Kulak ağrısı için okunacak dua

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
Abdullah ibni Mesud (RA)'ya kulak ağrısından şikayeti olan bir kimse getirildi.Abdullah ibni Mesud (RA) o kimseye Müminun suresinin 115. ayetinden sonuna kadar sureyi okuyarak kulağına nefes etti.O kişide şikayetinden hemen kurtuldu.Bu olay Resulullah (SAS) intikal edince buyurdu ki : ''Nefsim kudretinde olan Allah'a yemin ederim ki,bir kimse yakinen inanarak bu ayet-i celileleri bir dağ üzerine okumuş olsaydı,dağ yerinden oynardı.'' 1

Okuyup da şifa olunan ayetler :
[ Bismillahirrahmanırrahim. Efehasibtüm ennema halaknaküm abesen ve enneküm ileyna la türcaun.Fetealellahü'l-melikü'l-hakku la ilahe illa hüve Rabbül'l-Arşi'l-Kerim.

ANLAMI :''Bizim sizi boş bir amaç uğruna yarattığımızı ve gerçekten bize döndürülüp getirilmeyeceğinizi mi sanmıştınız?Hak ve Malik olan Allah pek yücedir.O'ndan başka hiç bir ilah yoktur.O,Kerim olan Arş'ın Rabbidir.''

KAYNAK: Hazin Tefsiri,3/313

La-edri

Kayıtlı Üye
amenna, güzel bilgiler tesekkür ederiz..
bu konuyu okuyunca baska birsey geldi aklima, mesela kulak cinlamasinin sebebleri hakkinda bilgileriniz var ise paylasirsaniz güzel olur...
namaz dua yada baz imanevi hallerde niye kulak cinlar, yada bu saadece o anlara denk gelen bir tesadüfmü..
bunu cok merak ediyorum, tesekkürler

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
amenna, güzel bilgiler tesekkür ederiz..
bu konuyu okuyunca baska birsey geldi aklima, mesela kulak cinlamasinin sebebleri hakkinda bilgileriniz var ise paylasirsaniz güzel olur...
namaz dua yada baz imanevi hallerde niye kulak cinlar, yada bu saadece o anlara denk gelen bir tesadüfmü..
bunu cok merak ediyorum, tesekkürler

Kulak çınlamasının sebepleri:
* Çoğu zaman kulaktaki bir rahatsızlıktan veya sinir sistemi bozukluğu gibi tıbbi sebeplerden meydana gelir.
* Bazan da bir dostumuzun veya saygı duyduğumuz bir kimsenin uzaktan bizi hatırlayarak hayırla yad etmesi üzerine,telepati cinsinden bir hadise olarak meydana gelir.Peygamberimiz Aleyhis-Selam şöyle buyurmuştur: '' Sizden birinin kulağı çınladığı zaman,beni hatırlasın ve bana salatü selam etsin ! Sonra da :
'' Beni iyilikle hatırlayan kimseyi,Allah da iyilikle hatırlasın , desin !''

KAYNAK: Nevevi,Ezkar,263

uluamazon

Banlı Kullanıcı
Kulak ağrısının çok ciddi ve çeşitli nedenleri olabilir. Zamanında tedavi edilmezse sonuçları kötü olabilir. Bence duadan önce hemen bir doktora gözükmelidir.

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
Kulak ağrısının çok ciddi ve çeşitli nedenleri olabilir. Zamanında tedavi edilmezse sonuçları kötü olabilir. Bence duadan önce hemen bir doktora gözükmelidir.

Sayın üyemiz biz burda rahatsızlıklar için okunacak dualardan bahsediyoruz tabii ki doktora gideceksiniz. Doktorun vereceği ilaçları kullanırken bu duaları kullanacaksınız yada doktorun çözüm bulamadığı durumlarda.