muhtesem sir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırız...

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Kendi yaşadığımı aktarım isterseniz.
İlk gün uyku tutmadı , kalbim sanki dışarı çıkacak gibi attı, heyecanımı yenemedim...
2.gün beni çok inciten bir arkadaşım vardı onu rüyamda gördüm bana " benden çok ah aldığını söyledi" rabbime şükürler olsun....
3.gün kandil gecesi kuzenimde beni çok kırmıştı benden özür diledi
4.gün birinden dört gözle telefon bekliyordum ;ama beni gıcıklandıran bir kişi aradı

Bunlar süre dolmadan olan şeyler....
Ben rabbimin bana yardım edeceğine çok inandım.....Süre için bişey diyemeyeceğim .

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Ben püf nokta bilmiyorum ama duayı okurken açıkcası gece yarısından sonra okumaya özen gösteriyorum " annem gece yarısı yapılan ibadetlerin sevablarının sadece bize ait olduğunu söylemişti ondan".

volvo

Banlı Kullanıcı
degerli arkadaslarim kardesllerim ogrendik kisa zamanda ogrendik bazı kişiler bazı sitelerde bizim uygulamamizi birebir paylasan bir sahtekar ,fakat biz bazi bolumleri ozelden bilgilendirdigimiz icin kendi ulasamadigi icin estanbulda bilgi veremedigi icin amac burada huzursuzlik cikarmak icin ozellikle aramiz katilmis bu bilgiyi nasil aldiysam ayni sekilde kendisinede misafir olacagim gunu geldigi zaman .allahni lutfuyla edindigimiz bazi bilgileri bundan boyle sadece ozelden bana inanmis arkadaslarla paylasacagim..hakkinizi helal edin tekrar soyluyorum allahin lutfuyla benim oldu sizlerin de olsun diye allah rizasi icin yapilan bir paylasim.sizlerden ricam samimiyetine guvenmediginiz insanlarla daha dogrusu insana benzeyen yaratiklarla paylasmamaniz,eger yakmak yureginizde suphe birakiyorsa yakmayin.sadece yazin ama kimseyede okutmak zorunda degisiniz( sirlariniz dost var dusman var sonradan dusman olacak var insan yuregi tasimiyan var )okutmayiniz. lutfen olumlu olumsuz bildiriniz bilgilendiriniz .kendi menfatinize sahip cikin malesef bu dunyada kimse menfaatsiz bir sey paylasmiyor.biz paylasdik .zaten inanmiyanin elinde allahin ayeti atesten gomlek..bir ricam daha var bana hicbir sekilde soru sormayin artik tecrube sahibi arkadaslar var onlar allahin izniyle bilgilendirmeye yeter...allaha emanet olun...

pinky

Kayıtlı Üye
sen kackere tum yureginle inanarak allahtan istedinde vermedi allah sana istegini,ben allahtan istedigimi inanarak sukurle allahi yuregimde hisseterek istiyorum.rabbimde beni hep odullendiriyor,benim ne mecburiyetim ne menffatim var bunu paylasmakdan,para karsiligi okuyup ufluyup menfaat mi sagliyorum.istema allahtan senin bilecegin is.sen allah rizasi icin birsey yapma insanlarada bu coskuyu ver.kesin konusuyorum cunku inanarak ihlasla isteyenin allah istedigi geri cevirmaz sen git evrenden gunsden hocadan yaratilandan isteyenlerle konus. herkes hakki olan yere emanet olsun....

öncelikle bu uygulamayı bizle paylaştığın icin zaten tşk ederim tabiki menfatin olmadığını biliyorum fakat benim anlatmak istediğim şu ki neden net bir şekilde defterin o kısmını bizle kaynak olarak paylaşmıyorsun.ve hergün yeni yeni kısımlar ekliyorsun.bu doğal olarak bizde uydurduğun hissi uyandırıyor.yoksa seni olumsuz eleştirmiyorum

rüyamsınn

Kayıtlı Üye
slm bunu yaptıktan sora külünüü yere gömsem olurmu çünkü deniz akarsı falan yok.

