Manyetizm Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oenomaus

Kayıtlı Üye
İyi günler.Manyetizma hakkında bir kitap arıyordum.Ergün Arıkdal'ın Manyetizm adlı kitabını buldum.Ama hastalıkları tedavi etme üzerine yazılmış bir kitap.Ya da ben öyle sanıyorum.Kitabın içeriğine baktığımda öyleydi.Emin olamayıp size soruyorum.Ergün Arıkdal'ın kitabı manyetizma üzerine teknikler içeriyor mu?Sadece hastalıkları iyileştirme üzerine teknikler mi içeriyor yoksa hastalık dışı kullanımlara dair de bilgi ve teknik sunuyor mu?

Teşekkürler.

Ergün Arıkdal'ın Manyetizm adlı kitabı çok övülüyor.Ama ben sadece hastalıkları tedavi eden teknikler olduğunu gördüm.Hastalık iyileştirmek dışında da teknik içeriyor mu?
Teşekkürler.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Aslında kapak arka sayfasında sorduğunuz sorunun cevabı bulunuyor.

''En eski kavimlerin dinsel tören ve ayinlerinden baslayarak, bugünün psikoterapik çalismalarina varincaya kadar, manyetizm ve telkinin girmedigi, etki etmedigi bir alan yok gibidir. Tüm eski uygarliklarda, keramet sahipleri, sifacilar, kahinler ve gösteri yapanlar vardi. Bunlar bugünkü manyetizma veya modern ismi ile ipnozu ve öteki medyomsal güçleri kullaniyorlardi. Kullandiklari yöntemler bugünkü gibiydi; paslar, el tutmak, sabit bakis, dini törenlerdeki özel isaret ve el hareketleri, takdisler vs., tamamen manyetik ve telkinsel bir etkiye sahipti. Kullandiklari yöntem ve teknik, zamanimiza kadar sürüp gelen bir mükemmellige sahipti, yöntemlerin ayrintilari bile çok benzerdi.''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...