Lütfen aşağıdaki bilgileri okuyup sonra resme bakınız.

S

SoNoL

Kadim zamanlardan başlayarak Diyonizos kültü, Zerdüştlük, Mitraizm, Pisagorculuk,Neo-Platonizm, Kabalizm, Tasavvuf, Mevlevilik, Bektaşilik, Sufilik, Batınilik gibi daha pek çok ezoterik grup binlerce yıldan beri Mısır, Mezopotamya ve Ortadoğu’da kendi inanç, sembolizm ve ritüel sistemleri ile yoğrulmuşlar ve birbirlerinden etkilenerek Rönesans dönemine kadar ulaşmışlardır. Ezoterik akımlar; Simya, Okültizm, Kabala, Gnostisizm, İslam Ezoterizmi, Gül-Haç Örgütü, Tapınak Şövalyeleri ve Hermetizm gibi akımların tümünü kapsar; Tanrı’dan ötürü var olan insanın iyi cevherini uygulamalarla ve bilgilendirme yoluyla daha da mükemmel hale getirmeyi amaçlarlar. Gül sembolü de böyle ortak bir semboldür ve hepsinde bir karşılığı vardır.

Alıntıdır yazı rengi için özür diliyorum nasıl değiştirebileceğimi bulamadım buarada NASA'nın islam alimlerine gönderdiklerini sanmıyorum İlluminatiyi işaret ediyor olabilir.
. Kesinlikle doğru ,Gül Haç tarikatı diye M.S.46 yılında kurulmuş BİR ve faaliyet göstermiş,hatta hala bile varlığının tartışıldığı bir oluşum var.Gül sembolü sadece müslümanlıkta değil,diğer inançlarda da kutsaldır.

schutze07

Kayıtlı Üye
Ben bu anı yaşamıştım bu cevabı çok günler önce okumuş gibiyim şuan çok şaşırdım:)

Ottoday

Kayıtlı Üye
İslam alimlerine danışmaları neden bu kadar garip gelsin ki, NASA'dakiler bu fotoğrafı sadece İslam alimlerine değil aynı zamanda diğer din ve inanç sistemlerinin alimlerine bilginlerine de göndermiştir haberde de sadece İslam alimleri olarak geçmişlerdir bu gayet normal birşey. Malumunuz NASA sadece Hristiyan Amerikanlardan oluşmuyor farklı milletlerden ve dinlerden de elemanları bulunuyor ki her konuda da araştırma yapıyorlardır...