Küçüklüğümden beri sinyal tarzı sesler duyuyorum bunlar nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enesrko

Banlı Kullanıcı
Evet arkadaşlar abilerim ablalarım :)
Yaklaşık 6 yaşımdan beri sinyal tarzı sesleri duyuyorum. Normalde biraz odaklanıp duyduğum bu sesler 30 dakika kadar kulaklık takıp çıkardığım zaman 2-3 katına çıkıyor ve çok az odaklanma gerektiriyor. Her zaman duyabildiğim bu sinyal sesleri çalışan bir elektronik eşya olduğunda artıyor. Etrafta Elektronik eşya yoksada zorlanıyorum biraz. Ama sinyal midir nedir bu merakıma gidiyor kimseden duymadım böyle sesleri hep aynı frekansta gibi seslerde azar azar değişiyor ama aynı sinyal sesi kalınlaşıp inceliyormuş gibi oluyor. Ayrıca bazen birşeyler düşünürken ilginç sesler duyuyorum. Birisi uzaktan enes diye bağırıyor gibi yada oynadığım oyundaki mesaj sesi gelmiş gibi. (Ne mesaj gelmiş oluyor nede birisi bana seslenmiş oluyor :( )
Lütfen aranızdan birisi bu beyninin sana oynadığı bir oyun bunlar beyninin uydurması desin ya da duruişiti yeteneğin var falan desin işin aslı gerçeği merak ediyorum ben :D

shadowmax

Banlı Kullanıcı
Tabiki de kimse size hasta veya yalancı diyemez :) ama herşeyi de Paranormal olaylara yormamak gerek aynı şey bende de var kulak çınlaması sizde altı yaşından beri bende kalbim durup yeniden hayata döndüğüm zamandan beri bi doktora görünün derim her ne kadar doğa üstü gibi gelse de bu seslerin böyle bir yönünün olduğu da kaçınılmaz bir gerçek en kısa zamanda bi kulak doktoruna görünün derim

enesrko

Banlı Kullanıcı
Paranormal olmadığıı düşünüyorum ama paranormal değilse neden buraya yazdın diyeceksin buraya yazdım çünkü aklıma ilk burası geldi :D

shadowmax

Banlı Kullanıcı
Mabet üyeleri olarak her konuda birbirimize yardım ederiz çünkü biz bir aileyiz :)

hopefull06

Kayıtlı Üye
Benim 10 yaşımdan beri çınlama var, sebebi ise orta kulak İltihabı imiş. . Tabi dr bunu yıllar sonra anladı. Kimi insanlarda belirtiler başka hastalıktan dolayı farkedilemiyormuş. Mesela ben peşisıra kabakulakta gecirmistim. Bence ilk önce iyi bir KBB uzmanına görünün. . Emin olmanız lazım sagliklami ilgili başka birseymi..

candokia

Kayıtlı Üye
Bendede oluyor özelliklede televizyonu prize takılı ve kapalı şekilde tutarsanız kulağınızda çınlamalar olabilir özelliklede uyurken oluyor odaklanmamaya çalışın normaldir :)

kumandan174

Kayıtlı Üye
dostum bu sinyal sesi bendede cocuklugumdan bu yana var ve bu gune kadar kime anlatmaya calistiysam doktor dahi bu sinyal gicirtisi sesinin hafif bir dalga gecer gulumsemesiyle karsilastim
Yillardirda kendi haline birakmistim dikkatimi cekti ve bu durumu benimde yasadigimi bilmeni isterim.
Gunun her aninda ozellikle yanliz kaldigimda cok yogun olarak neredeyse buyuk bir gurultu gibi duyuyorum.
Kulaklarimdada herhangi bir problem cikmadi malesef, malesef diyorum cunku dunyayi tamamen sessizligiyle hissetmenin nasil bir sey oldugunu yasamak istiyrm

blade578

Kayıtlı Üye
Bende bu olay yaklaşık 6 senedir var. önceden sadece geceleri yataktayken olurdu. şimdi sürekli var gündüz vakti pek fark edilmiyor ama gece yatınca hele de odaklanırsam çok fazla duyuyorum. Önceden hatırlıyorum sadece karabasan denilen o olaydan sonra aşırı derecede duyuyordum ne olduysa şimdi sürekli duyuyorum. Radyo cızırtısı gibi aynı.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Aklıma Teen Wolf taki ölüm perileri geldi :D .İsim kısmında aklıma cinler geldi.Bi aralar bende duyuyordum ama zamanla geçiyor.

