Lütfen yardımcı olun bana lütfen

Dracolia

Moderator
EFTyi araştırabilirsiniz forumda mevcut, bir kişisel değişim metodu

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Hem çalışmana izin vermiyorlar hem de harçlık vermiyorlar...O zaman iş yeri gibi bir yer değil de çocuk bakıcılığı gibi bir şey yapabileceğini söyle...Herkese haber bırakıp tanıdık,güvenilir insanların yanında artık çalışmak istediğini söyle ,sen de isteklerini söyle ,onlara huzur verme o zaman...Her fırsatta söylenebilirsin onların sana yaptığı gibi...Uysal olmak hiç bir işe yaramıyor ....Aslında ne tavsiyeler veirim de şiddet eğilimli olup olmadıklarını bilmediğim için sana zararları dokunmaması için iyilik etmiş olmam o zaman...Sen onlardan değil onlar senden kurtulmak isterler...
Yok efendim ben onlara baş kaldırırsam sonum ölüm olur bir kere dik kafalılık ettim sol bacağımdan bıçağı yedim 7 dikiş attılar 2 ay özür diliyerekden söylüyorum lavaboya bile çıkamıyordum yani iğrenç mahlukatlar bunlar napcam hic bilmiyorum bunlarla

KronoM

Kayıtlı Üye
Allah yardımcın olsun.

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
@Mya Ya da aşık olup evlilik yoluyla gitse daha da güzel olur...Bir kere de bir şey için uğraşmadan hazır olsa!:):)

Hayırlı iyi bir kısmet çıksa evlense de hemen kurtulsa güzel olur tabi de ben hayatın gerçeklerine göre söyledim. En kötüye hazırlıklı olup en iyisini umut etmek lazım.

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Uyku ilacını düşündün mü ? Madem eziyet görüyorsun uyku ilaci koy sularına polise ihbar et onları sana zarar verdiklerini söyle ama sen olduğunu söylemesinler hemen kadın sığınma evine git veya bir üniversite yurdunda kal.
Kadın sığınma evini bende düşündüm biraz araştırınca 3 ay kalabiliyorsun ve 3 aydan sonra birakiyorlarmis ordan e 3 ay tamam huzur dinginlik biraktiklarinda napabilirim ki tek başıma ne manevi ne maddi gücüm var sonrasini dusundugumde siginma evide olmaz dedim

cathrine

Kayıtlı Üye
Yok efendim ben onlara baş kaldırırsam sonum ölüm olur bir kere dik kafalılık ettim sol bacağımdan bıçağı yedim 7 dikiş attılar 2 ay özür diliyerekden söylüyorum lavaboya bile çıkamıyordum yani iğrenç mahlukatlar bunlar napcam hic bilmiyorum bunlarla
İşte bu yüzden her öneriyi sunamıyoruz ,yoksa neler neler tavsiye ederiz ama bu tip insanlarla uzlaşma sağlanamıyor...Böyle bir aileden şikayetçi de olunmaz ki...Sonrası var...O yüzden cahil insanlarla ilgili hiç bir akılcı yöntem bulamıyoruz...

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Maalesef ki öyle efendim dualarınız da benide bulundurun lütfen saygılarımla ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch

Allahın esmalarını araştır okuyabildiğin kadar oku, Ya Kaviyy, Ya Metin, Ya Darr, Ya Kahhar bunlara bak. Diğerlerini de incele durumuna uygun bir okuma planı yap.

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Allahın esmalarını araştır okuyabildiğin kadar oku, Ya Kaviyy, Ya Metin, Ya Darr, Ya Kahhar bunlara bak. Diğerlerini de incele durumuna uygun bir okuma planı yap.
Çok tşk ederim efendim Allah razı olsun okuyup araştırıcam inşallah

cathrine

Kayıtlı Üye
Hayırlı iyi bir kısmet çıksa evlense de hemen kurtulsa güzel olur tabi de ben hayatın gerçeklerine göre söyledim. En kötüye hazırlıklı olup en iyisini umut etmek lazım
Bu işin başka bir tarafı tabi ki...havayı yumuşatmak için söyledim ama burada toplanmış insanların mutluluklarını da duymak istiyorum,kendimden de sizlerden de artık hayatta daha kolay ilerlememizi bekliyorum...Yani diğer insanlar için çabasız elde edilen bazı mutluluklar var,bize de bazen hayat durduk yere kapılarımızı açsa ,şansımız süper yolunda gitse güzel olmaz mı?Aşk,iş,evlilik,aile....

