Mars'ın iki kutbuna da termonükleer bomba atalım!

Ori

Kayıtlı Üye
Mars’ta ‘hayat başlatmak’ için en ilginç öneri, teknoloji dehası Tesla’nın CEO’sundan geldi: Gezegenin iki kutbuna da termonükleer bomba atalım!

ABD’li teknoloji devi Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk, Mars’ta yaşamı başlatmak için gezegenin kutuplarında termonükleer patlamalar gerçekleştirilmesini önerdi.

Bir Amerikan TV programında konuşan Musk, Mars’ın insan yaşamına uygun hale gelmesinin bir yavaş bir de hızlı yolu olduğunu iddia etti. Musk, yavaş yöntem olarak, gezegeni sera gazlarına boğarak birkaç yıl içinde bir iklim değişikliği başlatmayı gösterdi. Musk, hızlı yöntemi ise ‘Daha ilginç’ şeklinde tanımlayarak, “Hızlı yol, gezegenin kutuplarına termonükleer bombalar atmaktır” dedi.

‘KÖTÜSÜN ADAMIM’
Bu sözleri ciddi bir ifade ile dile getiren Musk’a, programın sunucusu Colbert, “Sen süper-kötüsün. Superman ‘Hadi atom bombası atalım’ demezdi. Bu Lex Luthor, adamım” diyerek Superman serisindeki iyi ve kötü karakterlere atıf yaptı.

Alıntı.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Başlığı top 25 te görünce, biran sizin fikriniz sanıp Bismillah dedim :D
Elon Musk termonükleer bombayı çok bulmuş, mars a kadar atalım diye düşünmüş galiba :) Düşünsenize böyle bir şey olduğunu, ya gezegen yok olur yada galakside bulunan tüm gezegenlere zarar verir, dünyaya bile etkisini düşünürsek ilk kutuplardan başlar heralde, çünkü bu günkü dünyadaki iklim değişikliklerinin ilk sebebi nükleer deneyler olduğuna göre düşüncesi bile dehşet verici..

damned

Kayıtlı Üye
Amerika'nın 1950'li yıllarda yaşanan soğuk savaş döneminde Ay' ı atom bombasıyla havaya uçurarak Rusya'ya gövde gösterisi yapmak gibi bir çılgın projesi vardı. Başarısız olması halinde füzenin dünya ya düşerek büyük zarar verebileceği düşünülerek bu projeden vazgeçildi. Konu başlığını görünce aklıma direk bu hikaye geldi:)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ori ne yalan söyleyim başlığı görünce bende senin fikrin sandım bunu :) Dedim bu askerlik oriye yaramadı :)

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar anlıyorum başlığı biraz şahsi bir fikir gibi yansıtmışım ama o kadar da delirmedim yahu :D

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Benim okuduğum kaynak yer sadece atom bombası atalım dediğini söylüyordu.Aslında gayet mantıklı ülkelerin ellerindeki atom bombasını azaltmış oluruz hiç değilse

codzombi

Kayıtlı Üye
böyle ölümüne sallayan bilimadamlarını hiç anlayamıyorum.. marsda belki de şuan hayat vardır , sahipsiz mi sanıyorlar o gezegenleri , böyle bi düşünce tarzı olabilir mi ya.. ay a atacaz dediler , gerçi bir tane attılar ama ufaktı sanırım. böyle cahilce düşünceleri beni çileden çıkarıyor , sadece kendilerinin koskaca kainatta yaşadığını düşünen parmak kadar beyni olan hatta o kadar bile yoktur , cahil sözde bilimadamlarını gerçekten anlayabilmek mümkün değil ! aleister şimdiki bilimi modern maji olarak tasvir eder .. her ne zaman ki görünmeyen ile görünen birbiriyle beraber çalışır , işte o zaman eski kadimlerin gücüne ulaşırız. çok mu zor metafizik ile bilimi bir arada yürütmek?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kimyasal bomba ile aktive edilecekse yapılabilir. Zira termonükleer bombaların aktif güce ulaşması için küçük atom bombası veya üstün nitelikli kimyasal bomba patlatmak gerekir. Öte türlü atom bombası ile aktifleştirilen termonükleer bombalar radyoaktif kirlilik nedeni olabilir. Hal böyleyken kutuplarda var olan karbon buzun buharlaşmasıyla gezegene ciddi radyoaktif bulutlar kirlilik bırakır.
Bundan öte, orada kim buzullarda araştırma yaptı? O buzullarda canlı olmadığı ne malum? Onu da geçtim yer altında o atmosfere ayak uydurmuş canlı türleri olmadığının garantisini kim veriyor? Yani zayıf bir ihtimal de olsa bu tarz bir girişimden sonra diyelim ki bir nevi atmosfer oluşturduk. Orada o şartlarda yaşayan canlı türleri varsa onlara ciddi zarar verebilir ve hatta yok edebilir.