TheDoctor06

Kayıtlı Üye
Bu sinyaller gerçek olabilir. Çoğu kez bende uyurken havala alanındayım oraya gel gibisinden sinyaller sesler kafamın içine geliyor..
Bazen bunu kendimin çıkardığını düşünüyorum ancak bir şekilde teleport özelliği ile birisi size ulaşmak isteyebilir..
Beyninize gelen sinyallerde bunun bir örneği. Ancak kulak çınlaması farklı bir durum onun için doktora gitmeniz gerek.
Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin..

weasley

Kayıtlı Üye
Ayni olay yaklasik 6 yildir benimde basima geliyor. Ilk baslarda hergece saat tam 3te uyandirilirdim bir sekilde ve radyo sinyali seklinde ses duyardim. Sanki dunyadaki tum radyo frekanslari beynimin icinde yogunlasiyormus gibi. Zamanla onemsememeye basladim. Artik geceleri uyanmiyorum ama bu tarz sesleri hala duyabiliyorum. Bi cok doktora gittim ne fizyolojik bi sorun cikti ne de psikolojik.

Zolm

Kayıtlı Üye
Aslında farkındalığız istem dışı yüksek ölçüde ve kontrol dışı faaliyet gösteriyor olabilir.Kesin yargıda bulunmak istemem lakin ben meditasyon yaparken yoğunlaşmaya başladıkça normal gündelik hayatta farkında olmadığım bir sinyalin sürekli bir şekilde yayılım gösterdiğini farkettim.Bu sinyal bana göre bir frekans ve belli bir merkezden gelmemekte; doğanın hareketinden meydana gelen etkileşim diyebiliriz sanırım.Hareketten ve durmak bilmeyen değişimlerin değişmeyen bir sesi var lakin normal hayatımızda dikkatlice farkedememekteyiz çünkü desibel olarak düşük bir şiddette.Lakin odaklanınca rahatlıkla duyulabilecek duruma geliyor.Dediğim gibi kesin yargıda bulunmak istemem fakat meditasyon yapıyor musunuz veyahut geçmişiniz var mı bilmiyorum ama yoksa kesinlikle meditasyon çalışması yapın ve farklı bir sesle karşılaşmıyorsanız;çakralarınız istem dışı yüksek faaliyet gösteriyor olabilir naçizane fikrimce...
Sevgiler..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Aklıma uzaylılar gelmedi değil hani :)

Bence buraya yazana kadar bir doktora başvursaydınız sağlık meseleleri geciktirmeye gelmez.

kıvep

Banlı Kullanıcı
[QUOTEopefull06;289708]Benim 10 yaşımdan beri çınlama var, sebebi ise orta kulak İltihabı imiş. . Tabi dr bunu yıllar sonra anladı. Kimi insanlarda belirtiler başka hastalıktan dolayı farkedilemiyormuş. Mesela ben peşisıra kabakulakta gecirmistim. Bence ilk önce iyi bir KBB uzmanına görünün. . Emin olmanız lazım sagliklami ilgili başka birseymi..[/QUOTE]

Evet, benimde çocukken ortakulak intihabım vardı. Neyseki benim çocukken teşhis edildi ve tedavisi oldu. Ama hala kulağım çınlar, kulaklık taktığımda, soğuk olduğunda rüzgar aldığında özellikle su kaçtığında bütün kulaklar gibi çınlar.

Çınlama, sadece kulaktaysa fizyolojik bi rahatsızlıktır doktora görünülmesi tavsiyem, ben zamanında tedavimi oldum mutluyum :)
Bana kulak çınlaması normal geldi, cınlama derken sinyal sesi gibi anlattığınız durumdan bahsediyorum. Benim gözümde anormal bi durum olması için sinyal sesinin kulak dışında etrafı doldurması, baş ağrıtması, diğer sesleri engellemesi ve dayanılmaz olup insanın içinde yankılanması gerek. Anca buna paranormal bi sinyal derim
Yoksa şu andada benim kulağımda sinyaller ötüyor normal :D

LaveLegis

Banlı Kullanıcı
Beyine saniyede kaç terabayt bilgi girip çıkıyor.
Örnek olarak bilgisayarada aşırı yüklendiğinizde kasadan dıt dıt gibi sesler geliyor.
Olur öyle yani takmayın. Herşeyi paranormale bağlamamak gerek.
Hem paranormal olsa bile yine bir önemi yok. duymuşsanız duymuşsunuzdur sıkıntı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...