Mağaradaki Prenses

saltanart

Banlı Kullanıcı
Öncelikle yazacağım konu ne bir alıntı ne de bir hikayedir.Tamamen yaşadığımız bir olay.Yıllarca cevap aradığımız fakat bir türlü netice alamadığımız bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum.
Bilirsiniz mağaralar gizemlerle doludur.İçerisindeki atmosfer,garip şekiller,işaretler onların aslında içlerinde birçok gizemi barındırdığının göstergesi.Evimize çok yakın bir mağara var.Mağara tahminimizce evvelden tekmiş sonra ikiye bölünmüş.ikiye bölünme olayı horasan yapılarak gerçekleştirilmiş.bunu nerden mi biliyoruz? Uzaktan bakıldığında aradaki ayrım rengi farklı görünüyorAyrıca fotoğraf çektiğimizde de renk farkı bariz.Sonradan bir şeylerin yapıldığı belli.
Mağara içinde merdiven gibi basamaklar var. duvarlarda akrep işareti,el işareti gibi semboller...
Konuyla ilgili işin ehli birine danışalım dedik.çünkü horasan öyle sağlam bir malzemeden yapılmış ki kırmak mümkün değil.tahmin ettiğimiz gibi sonradan mağaranın bölündüğünü o da söyledi.
Bize söylenen rum döneminde orada bir prensesin tutsak edildiği...Prensesin ismini bile öğrendik.İsmi ELFA.Tutsak ediliyor ve orada acılar içinde yaşayıp ölüyor.Öldüğünde tacı,kemeri ve altınları ile birlikte oraya gömülüyor.
Bize söylenen mağaraya gidip prensese ismiyle seslendiğimizde bizimle konuşacağı, bize cevap vereceği yönünde.
Tabi korkudan böyle bir şeye cesaret edemedim.
Prenses,sanki bulunmak farkedilmek istiyor gibi bir izlenimim oldu.mesele kesinlikle altın,para değil.Oradan gelecek paranın hayrının olmadığını görmüş biriyim,biliyorum.Onunla iletişim kurmam gerçekten mümkün mü? Bunu merak ediyorum. Konuyla ilgili beni yönelendirirseniz sevinirim.
Sevgiler.

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
Bence git konuş yanına al 20 kişi korkuyorsan dene bakalım ne yapmışlar prensese tarihe ışık tut :) sevgi ve ışıkla .

I

ikar

bence milletin elaleminin derdiyle gömüsüyle ölüsüyle altınıyla takısıyla uğraşmaya hiç gerek yok... ;)

saltanart

Banlı Kullanıcı
Başka ne gibi semboller var merak ettim eğer varsa resim koyabilirmisiniz ?
Akrep işareti genç yaşta öldürülen* birisini gösteriyor, tabi akrebin şeklide önemli kuyruğundaki boğumlar, kuyruğunun şekli vs... el işareti ise bu kişiyi gömenlerin topluca yemin içtiklerini belirtiyor. İkisini bir araya getirirsen genç birisi öldürülmüş ve intikamı için and içilmiş, böylece ölünün huzur bulacağı düşünülmüş. Mezarda ölen kişinin eşyalarının olma ihtimalide fazla. necromancy yöntemleri ile konuşmayı deneyebilirsin. bir medyumda oraya giderek bunu deneyebilir.
teşekkür ederim gerçekten profesyonel bir cevap.dediğinizi deneyeceğim