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Bu işin başka bir tarafı tabi ki...havayı yumuşatmak için söyledim ama burada toplanmış insanların mutluluklarını da duymak istiyorum,kendimden de sizlerden de artık hayatta daha kolay ilerlememizi bekliyorum...Yani diğer insanlar için çabasız elde edilen bazı mutluluklar var,bize de bazen hayat durduk yere kapılarımızı açsa ,şansımız süper yolunda gitse güzel olmaz mı?Aşk,iş,evlilik,aile....
Ahhh keşkeee efendim

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ya Cebbar da okuyabilirsin durumuna uygun sanırım..

El-Cebbar isminin faziletleri
Allah ile birlik olma şuurunu tekrar tekrar yaşayabilmek için, onun güzel isimlerini zikir etmek şüphesiz ki çok önemlidir. Hepinizin bildiği gibi namaz, Allah ile baş başa kalmak onunla bir olmak için yapılan en önemli ibadetlerden biridir. Bu birlikteliği sadece namaz sırasında değil ondan sonra da yaşayabilmek için Esma-ül Hüsna yı zikir etmek çok faydalıdır. Tabi burada dikkat edilmesi gereken husus zikrin sadece ağız ile yapılmasından ibaret olmamasıdır. Yani sadece Allah'ın güzel isimlerini tekrarlayıp durmak kalben onun maneviyatını hissetmeden anlamlarını bilip düşünmeden dilimizde döndürmek aslında tam manasıyla Esma-ül hüsnayı zikretmek demek değildir. Önemli olan şey tüm ibadetlerimizde olması gerektiği gibi zikir esnasında da bunu tüm kalbimizle hissederek yapmaktır.
Yukarıda bahsettiğimiz gibi El-Cebbar ismini de yürekten bir şekilde zikreden insanlarda aşağıdaki faziletler hasıl olur

• Zalim ve münafıkların hakettiğini bulmaları niyetiyle okunduğunda zalimler hakettiği ölçüde cezasını bulur
  • El-Cebbar ismini okumayı alışkanlık haline getiren kişi, etrafında sözü dinlenilen ve sayılan birisi olur
  • Bu ismi bolca zikreden kişilerin başkalarına bir işi düşünce yaptırmaları daha da kolaylaşır. (Alıntı)

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Ya Cebbar da okuyabilirsin durumuna uygun sanırım..

El-Cebbar isminin faziletleri
Allah ile birlik olma şuurunu tekrar tekrar yaşayabilmek için, onun güzel isimlerini zikir etmek şüphesiz ki çok önemlidir. Hepinizin bildiği gibi namaz, Allah ile baş başa kalmak onunla bir olmak için yapılan en önemli ibadetlerden biridir. Bu birlikteliği sadece namaz sırasında değil ondan sonra da yaşayabilmek için Esma-ül Hüsna yı zikir etmek çok faydalıdır. Tabi burada dikkat edilmesi gereken husus zikrin sadece ağız ile yapılmasından ibaret olmamasıdır. Yani sadece Allah'ın güzel isimlerini tekrarlayıp durmak kalben onun maneviyatını hissetmeden anlamlarını bilip düşünmeden dilimizde döndürmek aslında tam manasıyla Esma-ül hüsnayı zikretmek demek değildir. Önemli olan şey tüm ibadetlerimizde olması gerektiği gibi zikir esnasında da bunu tüm kalbimizle hissederek yapmaktır.
Yukarıda bahsettiğimiz gibi El-Cebbar ismini de yürekten bir şekilde zikreden insanlarda aşağıdaki faziletler hasıl olur