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
volvonun defteri eklememesinin sebebi benim anladığım hatice hanımım özelini açmamak istememesidir" bunu ilk sayfalardaki yazıların birinden okumuştum " sadece yanıt vermek istedim.

pinky

Kayıtlı Üye
tüm sayfaları okudum açıklamalarım olacak:

1- arkadaşlara tum yazılar içinde yok arkadas nerden bulmus, yok hocam sallama mı , tutar mı acaba gibi absurd sorular ve yorumlara denk geldim

ilk olarak arkadasım ( burada tek isim vermek için uğrasmayacağım ) nerden buldu sana ne? adam bulmuş kadının birinin defterinden faydasını görmüş paylaşmış millet de faydalansın diye. sallama mı değil mi sana ne adam faydasını gormuş okuyun gorun diyor...

büyü değil sonuçta ALLAH ın duası ve gücü tartışılmaz olan ayetel kursi ....zaten bir çok okuma sayısı var 7- 14 - 21 -41 -vs vs 313 e kadar gidiyor burada 41 kez okunmuş...

bizim millete var bu anlamadım gitti bir kusur bulma , herşeyde eksik gedik bulma, kıskanma

adam bulmuş ya da duymuş neden bunun kaynağı bu kadar aranıyor ki al surenin kaynağı ne? KURAN - I KERİM öğrendin mi kaynağını...

tövbe tövbe konuyu bastan itibaren okurken ne kadar sakin ve şendim ama illa bir karalama olacak okuyun veya okumayın karar sizin sonuçta
farkındamısınız bilmem ama burası forum sitesi ve yorum yazmak için üye oluyorz yoksa okur gecerdik.
Kaldı ki kaynak ne diye sormamız cok anormal gelmiş.siz her bulduğunuz şeyi rastgele uyguluyosunuz sanırım.asıl anormal olan her önüne geleni aklına eseni okuyup yakıp yurtmaktır.sonrada denize atmaktır.
soruyoruz cünkü bunlar basit şeyler değil,evet ayetel kürsi kaynağı kuran ama onun dısında ortada belli başlı ritüel şeklinde bir uygulama var ki en doğal insani merak duygumuzla soru soruyorz ki sizi neden bu kadar rahatsız etti onu anlayamadım.
Sonucta arkadası eleştirip yerden yere vurmadık,saygı cercevesinde soru sorduk.tek söylenen inanmayan yapmasın.
tabiki inanmayan yapmasın da madem faydalanılsın diye yazıldı neden içimize sinerek okumayalımda anlamadan bilmeden rastgele okuyalım onu da anlamış değilim

mandalin

Banlı Kullanıcı
farkındamısınız bilmem ama burası forum sitesi ve yorum yazmak için üye oluyorz yoksa okur gecerdik.
Kaldı ki kaynak ne diye sormamız cok anormal gelmiş.siz her bulduğunuz şeyi rastgele uyguluyosunuz sanırım.asıl anormal olan her önüne geleni aklına eseni okuyup yakıp yurtmaktır.sonrada denize atmaktır.
soruyoruz cünkü bunlar basit şeyler değil,evet ayetel kürsi kaynağı kuran ama onun dısında ortada belli başlı ritüel şeklinde bir uygulama var ki en doğal insani merak duygumuzla soru soruyorz ki sizi neden bu kadar rahatsız etti onu anlayamadım.
Sonucta arkadası eleştirip yerden yere vurmadık,saygı cercevesinde soru sorduk.tek söylenen inanmayan yapmasın.
tabiki inanmayan yapmasın da madem faydalanılsın diye yazıldı neden içimize sinerek okumayalımda anlamadan bilmeden rastgele okuyalım onu da anlamış değilim

sevgili arkadasım orda sadece ayatel kursi oku demiş onunda kaynağı belli :D başka cevabım yok yarası olan gocunabilir neden başkası buna takılmadı özellikle volvo da başkaları takıldı

pinky

Kayıtlı Üye

inanamıyorum bu yazdıklarınıza.cidden bu uygulamadan medet ummuştum ama bu yazdıklarınızdan sonra sizin hayatınıza pek olumlu şeyler katmadığını anlamış oldum.ufacık bir bilgi alışverişini ne duruma getirmişsiniz.
volvo sen cok sinirli bir insansın.sırf bu yüzden bir insanı evinin önünde bekleyip zarar verebileceksen eğer cidden bu uygulamadan uzak durmak lazım.
şu da var konunun basından beri Allah diyorsun ,ihlasla istemek diyorsun...neyse

pinky

Kayıtlı Üye
sevgili arkadasım orda sadece ayatel kursi oku demiş onunda kaynağı belli :D başka cevabım yok yarası olan gocunabilir neden başkası buna takılmadı özellikle volvo da başkaları takıldı

evet orda ayetel kürsi oku demiş.bende biliyorum bu uygulamanın abes bi tarafı olmadığını.gayet mantıklı geldi banada.fakat volvo nun yazdığı,gece kabus gördüm vs. gibi şeylerden dolayı özel bir ritüel mi acaba diye düşündüm.açıkcası benim bu kadar soru sormamın nedeni tam inancla yapabilme cabasıdır.yoksa bizimle paylaşması cok güzel bişey.

mandalin

Banlı Kullanıcı
ilk once konu buraya nasıl geldi okumanızı öneririm sheker paylaşım ile alakası yok iki kişi arasında bir laf dalaşından konu ikili arasında gerginliğe neden oldu

