Lütfen Yardımcı Olun Bu Nedir ?

AirCutteR

Kayıtlı Üye
Selam , son zamanlarda sevgililik olayları hakkında bişiler olduğunu farkettim bu bende dahil etrafımdaki çoğu insanda olan bişey tüm çiftler birbirinden soğdugunu söyluyorlar ve hepsine nedenini sordugumda neden bulamıyolar ve uzaklaşmak istiyolar geçmişten gelen sorunlar desem sorunu olmayanlarda bunun icerisinde tek bir çift için olsaydı sıradan gelirdi ama çevredeki çoğu ilişkinin böyle olduğunu ve neden olduğunu olayın nasıl gerceklestigini sordugumda herkes aynı türden cevaplar ve çiftler aşırı benzerlikde cevaplar yada diyologlar yürütüğünü farkettim olayların gelişme tarzıda dahil herkes birbirinden uzaklaşma eylemi içerisinde benim dusuncemce insanları etkileyen birşey olduğu ama ne olduğunu çözebilmiş değilim sizce bunun sebebi ne olabilir ? nasıl çözebiliriz ? veyatta ne kadar sürer ? Bilgisi olanların yada bu tarz bir sorunla karşı karşıya gelenlerin cevaplamasını rica ediyorum şimdiden Teşekkürler... ?

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Dünya tahliye vaktine yaklaşıyor. Bu yüzden frekanslar ayrılıyor, frekanslar birleşiyor yani bunca zaman yıllarını beraber geçirmiş çiftler, dostlar arkadaşlar artık yollarını ayırıyor. Bunca sene benzer frekansta yol aldık bir şekilde dengelendik ama artık herkes ait olduğu bilinç boyutuna evriliyor bu nedenle eski ilişkiler bitiyor yenileri başlıyor. Boşanma, çevre, iş, arkadaş değiştirme bu yüzden arttı. Artık ait olduğumuz boyutta aynı frekanstaki insanlarla biraraya geliyoruz. Bu yeni çevre neredeyse bizimle aynı tür insanlardan oluşuyor ve kan grupları bile aynı olan yeni insanlarla sanki kırk yıllık dost gibi kaynaştığımızı görüyoruz. Bunu bende yaşadım neredeyse arada bir sebep yok denecek şekilde yani boşanmayı gerektirecek görünür bir sebep yokken 20 yıllık eşimden ayrıldım tek neden frekans ayrılığı ve soğuma, yoksa ne fırtınalara bana mısın dememiştik, tüm arkadaş çevrem yaşadığım yer, iş herşeyim değişti hepsinden soğudum hiçbirini artık istemiyorum ve etrafımda bu durumda çok kişi var. Baştan beri doğru frekans aralığında olanlarsa bu değişimi birlikte atlatabiliyorlar.

AirCutteR

Kayıtlı Üye
Dünya tahliye vaktine yaklaşıyor. Bu yüzden frekanslar ayrılıyor, frekanslar birleşiyor yani bunca zaman yıllarını beraber geçirmiş çiftler, dostlar arkadaşlar artık yollarını ayırıyor. Bunca sene benzer frekansta yol aldık bir şekilde dengelendik ama artık herkes ait olduğu bilinç boyutuna evriliyor bu nedenle eski ilişkiler bitiyor yenileri başlıyor. Boşanma, çevre, iş, arkadaş değiştirme bu yüzden arttı. Artık ait olduğumuz boyutta aynı frekanstaki insanlarla biraraya geliyoruz. Bu yeni çevre neredeyse bizimle aynı tür insanlardan oluşuyor ve kan grupları bile aynı olan yeni insanlarla sanki kırk yıllık dost gibi kaynaştığımızı görüyoruz. Bunu bende yaşadım neredeyse arada bir sebep yok denecek şekilde yani boşanmayı gerektirecek görünür bir sebep yokken 20 yıllık eşimden ayrıldım tek neden frekans ayrılığı ve soğuma, yoksa ne fırtınalara bana mısın dememiştik, tüm arkadaş çevrem yaşadığım yer, iş herşeyim değişti hepsinden soğudum hiçbirini artık istemiyorum ve etrafımda bu durumda çok kişi var. Baştan beri doğru frekans aralığında olanlarsa bu değişimi birlikte atlatabiliyorlar.

Fikir Paylaşımında Bulunduğun İçin Teşekkür Ederim ?

Demre

Kayıtlı Üye
Sadece özel ilişkilerde degil, genel olarak insan ilişkilerinin tamamında aşırı tahammülsüzlük söz konusu artık. Hadi gençleri geçtim, yaşını başını almış insanlarda bile tuhaf bir hırçınlık halleri var. Egolar aşırı şişmiş, sevmeler, hesap işi olmuş. Sevgi kelimesinin, hic bir cagda bu kadar içi boşaltilmamistir heralde. Herşeyin kolayca elde edilip, çabucak tuketildigi bir zamanda yaşiyoruz, ilişkilerin de bundan payini almasi cok normal degil mi..

Alienist

Kayıtlı Üye
Frekansları bilemeyeceğim ama ben de artık bu kadar çabuk tüketilen ilişkilerin ve evliliklerin günümüz insanlarının yakalandığı doyumsuzluk hastalığına bağlıyorum tabiki de hepsini aynı kefeye koymuyorum normal biriyle evlendiğini zannedip evlilik sürecinde ruh hastası insanlarla yeniden tanışanlar var mesela onlar çok ayrı yerde.. Fakat dikkat edilmesi gereken bir gerçek var ki çevremde hep bunu gözlemliyorum evlilik insanları değiştirmiyor insanlar evlilikte kendilerini değiştiriyorlar insanlar başlarda gösterdikleri özveri ilgi çaba saygı bunları zamanla yok ederek o evlilik cüzdanını bunların hepsini mübah sayan bir garanti kağıdı gibi görmeye başlıyorlar.. Karşısındaki insana bu muameleyi yapıp onun tüm güzel duygularını sömürdükten sonra da şikayet etmeler başlıyor sanki savaşı kendi başlatmamışçasına..biraz acı olacak ama hayatın her evresinde olduğu gibi evlilikte de aynı mantık geçerlidir ; ne kadar ekmek o kadar köfte. Ben hiç çaba sarfedilmeden elde edilmiş mutluluk görmedim.. Herşey biraz çaba ve kıymet bilmekten geçiyor

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Dengeyi sağlayamadıkları için olabilir, insanlar kendileri ya olduğundan daha iyi yada daha kötü sanıp ona göre davranış sergiliyorlar, aldatma çok fazla, şaşıyorum yani öyle düzgün eşleri olan kişiler bir havalar sanki tüm dünya onu beklermiş sanıyorlar, ondan ilişkiler yıpranıyor, kendini daha önemli görenler düzenli ilişkim olsun ama tamamen yalnız birisi kadar da özgür olayım diyor, karşı taraf çok şeyi sineye çekiyor sonra tabi bir kırılma noktası oluyor.

Ü

Üye silindi 58480

Tebrikler !