• Zalim ve münafıkların hakettiğini bulmaları niyetiyle okunduğunda zalimler hakettiği ölçüde cezasını bulur
  • El-Cebbar ismini okumayı alışkanlık haline getiren kişi, etrafında sözü dinlenilen ve sayılan birisi olur
  • Bu ismi bolca zikreden kişilerin başkalarına bir işi düşünce yaptırmaları daha da kolaylaşır. (Alıntı)
Değerli fikir ve önerilerini dikkatle okuyup deneyeceğim efendim çok saolun gerçekten ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch

Hep de hak etmeyenler mutlu şanslı o kadar kurnazlarki her türlü önlemlerini alıyorlar rahatları bozulmasın diye ben de işyerinde çok haksızlığa uğruyorum ama bunu yapan kişi sanki balla yıkanmış dünyaya gelince kurtulamadım bir türlü musibetten, Allah belasını versin onun tez vakitte. İyilere de yaşam şansı olsun.
Çakraları dengelemek, aurayı güçlendirmek lazım sanırım hayatın da düzenli yolunda olması için.

mazikeen

Kayıtlı Üye
Ailemle çok kötü sıkıntılarım var nefes alamıyorum artık 22 yaşındayım ve beni ben olmam için yaşaya bileceğim bi alan sağlamıyorlar hep kavga küfür dayak aklınıza gelebilecek her türlü şey kaldıracak gücüm kalmadı Allahdan başka sığınacak kimsemde yok nolur biriniz yardımcı olsun Allah rızası için beni rahat bırakmaları ve bana iyi davranmaları için ne yapabilirim okuya bileceğim bi dua var mı yardımcı olabilecek abla ve abilerim önerinizi bekliyorum
Ailemle çok kötü sıkıntılarım var nefes alamıyorum artık 22 yaşındayım ve beni ben olmam için yaşaya bileceğim bi alan sağlamıyorlar hep kavga küfür dayak aklınıza gelebilecek her türlü şey kaldıracak gücüm kalmadı Allahdan başka sığınacak kimsemde yok nolur biriniz yardımcı olsun Allah rızası için beni rahat bırakmaları ve bana iyi davranmaları için ne yapabilirim okuya bileceğim bi dua var mı yardımcı olabilecek abla ve abilerim önerinizi bekliyorum
Öncelikle kendine bir iş bulmanı ve birikim yapmanı öneririm. Daha sonrasında eve cıkıp istediğin huzura kavusabilirsin

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Öncelikle kendine bir iş bulmanı ve birikim yapmanı öneririm. Daha sonrasında eve cıkıp istediğin huzura kavusabilirsin
Çalışmama izin vermiyorlar hiç çalışmadım bırakmıyorlar çünkü birikim yapmam içinde bi alanım yok harçlık dahi vermiyorlar bu dediginizi yapmayı bende cok isterdim ama olmuyor işte fırsatım yok

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bence Aile ve Sosyal politikalar bakanlığına başvur bir dilekçe yazıp durumunu beyan et. Okumak ve çalışmak istediğini fakat ailenin buna karşı olduğunu belirt. Onlar evlere gelip görüşüyorlar. Usulünce ailenle görüşme sağlayabilirler...

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Bence Aile ve Sosyal politikalar bakanlığına başvur bir dilekçe yazıp durumunu beyan et. Okumak ve çalışmak istediğini fakat ailenin buna karşı olduğunu belirt. Onlar evlere gelip görüşüyorlar. Usulünce ailenle görüşme sağlayabilirler...
Cehaletlerini burda size inanın dile getiremem efendim bunu yaparsam sonrasi yine beraber kalicaz o zaman napcam ben

U

Utopia

Helak için duada bulunmamanızı öneririm, size de negatif bakımdan tesiri olabilir. İş hayatınız yoksa çalışmaya başlayın bir şekilde, reşit olmuş bireye ailesi dahi bir noktaya kadar karışabilir. Para kazanmaya başladıktan sonra da kirası uygun bir şehirde yaşayın, evinizi kurun. Böylelikle sıkıntılı insanlardan uzaklaşırsınız.