Nursade

Kayıtlı Üye
Adam sadece "Hatice hanim bunu kimden ögrendi?" diye onlarca kere sormus. Galiba tek sucu bu :)) Nedense yerden yere vurulmus ama sorunun cevabi nedense bir türlü gelmedi. Cokmu zor bu soruyu cevaplamak??? Hatice hanimin kac cocugu olduguna, ne kadar zor günler yasadigina varana kadar yaziliyor ama hatice hanimin bu mucizevi yapimi kimden ögrenmis oldugu sorusu nedense sorun teskil ediyor. Adam bir soru sordu bin tehdit aldi. Hayret ediyorum... Demekki bunu hatice hanim herhalde o zamanin cumhur baskanindan falan aldi :))
Volvo dakikalarca kavga icin bir yigin yazmissin. Bunlara hic gerek yoktu. Bir tek cümleyle cevaplayabilirdin. Savurdugun tehditler ver uslubun hic yakismamis ve hayal kirikligi olmus bence.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Yönetimde olan bir çok arkadaşımızın yoğunluğu ve tatil dönemi dolayısıyla dikkaten kaçmış ve konu gereğinden fazla uzamış. İlginç bir paylaşım derken, konu gittikçe çirkin bir hal almış. Site yönetimi olarak asla üyelerimize hakareti ve tehtidi hoş karşılamayız. Sayın Volvo sinirlerinize hakim olun, kendinize gelin bu sitede bu şekilde hakaretler kullanamazsınız. Kaldı ki üyemiz sadece kaynak sormuş, sizin ne inancınıza, nede kişiliğinize hakaret etmiş.
Ayrıca tüm üyelerin dikkatine, özelden bilgi alışverişi yasaktır!
Buradan da özel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Tüm üyelerimizden bu çirkin sözleri okumak durumunda kaldıkları için site yönetimi adına özür diliyorum. En kısa zamanda uygunsuz yazılar temizlenecektir.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

mandalin

Banlı Kullanıcı
Yönetimde olan bir çok arkadaşımızın yoğunluğu ve tatil dönemi dolayısıyla dikkaten kaçmış ve konu gereğinden fazla uzamış. İlginç bir paylaşım derken, konu gittikçe çirkin bir hal almış. Site yönetimi olarak asla üyelerimize hakareti ve tehtidi hoş karşılamayız. Sayın Volvo sinirlerinize hakim olun, kendinize gelin bu sitede bu şekilde hakaretler kullanamazsınız. Kaldı ki üyemiz sadece kaynak sormuş, sizin ne inancınıza, nede kişiliğinize hakaret etmiş.
Ayrıca tüm üyelerin dikkatine, özelden bilgi alışverişi yasaktır!
Buradan da özel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Tüm üyelerimizden bu çirkin sözleri okumak durumunda kaldıkları için site yönetimi adına özür diliyorum. En kısa zamanda uygunsuz yazılar temizlenecektir.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

hoş ihbarım değerlendirilmiş .....herkese sevgi ve saygılarımla...

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
250 tane mesaj okudum ve beynim aşure oldu. Anladığım kadarıyla kutuplaşan iki üye daha önceden bir husumet içerisindeler. Sayın volvo'nun bir mesajında "bizim uygulamalarımızı paylaşan", "tespit ettik" gibi 1. çoğul şahıs kipleriyle çekimlenmiş cümlelere rastladım. Bu bende istemeden de olsa bir topluluk üyesi olup paylaşımının o topluluğa ait bir fikir olabileceği hissini uyandırdı. 41 Ayet-el Kürsi için kaynak Kur'an-ı Kerim ama neden 41 ve sadece Ayet'el Kürsi o kısım muamma. Başka konu başlıkları içinde "muhteşem sır" olarak reklamı yapılan bir uygulama için açıklamalar yetersiz geldi. İnanca göre dua zaten muhteşemdir ve sır değildir. "Dua edin, Ayet'el Kürsi sizi sıkıntıdan uzaklaştırır." anafikrinin süslenmiş hali olabilir.

Bu saatte bunları niye yazıyorum? Aslında ben sadece deneyimlerin paylaşılması istendiği için sonuç alamadığımı yazacaktım.

ilhamikarako

Kayıtlı Üye
250 tane mesaj okudum ve beynim aşure oldu. Anladığım kadarıyla kutuplaşan iki üye daha önceden bir husumet içerisindeler. Sayın volvo'nun bir mesajında "bizim uygulamalarımızı paylaşan", "tespit ettik" gibi 1. çoğul şahıs kipleriyle çekimlenmiş cümlelere rastladım. Bu bende istemeden de olsa bir topluluk üyesi olup paylaşımının o topluluğa ait bir fikir olabileceği hissini uyandırdı. 41 Ayet-el Kürsi için kaynak Kur'an-ı Kerim ama neden 41 ve sadece Ayet'el Kürsi o kısım muamma. Başka konu başlıkları içinde "muhteşem sır" olarak reklamı yapılan bir uygulama için açıklamalar yetersiz geldi. İnanca göre dua zaten muhteşemdir ve sır değildir. "Dua edin, Ayet'el Kürsi sizi sıkıntıdan uzaklaştırır." anafikrinin süslenmiş hali olabilir.

