Kur-an Okurken Ağlama ve Titreme

• Konbuyu başlatan DAİMON
  • Başlangıç tarihi
D

DAİMON

Selamun aleyküm, merhaba! Arkadaşlar Kur an okurken 20 dk, yarım saat gibi bir süre sonra hafiften vücutta ısı yükselmesi (özellikle baş ve boyun bölgesinden başlayıp kollara dogru uzanıyor) sonra ellerde titreme başlıyor. Aslında Kur an huşu içinde okunuyorken oluyor bunlar bir arkadaşın evinde( yasin tebareke rahman gibi her zamanki okunan sureler) sonra bi ağlama geliyor hıçkırarak okumak istiyorsun ama ağlıyorsun sesin kesiliyor ağlamaktan. Vücutta karıncalanma hissi de var. Bu olay ilk defa oluyor. Bu cezbe gibi bir şey midir yoksa cinlerden kaynaklı olmuş olabilir mi? Yada nedir? En son dua bitene kadar bu hal devam etti. Bittikten sonra 5 dk içinde yavaşça kayboldu. Sonra herhangi bir rahatsızlık olmadan kalktık. Ortamda bi ferahlama rahatlama hissi herkeste vardı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ü

Üye silindi 58480

Seytani kovmussunuz iste. Bahsettiginiz titremeler ve alametler seytanin uzaklasmasina isarettir. Ogretmenin siniftan kovdugu ukala ogrenci kapiyi carparak cikar.

Benim emektar bir buzdolabim vardi. Ne hikmetse, sogutucu motorunun devreye girme gongusunun o dayanilmaz sesi gecenin bir vakti baslardi kulak tirmalamaya.
Tam sogutacagi kadar soguttuktan sonra o sesi kesmeden once soyle saglam bir titretirdi dolabi. Ustundeki raf, raftaki bardak catal bicaklar o titremeyle beraber titrer ve acaip bir `OHHH cile bitiyor` dercesine bir gutultusu cikarirlardi giderayak : ))))

En cok gurultu, butun o tek vucut olmus esyalarin tam destek vermesiyle o zaman cikardi ama ben anlardim ki sikinti artik bitiyor : ))

Ü

Üye silindi 58480

Seytan ya da bir musallat vucuttan kovulurken mutlaka kendisini belli eder. Husu denen yuksek idrak mertebenizin hak nazari ile once bir yuz yuze gelirler. Ve yanmaya baslarlar. Siz bunu farkedemeyebilirsiniz cunku acz odakli bir mertebedir bu. Ancak musallatlar sizin bu husu mertebenizi nefsinizle mi yoksa ihlasinizla mi yasadiginizi anlayabilmek icin o yakici atese direnirler bir sure. Ve siz ihlasiniz ile o husudaysaniz iblis buna daha cok dayanamaz ve kapiyi vurarak cikmak zorunda kalir. Titremeler bundan dolayidir. Musallat cayir cayir yanarken sizin nefsinizden birseyleri de kullanmanizi isterler. Cunku bu oldu mu ihlas kirilir ve musallat bir soluk alir. Akliniza da zaten ilk vesveseler hemen gelmis olur

D

DAİMON

Seytan ya da bir musallat vucuttan kovulurken mutlaka kendisini belli eder. Husu denen yuksek idrak mertebenizin hak nazari ile once bir yuz yuze gelirler. Ve yanmaya baslarlar. Siz bunu farkedemeyebilirsiniz cunku acz odakli bir mertebedir bu. Ancak musallatlar sizin bu husu mertebenizi nefsinizle mi yoksa ihlasinizla mi yasadiginizi anlayabilmek icin o yakici atese direnirler bir sure. Ve siz ihlasiniz ile o husudaysaniz iblis buna daha cok dayanamaz ve kapiyi vurarak cikmak zorunda kalir. Titremeler bundan dolayidir. Musallat cayir cayir yanarken sizin nefsinizden birseyleri de kullanmanizi isterler. Cunku bu oldu mu ihlas kirilir ve musallat bir soluk alir. Akliniza da zaten ilk vesveseler hemen gelmis olur

Hiç böyle düşünmemiştim. Musallat dediginz şey herkeste bir tane olan cinden mi bahsediyorsunuz(peygamber efendimizin ki hani müslüman olmuştu) yoksa ekstra cin musallat vardı da o mu çıktı gitti yada gitmedi de sadece rahatsız mi oldu? Gittiyse de geri gelir mi:)?

Hiç cin vakası yaşamadım, belirtileri de olmadı.

Normalde Kur an huşu içinde okunduğunda böyle olması iyi bir şey diyebilir miyiz? Ve bu gibi yaşanan olaylarla cezbe gibi ilahi mevhibeler farklı şeyler mi?
Biraz daha aydınlatırsanız çok daha mutlu olacağım Sn. Dennise, teşekkürler.

