neden ben ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bazı şeyleri Urum Abi ne kadar bilgece görebiliyor.

qrcn

Kayıtlı Üye
Cok iyi acklamissin Syn.Urum onlarinda kendi iclerinde mahkemeleri bile var yani iyiyi kötüyü emin olun ayırt edebiliyorlar.Ömürleride uzun olduğu icin sahabe olanlarida olduğunu var sayarsak avlamak ceza vermek ve yargılamanın bize düşmeyeceği kanaatindeyim.(mobil)

reso

Kayıtlı Üye
Gunumuzde hala bir sahabi cin varmidir bilinmez, ama imam kurtubi tefsirinde sahabe cinlerle ilgili su olayi naklediyor. II. Omer yani omer bin abdulaziz olu bir yilan gorur ve onu defneder. Gaybtan bir ses `saraka oldu,saraka oldu` der. II. Omer sesin sahibine kim oldugunu sorar. Sesin sahibi son iki sahabe kalmistik, kafirler sarakayi oldurdu, bir ben kaldim. Sana mujdeler olsun, peygamber sizden saraka olecek ve onu ummetimin en hayirlilarindan biri defnedecek buyurmustu der. Ayrica bu olayinda 700 lerde yasandigini unutmamak gerekir. Allahualem....

Ayrica bu av meselesi yani `ghostbuster`lik bana biraz degisik geldi.

Arkadaslar dikkatimi cektide, bu islerle ekseri ilimsiz insanlar ugrasiyor. Ilimden kastim ilimlerin kaynagi Kuran ilmidir. En basitinden araba okumayi bilmeyen bir kardesimizin tutup bu islere girismesi bana ilginc geliyor (konuyu acan kardesimi tenzih ederim, zira onunun hakkinda bu konuda bilgi sahibi degilim). Havas ilmi ser`i ilimleri tahsil etmis, takva, zahid insanlarin bu konuda daha teferruatli bilgi edinmek icin yillarini verdigi derin bir ilim dalidir. Imam rabbani fikih bilmeden tasavvufla ugrasan zindik olur,dinden cikar buyuruyor. ya akaidini,fikihini bilmeyen bu ilimlerle ugrasana neler olur?

Ilginc olaylardan biride, bu gibi forumlarda bir cok paylasim yapan,bir cok seyi vird edinen,kendisi ile ilgili hikayeler paylasan,ilgincliklerden bahseden gozde uyeler bir anda ortadan kayboluyor, hatta uyeligini iptal ediyor (soylediklerim sadece bura icin gecerli degildir) bunlara bir anda ne oluyor ?

Bu isler bir cogumuzun boyunu asiyor vesselam....

ufukalper

Kayıtlı Üye
Dostum bu ghostbusterlık iyi hoş güzelde ateşle oynuyorsunuz ateşle.Bir varlığı kurandan bir kaç şey okuyup öldürmeniz yada cezalandırmanız imkansızdır.Kurana laf atmıyorum yanlış anlaşılma olmasın ama biz farklı boyutlardayız.İletişimlerimiz olur doğrudur ama nasıl bir ifrit sana yumruk atamıyorsa sende ona atamazsın.Musallat vakalarına bakarsak hiçbir zaman aniden ölüm göremeyiz her zaman yavaş yavaş sıkıntı vere vere olur bu işler.Can almak yada can sıkmak o kadar kolay değil siz belki cezalandırdığınızı zannedersiniz ama bir bakmışsınız tuzağın içindesiniz.Gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız Musallat vakalarına bakın.Durduk yere kötü varlıklara sataşmayın nereden ne geleceği belli olmaz.Yinede isteğiniz masum ve asilce yolunuz açık olsun ne karar alırsanız alın takdir ettim açıkçası:)

enesuynk

Kayıtlı Üye
Dostum bu ghostbusterlık iyi hoş güzelde ateşle oynuyorsunuz ateşle.Bir varlığı kurandan bir kaç şey okuyup öldürmeniz yada cezalandırmanız imkansızdır.Kurana laf atmıyorum yanlış anlaşılma olmasın ama biz farklı boyutlardayız.İletişimlerimiz olur doğrudur ama nasıl bir ifrit sana yumruk atamıyorsa sende ona atamazsın.Musallat vakalarına bakarsak hiçbir zaman aniden ölüm göremeyiz her zaman yavaş yavaş sıkıntı vere vere olur bu işler.Can almak yada can sıkmak o kadar kolay değil siz belki cezalandırdığınızı zannedersiniz ama bir bakmışsınız tuzağın içindesiniz.Gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız Musallat vakalarına bakın.Durduk yere kötü varlıklara sataşmayın nereden ne geleceği belli olmaz.Yinede isteğiniz masum ve asilce yolunuz açık olsun ne karar alırsanız alın takdir ettim açıkçası:)
öncelikle eleştiriniz için teşekkür ediyorum :) ama iyilik ve kötülük çok uzun zamanlardan beri savaşıyor herşeyin bir yolu ve yöntemi var bizler tehlike altına giriyoruz bu doğru ama birilerinin bunu yapması gerek ben canımı hiç düşünmeden bu yola koyuyorum bizim silahlarımız , iman , sağduyu , cesaret ve geçmişten ders alma , etrafımızda cinlerden korkan ve ürken birçok insan var bunu sizde bilirsiniz ben ve benim gibiler kalıpları yıkmak için burda ben ya bunu başaracağım yada yok olup gideceğim bu benim hayat yolum tanrı bana yeterince hediye verdi beynim ve ağzalarım tabi en önemlisi olan inancım şimdi ben ona karşı olan görevimi yerine getirmeye çalışıyorum , karanlığın karşısında durmaya çalışıyorum ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...