Lambalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

phenomenon

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, benim sorunum lambalarla. Şöyle ki, odama lamba dayanmıyor sürekli patlıyor sebepsiz yere. Avizeme taktığım ampuller max 2-3 gün dayanıyor. Normalini denedim, halojenini denedim neredeyse her türlüsünü denedim diyebilirim. Sürekli değiştiriyorum. Avizede bir sorun yok normalde.
Neyse ondan vazgeçtim masa lambamla idare edeyim dedim onda da aynı sorunları yaşadım. Sürekli lamba patlıyor. Kardeşimin masa lambasını aldım, onda da aynı şeyler oldu. Ampulü değiştirdim, şimdi kardeşiminki yanıyor ama o da sürekli voltaj düşüyormuş gibi ışığı durduk yere azalıyor artıyor falan. Patlayacak o da galiba. Elektrikçiyle artık gide gele muhabbet oluştu aramızda o da anlam veremedi. Dükkanda çalışan eve gelince çalışmıyor, daha doğrusu odama. Son çare yeni avize alacağım odama ama sonucun değişeceğini sanmıyorum. (Bundan 1.5-2 yıl kadar önce kardeşimin kaldığı oda benimdi, aynı sorunu orda da yaşıyordum. Odalarımızı değiştik, şimdi eski odamda bir şey yok aynı sorun yeni odamda var.)
Evin elektrik sisteminde sıkıntı yok, aynı sorun başka hiç bir odada yok. Sorunun ne olduğunu bir türlü bulamadık.
Bu arada evde en çok vakit geçirdiğim yer odamdır. Hatta genelde odamda olurum diyebilirim.
Dün masa lambamı tamire götürdüğüm elektrikçim "Kızım sende nazar olabilir, ya da odanda birisinin gözü vardır." dedi.
Öyle ahım şahım bir güzelliğim yok. Odam da küçücük kutu gibi ve öyle lüks bir şey de yok. Herşey oldukça sıradan.
Sizin bu konuda fikirleriniz nelerdir?

phenomenon

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ard arda yazmak yasak biliyorum kusuruma bakmayın lütfen ama, durum güncellemesi yapmak istedim :) Az önce kardeşimin masa lambası da patladı :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bitki besleyin odanızda. Bitkiyle her gün haşır neşir olun, Sulayın, toprağını düzeltin, bitkiye dokunun vs. Bitkinin gelişiminde bir anormallik (hızlı büyüme, ani ölüm) olursa yine yazın.

phenomenon

Kayıtlı Üye
Bitki besleyin odanızda. Bitkiyle her gün haşır neşir olun, Sulayın, toprağını düzeltin, bitkiye dokunun vs. Bitkinin gelişiminde bir anormallik (hızlı büyüme, ani ölüm) olursa yine yazın.

Sevgili Chillout odam hiç ışık almıyor, komple karanlık yani. Karanlık seven bir bitki var mı bildiğiniz? Varsa böyle bir bitki deneyebilirim.
Evimin balkonunda bitkiler var, bir kaç kez bakmaya çalıştım ama öldüler. Özellikle gülüme çok üzülmüştüm. O ani ölüm olayını yaşadım yani. Şimdi ben elimi sürmüyorum, yeni aldıklarımıza annem bakıyor. Durumları gayet iyi.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Benimde bazen lambanın düğmesine bastığımda iki yerin lambasını attırdığım oluyor :) galiba fazla enerjiyi atıyoruz

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili Chillout odam hiç ışık almıyor, komple karanlık yani. Karanlık seven bir bitki var mı bildiğiniz? Varsa böyle bir bitki deneyebilirim.
Evimin balkonunda bitkiler var, bir kaç kez bakmaya çalıştım ama öldüler. Özellikle gülüme çok üzülmüştüm. O ani ölüm olayını yaşadım yani. Şimdi ben elimi sürmüyorum, yeni aldıklarımıza annem bakıyor. Durumları gayet iyi.
Balkonda sistemli biçimde yapın o halde. Hazır sebze meyve fidesi deneyin. Odanızın ışık alması için gerekirse aynalar kullanın. Güneş almak zorunda kıyısından köşesinden. Güneş hayatidir,sağlıktır,enerjidir.

aslimcim

Kayıtlı Üye
Evinizin elektrik tesisatında sorun olabilir...

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Bu forumda takılıyosanız bazı şeylere ilgilisinizdir. Bazı şeylere ilgiliyseniz bazı şeyler ya vardır ya da bazı şeylerin ilgisini çekmişsinizdir. Ve bu bazı şeylerin enerjileri de patlatıyor olabilir.

funnyyda

Kayıtlı Üye
küçük bir kapta bir miktar tuz bulundurun odanızda ,her sabah değiştirin ama ..
varsa negatif enerji , kem göz , tuz toplayacaktır..

phenomenon

Kayıtlı Üye
aslimcim : Benim de temennim bu yönde olurdu ama, evin sisteminde hiçbir sıkıntı yok. Dün kardeşimin odasında takıldım bir kaç saat sohbet edelim diye. Orda da sıkıntı oldu durduk yere voltaj düştü ışıklar gitti geldi falan. Artık dalga konusu oldum evde :banghead:
TravisBickle : Bazı şeylerin ilgisini çekmek derken? Açıklayabilir misiniz? Merak ettim. :willy_nilly:
funnyda: Tuzu deneyeceğim. Eskiden büyüklerimizin nazar duası okurken tuz kullanması geldi aklıma. Aklıma yattı bu iş :Angel_anim:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...