Kendi gezegenimiz bitti sırada diğer gezegenlerdeki yaşamları bitirmek mi var. Önce kendi atmosferini düzeltecek, doğanı dengeleyecek çözümler bul sonra başka gezegenin atmosferiyle ilgilen. Hani derler ya her kuşu öptün bir leylek kaldı.

Cruella

Kayıtlı Üye
Hiç insancıl bir davranış değil. Belki de şuan orda hayat var ve termonükleer bomba o hayatı yok edicek. Şimdi uzaylı dediğimiz varlıklar bize de aynı şeyi yapsalar ve ya uzaylı istilası olsa hiç de haksız sayılmazlar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hiç insancıl bir davranış değil. Belki de şuan orda hayat var ve termonükleer bomba o hayatı yok edicek. Şimdi uzaylı dediğimiz varlıklar bize de aynı şeyi yapsalar ve ya uzaylı istilası olsa hiç de haksız sayılmazlar.
Bazı uzaylı ırkları bir gezegenin üstünde ne kadar canlı olup olmadığıyla ilgilenmez, kendi türünün yaşayabileceği biçimde dönüştürebilir ve bundan rahatsızlık duymazlar. Hatta daha kötüsü, o gezegen üstündekiler tüketebilecekleri canlılar ise, ağızları sulanarak et deposu gibi de kullanabilirler.
Bu ve benzeri ırklar yüzünden zaten ittifak grupları vs. var. Tabii ki de kanıtı yok bu anlattıklarımın.

Cruella

Kayıtlı Üye
Bazı uzaylı ırkları bir gezegenin üstünde ne kadar canlı olup olmadığıyla ilgilenmez, kendi türünün yaşayabileceği biçimde dönüştürebilir ve bundan rahatsızlık duymazlar. Hatta daha kötüsü, o gezegen üstündekiler tüketebilecekleri canlılar ise, ağızları sulanarak et deposu gibi de kullanabilirler.
Bu ve benzeri ırklar yüzünden zaten ittifak grupları vs. var. Tabii ki de kanıtı yok bu anlattıklarımın.

Anlıyorum neden bahsettiğinizi. O düşüncede olan insanlar da fazlasıyla çok dünyada. Böyle birşeye kalkışamakla onlardan bir farkları yok zaten. İnsanların aptalca hırsları yüzünden dünya yaşanmaz hale gelmiş, daha fazlasını istiyorlar yok etmek için.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Dünyayı batırdılar şimdi sıra başka gezegenlere geldi.
Boşa uğraşıyorlar başka gezegen arayacaklarına dünyayı düzeltmenin bir yolunu bulsunlar ama bu düzeltmede ha diyince olmayacağı kesin.
Daha orman alanlarına mimari yapılmasının önüne geçemiyorlar.
100 tane yapının arasına birtane ağaç dikip yeşillendiriyoruz sloganı atıyorlar sonra da hadi başka gezegen arıyalım.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Belki o bölgelerin sahipleri vardır işe yaramaz diye düşünüyorum

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
Aslında fikir gayet iyi :) Ben neden dünyadan uzayın boşluğuna bir "NUKE BOMB" atılmıyor diye düşünüyorum :)
Aslında atılsa ve izlense, çarpacağı yerde özellikle de uzayda nasıl bir etkiye sahip olacağı bilimsel olarak görüntülenir :)

Bilimi seviyorum :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ata Nirun'un bu konu da bir açıklaması vardı. Uzaylılarin olduğunu ancak var olan düzeni degistirmemekiçin kendilerini gostermediklerini söylüyordu. Hatta Bülent Kısa'nın bir anısı vardı onu da okuyabilirsiniz