Bu saatte bunları niye yazıyorum? Aslında ben sadece deneyimlerin paylaşılması istendiği için sonuç alamadığımı yazacaktım.

Volvo Hocam sen iyce saptirmissin konuyu..üstad ben hic bir yerde hic bir zaman bu gibi konu yada konular paylasmadim...soyleki benim bilgilerim sadece ALLAH ve peygamberin isiginda olan seylerdir...sunu soylemek isterim sadece size ben ALLAH rizasi icin namaz kilar peygamberi sevdigim icin selavat okurum....onun haricinde misal olarak soluyorum...genelleme kagida yazip onu yakip...koyun cigerine ine batirip kuran okumak...peygamberimizin muhrunu alip 3 harfli ismi katmak....ihlas suresine bir takim abuk subuk isimler katmak bana ters gelir...simdi sen beni burda tehdit etmekle yada bilmem hangi sitede hangi konu acmakla sacma sapan bir suru laf eklemissin...ben seni tanimam...sen beni tanimazsin....kaldiki gercek hayatta beni tanirsan bir bu sekilde konusmayi oyle asarim keserim muhabbetleri yanima dahi degil bulundugum mekana bile girmeye cesaretin olurmu bilmiyorum o ALLAH in takdirine kalmistir...klavye delikanligi benim tarzim degildir olamazda...ben ne haddimi asarim nede seviyesiz insanlarin seviyesine inip insanlari tehditte etmem...ha su varki bir konu paylasilmis bizde gorup bu konunun kanaginin ne oldugunu sorduk...ayetel kursiyi bizde biliyoruz...cok sukur rabbime her gun en az 100 ayetel kursu okuyan insaniz...sikintimizda yok rabbim kimseye sikintida vermesin... simdi senin bu sinirlenmene bu kadar olayi uzatmana mantik yetiremedigim icin neden diye soru soruyorum? yani ben burda bir konu paylasssam biri bana arkadasim bunun kaynagi nedir dese...falan yada filan kitap yazarim....ayetel kursinin kaynagi kuran onu biliyoruz...elhamdulillah...ama bu kagitlara yazip kagidi yastik altina koymak...sonra kagidi yakmak ...denize atmak kaynagi nedir...hatice hanim bunu acaba nerden ogrendi...ALLAH tan kimseye vahyi gelmeyecegine gore bir yerden oggrenmis olmasi lazim ...yaniliyorummu...ve ilginc olan kaynak vermemkteki israrriniz...birde ilgincki forumda 2 kisiye kaynak vermissin ...bende size diyorumki bu sayfalarda paylasin herkes okusun gönül rahatligiyla uygulasin...yoksa seni tanimam etmem..sonucta herkes faydalansin kaynak yazmak neden bu kadar zor....

ha birde arkadaslar diyorki hatice hanimin ozelini paylasmak istemiyor...zaten bu yazdigi seyler anlattiklari hatice hanimin en onemli sirri...daha kadincagazin özelimi kaldi ALLAH askina burya yazdigi ayni seyi telle resim cekip burya koycak...eee haliyle cok eski defter oldugu icinde kaynak super kaynak olcak...yani neyse kendiniz bilirsiniz sonucta müslüman olan insanlar müslüman kardeslerinden sorumludur...sizin yanlis biseyler yapip kendinizi SIKINTIYA sokmanizi istemem...sonuc bu....herkes kendinden sorumludur...sonucta

volvo

Banlı Kullanıcı
sayin ilhami benim sinirlendigim sorular degil soru tarziniz lutfen yazdiklarini en basdan birdaha oku bilmedigin tanimadigin bir insana ilk once yalanci diyemessin,kendini lutfen oku.....ben yillarca ve asiretime kus yasadim allahda bana her belayi verdi.kavganin mucadelenin her turlusunu yasadim.sonra benim icin mucize cuku allaha niyet etdim allahtan istedim .uzduklerimi kalp gozum acilinca anladim canim acidi cok acidi,ve yemin etdim allahima... allahim once sana sonra asiretime isyankar olmayacam kalp kirmiyacam gonul kazanacam diye....yeminimide bugune kadar tuttum ...tekrar ediyorum bana yalanci dedin bana ilk tehdidi sen soyledin...tabiki cevabini alirsin her sekilde....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...