipsen bir gün illaki ona döneceksin ozaman sorarsın şimdi kafayı yemeye gerek yok
çok bilmişler diyorki ; Hayat bi sınav bütün soruları çöz . bende kalemi bıraktım sürenin dolmasını bekliyoum .

memories

Kayıtlı Üye
18 yıl boyunca gününün yarısını verdiğin eğitim sonunda, mülakat ya da torpille işe alım yapan,daha doğrusu bu düzeni kuran insanları ve bu düzeni bir şekilde kabul eden insan toplumunun bu soruyu sorması ve anlayacağını zannedip bir cevap araması çok saçma bana göre.Yalanlarla dolu insan topluluğunun kurmuş olduğu bu dünya düzenini sorgulamayıp kabullenmesi ve yaratanın kurduğu, hakkında hiçbirşey bilmediği bu düzen için mantık araması ne kadar saçma.Bana göre bu tutarsızlıktır.Bu düzeni kabul ediyorsun çünkü bu düzeni ben kurmadım böyle gelmiş böyle gider diye dünyadaki adaletsizliği adam kayırmacılığı kabul edebiliyorsun.Vicdan olarak kabul etmesen bile en azından mecbur kalarak kabul ediyorsun bu duzeni.Herkesin verebileceği de en masumane cevap bu olurdu tabiiki.Yalanların apaçık ortada olduğu bu sistemde.Tanrının bu düzenine cevap bulabilecek veya kavrama gücüne sahip olabilecek kadar mantık dağarcığı geniş bir insan olsaydı eğer emin olun şu anda dünyadaki düzeni kendisi kurar ve idare ederdi.Şu anki hayatımızda ne için yaşadığını,vaktini neler ile geçirdiğini önce düşünmeli insan.Düşünmeye evvel burdan başlamalı bence.Herkes kendi payına düşen cevabı bir miktar sezinleyebilir en azından.Ben insanların tanrıyı sorgulamadan önce kendilerini sorgulaması gerektiğine inananlardanım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...