Ü

Üye silindi 58480

Kuran hakiki manada husu ile okunursa vucut titreme yapar bu dogrudur. Titreme arinmadir.
Husu, bir bilinc ve farkedis mertebesidir cunku. Fitratin en nadide duygulari zihin belleginde adeta hizaya gecer, korku, sevinc, kesvedis, heyecan, nese, ofke, keder, mujde, kurtulus vs tum duygular dunyalik sebep-sonuc ipoteginden cikip kurtulurlar. Yuksek benlik meclisinde terfi alirlar. Bu meclise ilim de girerse kisi tam anlami ile esref-i mahluk haline gelir.

Husu olmadan kulluk ise yaramaz. Misal Zorluk anlarinda hamiyet hissi olusmaz. Kisi o harici gelmesi gereken rahmani cesareti kendi nefsinin zorlamasi ile kullanmaya kalkar ama ic mekanizmasina zarar verir ancak . Tesiri olmaz. Husu ile gelen cesaret karsi tarafin gucunden de beslendigi icin karsi tarafin kuvvetini de emer cunku. Sirrin sirri burada yatar.

omr

Kayıtlı Üye
Selamun aleyküm, merhaba! Arkadaşlar Kur an okurken 20 dk, yarım saat gibi bir süre sonra hafiften vücutta ısı yükselmesi (özellikle baş ve boyun bölgesinden başlayıp kollara dogru uzanıyor) sonra ellerde titreme başlıyor. Aslında Kur an huşu içinde okunuyorken oluyor bunlar bir arkadaşın evinde( yasin tebareke rahman gibi her zamanki okunan sureler) sonra bi ağlama geliyor hıçkırarak okumak istiyorsun ama ağlıyorsun sesin kesiliyor ağlamaktan. Vücutta karıncalanma hissi de var. Bu olay ilk defa oluyor. Bu cezbe gibi bir şey midir yoksa cinlerden kaynaklı olmuş olabilir mi? Yada nedir? En son dua bitene kadar bu hal devam etti. Bittikten sonra 5 dk içinde yavaşça kayboldu. Sonra herhangi bir rahatsızlık olmadan kalktık. Ortamda bi ferahlama rahatlama hissi herkeste vardı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Kur an okurken vücut ısı yükselmesi , hıçkırık gibi durumlar yaşanıyorsa parapsikolojik olarak bir sorun yok demektir

Core

Kayıtlı Üye
Ben özellikle sabah namazının bitiminde "Allah'tan başka ilah yoktur diyorum, Rabbim ne uyur ne uyuklar, vb" şeyler söylüyorum.
Kürek kemiğim öyle bir titriyor ki, bunu defalarca söylediğim de sanki bateri çalmış gibi sırtımı titretebilirim.
Rukye surelerini dinlemede de bu titremeler oluyor, hatta aklımda rukye düşüncesi oluşunca bile sırtım titriyior.
Ama her sure'de de titreme olmuyor.

Berliner

Kayıtlı Üye
Nazar-rahatsız edilme- büyü-cazı olabilme ihtimali var.
Okumamanız için diretir baskı yapabilirler.Her ne kadar deneyimim olmasa da , En çok Bakara Suresinin Etkilediğinden bahsedilir.
Bil hassa korunma rukye ayetlerini okurken Daha fazla titreme v.s oluyorsa bu bahsettiğim konulardan süpheniz var ise üzerine düşünüz.

D

DAİMON

Kur an okurken vücut ısı yükselmesi , hıçkırık gibi durumlar yaşanıyorsa parapsikolojik olarak bir sorun yok demektir

İkiside değil. Asıl olan başın tepesinden başlayıp ellere uzanan karıncalanma hissiyle birlikte devamında gelen ellerde titeme. Duygulanım, ağlama filan.

Bende parapsikolojik bir şey olmadığına katılıyorum.

D

DAİMON

Ben özellikle sabah namazının bitiminde "Allah'tan başka ilah yoktur diyorum, Rabbim ne uyur ne uyuklar, vb" şeyler söylüyorum.
Kürek kemiğim öyle bir titriyor ki, bunu defalarca söylediğim de sanki bateri çalmış gibi sırtımı titretebilirim.
Rukye surelerini dinlemede de bu titremeler oluyor, hatta aklımda rukye düşüncesi oluşunca bile sırtım titriyior.
Ama her sure'de de titreme olmuyor.

Sizin durum daha değişikmiş. Nasıl bir yaşantınız var manevi anlamda ve karakter olarak nasıl birisiniz bilmiyorm ama rukye düşüncesi bile sizi titretiyorsa orda bir şüphelendim cin vs olabilir mi acaba? Birde bence o anda neler hissettiginiz çok önemli. Rahatlama mı, daralma mi?
Ben Kur an okurken mesela çok konsantreydim 15-20dk sonra yavaş yavaş başladı ama Kuran ın tadını alıyordum ve kelimeler kendiliğinden dökülüyordu sanki, bi süreklilik mevcuttu o anda, dinleyenlerde de dinleme şevki artmıştı sanki büyülü bir ortamdı. Farkında olmadan içine girdiğim bir ruh haliydi benimkisi...

Aisling

Kayıtlı Üye
Titreme ya da ağlama... İlginç. Ben inanırken bile okunduğu zaman ya uykum gelirdi ya da nedensizce midem kalkardı.