Kötü giden durmuma sevinen insanlar

Ciel

Kayıtlı Üye
Kısaca anlatıyorum şuan eşimle bir problem yaşıyorum ve ara verdk ayrı yaşıyorum.Özellikle beni kıskanan ki eşimin abisinin karısı oluyor sadece o değil Ve daha birçok insan var benim biraz düşkünlemem herhangi bir konuda resmen hayat amaçları bu olmuş inanılmaz seviniyorlar. Sürekli beni takip ediyorlar bu insanlar kötü mü yoksa psikolojik sorunları mı anlam veremiyorum. Kalitemi bozup hesap sormakta istemiyorum ki çekindiğimden degil onları önemsedigimi düşünmelerini istemediğim için. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Fesatlıklarından böyleler sadece, karakter meselesi, sakin davranmaya çalışın karşılarında, gerektiğinde tavrınızı net olarak ortaya koyun ve aradaki mesafeyi korumaya çalışın, mesela kendilerini ilgilendirmeyen bir konuda bir şey sorduklarında neden sordun, bu seni neden bu kadar ilgilendiriyor tarzı konuşabilirsiniz, ama sinirlenmemeye çalışarak kontrolün hep sizde olduğunu bilsinler. Tabi en iyisini kendiniz bilirsiniz olayların içinde olan siz olduğunuz için.

Ciel

Kayıtlı Üye
Sorun şu ki ben sert micazlı biriyim tek başına kimse bana bir imada bulunmuyor yani direkt demiyorki duydum böyle böyle olmuş ya da ne oldu hep etrafımdaki kişilere soruyorlar bana gelip sorsa sakinliğimi koruyabileceğimi pek sanmıyorum ama sabrımda sanırım artık taşmak üzere

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Öyle tipler her yerde var, sakinliğinizi korumaya çalışın, etrafınızdaki kişiler size yönlendirsin siz de birkaçına ağzının payını verin en azından rahatlarsınız birazcık. Durumu olduğundan iyi göstermeye çalışın, yanlış bilgi verin. Ve bu sürecin geçici olduğunu kendinize sürekli hatırlatın, çünkü öfke kontrolünü sağlayamazsanız ilerisi için yanlış adım atma ihtimaliniz artar.

Ciel

Kayıtlı Üye
Haklısınız dediklerinizi uygulamaya çalışıcam teşekkür ederim cevabınız için ?

Ü

Üye silindi 58480

Sözüm meclisten dışarı dostlar ama;

Ben "beni kıskanıyorlar" lafını duyar duymaz delleniyorum.

Kime göre? Size göre tabi ki.
Tahammül edemediğiniz bir insanın varlığına son verecek olsanız o kişi sizin hakkınızda ne düşünür soyliyim mi?

Onu kıskandığınızı düşünür. Siz kiskanmak söyle dursun o kişinin yerine bile extradan uzuluyorsunuzdur. Ama o kişi kiskanildigini farzeder.

Zengin bir insan parası ile gösteriş yapıp nimete layık olmadığını açık eder ve rahatsızlık yaratır. Ama dışlandığı zaman "paramı kıskandılar" der. Yönetici olan insan kendini bozar, ama bu yüzden dıșlanınca "koltuğumu çekemiyorlar" der.

Güzelliğimi çekemiyorlar der. Der de der.

Kimse başkasının nimetlerin arkasına gizlenmiş egosuna gizliden boyun eğmek istemez.

Kusura bakmayın da sizi kıskanmıyor da olabilirler. Belki varlığınız gizliden gizliye tahrik yaratmak için frekans yayıyor dur.

Kendinizi sorgulayın

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Kısaca anlatıyorum şuan eşimle bir problem yaşıyorum ve ara verdk ayrı yaşıyorum.Özellikle beni kıskanan ki eşimin abisinin karısı oluyor sadece o değil Ve daha birçok insan var benim biraz düşkünlemem herhangi bir konuda resmen hayat amaçları bu olmuş inanılmaz seviniyorlar. Sürekli beni takip ediyorlar bu insanlar kötü mü yoksa psikolojik sorunları mı anlam veremiyorum. Kalitemi bozup hesap sormakta istemiyorum ki çekindiğimden degil onları önemsedigimi düşünmelerini istemediğim için. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Sana problem olanlara problem yaratmadıkça böyle söylenmeye devam edeceksin. Gizliden pisleş. Olaya eşinin abisine akşam yemeğine giderek başlaman lazım diyeyim gerisini sen düşün. İnsanlara farkettirmeden dert olmak zor değil. Eşinin bu insanlarla bağlantısı var mı?

