Mutlu huzurlu olmak istiyorum neden böyle oluyor?

Sema1

Kayıtlı Üye
Üniversite giriş kağıdı çıkar mı emin değilim . Babam vefat etti eski güzelliğim kalmadı nasıl eski guzelligimi istiyorum nasıl guzellesebilirim ? Büyü mü yapılmış diye düşünüyorum. Neden kötü şeyler yaşıyorum. İnternette bi falcı eminim ki çok temiz kalbi olan bir kizsiniz geçmişte başkalarına çok fedakarlıkta bulunmussunuz çok haksızlıklar yapılmış çok gelecekte hakettiginiz noktada olacaksınız kalbiniz o kadar güzel ki yazdı. Eskiden yaptığım yazdığım söylediğim herşeye çok pişmanım gerçekten pişmanım ben öyle birisi değilim. Kuzenimin kinasinda mendili firlattim yengemin elindeydi mendil . Kuzenimi sevmediğimi söyledim seviyorum aslında. Kuzenim liseyi bitirdi diye buraya yazdım . Eleştirdim ruhu pislik yazdım birini eleştirdim yazdım . Haddime değil. Eski sevdiğim çocuğa taktım kafayı 14 yasindaydik onun hayatında biri var. Geçmişte yaptığım yazdığım söylediğim şeyler gözümün önüne geliyor haddime değil ama yaptım tertemiz sayfa açamam yaptım keşke yapmasaydim o zamana gidip geri alsam yada yapmasaydim bilmeden yaptım üniversite kazanabilir miyim ?

Merdut

Kayıtlı Üye
Öncelikle Allah rahmet eylesin, Babanız nurlar içinde yatsın. Bence şuan içinde bulunduğunuz durumlar sizi strese sokmakta. Halihazırda Üniversite için bir stresiniz var. Bu stres ortamı ayrıca vaktiyle hormonlarında getirdiği ruh halinden dolayı psikolojik olarak beyninizi geçmişe döndürmek istemiş olabilir, yani bu stresi kaldırmak istememiş olabilir. Muhtemelen o yüzdendir eski anılıranızın olmadık zamanda aklınıza girmesi. Olabildiğince hayatınızda stresi azaltmaya çalışın, kendinizi mutlu edebileceğiniz işler yapın, sosyalleşin ve unutmaya çalışın. Hayatı oluruna bırakın (Tabikide hayatı umursamayın, bir çaba sarf etmeyin demiyorum). Elbet daha mutlu olacaksınız. Ayrıca umarım Üniversiteyi kazanırsınız :)

Ayrıca üniversite sınavı ile ilgili deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim daha ne kadar 4 senem olsada o an ki hissedilen duyguyu ve stresi merak etmekteyim.

Seuta

Kayıtlı Üye
Ilahi adalet diye bir kavram var buyukihtimal bunu yasama asamasindasiniz , farkindasiniz pismansiniz ama karsiligini almaniz gerekir , umarim en yakin zamanda biter

romeo713

Kayıtlı Üye
hayatınıza yeni bir sayfa açmak istiyorsanız , öncelikle kalbinizi soğutun...çok zor olucak bu ama başka türlü normal hayata dönmesi uzun zaman alır ve kalıcı hasarlar kalmaması için geçmişi silin ..kafanızda bitirin...babanızın vefat etmesi , üst üste gelen sıkıntı sorunlar .... bende aynılarını bi çoğunu hatta daha fazlasını yaşadım...inanın bana o duygusal durumdan kurtulamazsanız hayatınız alt üst oluyor...başka bişeylere yönelin meslek kariyer hobi vs bi yerde ilerlemeye çalışın...duyguyla değil sadece akılla bakın ..tabi robot değiliz illaki bi çok yerde patlama oluyo duygusal olarak ama bunu kendiniz yaşayın...insanlar artık çok acımasız .. sizin zaaflarınızı size silah olarak kullanıyorlar...güçlenin..yaşadığınız acılar sizi zayıflatmasın , tam tersi artık kaybedecek pek az şeyiniz kaldı..o yüzden şimdi çok daha güçlüsünüz...tüm geçmişi silip güçlenin...babanızda böyle isterdi...

D

DAİMON

Bence ergenlik dönemlerindesin ve minik çaplı bir travma sonucu psikolojik sorunlar baş göstermiş.
Hayatın gerçekleriyle çabuk yüz göz olmuşsun. Kafan çorbaya dönmüş yazına bir daha baksana... Her şeyi söylemişsin, her şeyi yazmışsın.
Zihnini boşalt sadece ana odaklan ve çalış. Mantıklı şeylerle hemhal ol.
Vehimler ve varsayımlar üzerinden ömrünü tüketme.
Bir çok genç senin gibi bir başınalıgı hem istiyor hemde kaldıramıyor. Çünkü başınıza gelenlerin bir çogunun müsebbibi siz değilsiniz, sizi büyütenler.
Kusurma bakmayın acımasız gibi gelebilirm. Kabahati kendinizde aramayı bırakıp silkelenmeniz için söylüyorum. Bir yerden başlamalısınız çünkü...

Tüm bu olumsuz yaşantıların sonucunu sınava getirmiş olmanızı ise ayrı bir anlamsız buluyorum. Onun cevabı basit, çalışmadıysanız hiç şansınızı yok, kazanamazsınız.

Falcıya da inanmayın. Yalan söylüyor. Paranızı aldıktan sonra süslü sözlerle sizi kandırıyor. Kalbiniz tabi temiz olacak siz daha gençsiniz. O kendi kirli kalbiyle anlamsız ve amaçsız cümleleriyle sizi geçiştirmiş. Onun dediklerini herkes söyler.
Ne fayda?