Seuta

Kayıtlı Üye

Tahammül edemediğiniz bir insanın varlığına son verecek olsanız o kişi sizin hakkınızda ne düşünür soyliyim mi?

Onu kıskandığınızı düşünür. Siz kiskanmak söyle dursun o kişinin yerine bile extradan uzuluyorsunuzdur. Ama o kişi kiskanildigini farzeder.

Zengin bir insan parası ile gösteriş yapıp nimete layık olmadığını açık eder ve rahatsızlık yaratır. Ama dışlandığı zaman "paramı kıskandılar" der. Yönetici olan insan kendini bozar, ama bu yüzden dıșlanınca "koltuğumu çekemiyorlar" der.

Kimse başkasının nimetlerin arkasına gizlenmiş egosuna gizliden boyun eğmek istemez.

Kusura bakmayın da sizi kıskanmıyor da olabilirler. Belki varlığınız gizliden gizliye tahrik yaratmak için frekans yayıyor dur.

Kendinizi sorgulayın
Sizi her zaman takip ederim lakin bu sefer katilamiyacagim yorumunuza , benim enerjimden tahrik oluyor diye beni kıskanmak veya fesatlık çekmek zorundamı insanlar hani nerde kaldi nefs, kendine hakim olamıyor diye kotu gözlerini başkalarının üzerine göndermek zorundamı , bence kiskananda kendine bakmalı

Seuta

Kayıtlı Üye
Aynen devam edin neden başkaları icin kendi yolunuzdan başka yerlere sapacaksınız ki hayat döngüdür ne edersen onu bulursun iyilik yap iyilik bul bildigin yoldan şaşma çalıların içine dalma çiçekleri seyretmeye devam edin ?

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence

Kendinizi sorgulayın
Bayan olmadığınız için bunu asla bilemezsiniz Sn. @dennise

acid

Kayıtlı Üye
Kıskançlık mı fesatlık mı isim vermek zor.

Ancak bazı toplumlarda kendini gerçekleştiremeyen ve kendisi olarak bir şeyleri başaramayan insanlar eksik aramaya meraklı. Başkalarının eksiklerini görerek kendisini yükseltme isteği bir anlamda. Çünkü başka bir yol bilmiyorlar. Diğer toplumları bilemeyeceğim ama ben de bulunduğum çevrede çok sık görüyorum bunu. Ve bu girişimleri yapanlar yakın çevremizden olurlar.

Bazen anneler dahi kızlarının kendilerinin yaşadıkları hayatın dışına çıkmasını istemez.

Eğer mümkünse o ortamdan uzaklaşacaksınız. Mümkün değilse zihni gelen kötü enerjilere karşı korumak, bu enerjilerden temizlemek gerek. Aynı şeylerle sürekli karşılaşırken çok zor ancak gerekli. Çünkü bir noktadan sonra bizim de ayarımız kaçıyor mücadele etmeye çalışırken. En iyi cevap etkilenmemek olacaktır belki de.

Takip derken neyi kast ettiğiniz de önemli. Fiziksel bir takip ve zarar girişimi varsa eğer vakit kaybetmeden hukuki ve güvenlik tedbirleri alın derim.

Fakat bu durumaların genellikle kadınlardan kadınlara karşı yapılması çok üzücü. Birlikte bir şeyler başarmak yerine etiketlerle, dedikodularla ya da erkekleri dolduruşa getirerek zarar görülmesine neden olmak toplumsal bir hastalık. En iyi olasılık psikolojik şiddet görmek oluyor.

Ü

Üye silindi 58480

Sizi her zaman takip ederim lakin bu sefer katilamiyacagim yorumunuza

Estağfurullah. Her türlü bakış açısına oksijen gibi muhtacız. ?

Bayan olmadığınız için bunu asla bilemezsiniz Sn. @dennise

Ama şimdi erkek-bayan ile alakası yok ki.
Bayanlar detaycı ve duygusaldır. Erkekler bütüncül ve geneldir. Bazen dışarıdan bakmak ta gerekir bazen içeriden bakmak ta. Şimdi bayan erkek diye kisadevre yapmaya gerek yok.

Kıskanılmak iyi analiz edilmelidir. Haset eden kişi aciz ve güçsüz olan taraftır. Bunu iskalamak onlara da manevi güç katar. Dolayısı ile de acze düşen kişi iki şey yapabilir : ya kendini o yönde geliştirir ya da onu aciz hissettiren kişinin o gücünü kesecek, baltalayacak olaylardan yana taraf olur. Böylece acz hissi kalkar.

Bayan olmadığım için bilemem belki ama dedikodu yapmadan duramayan bayanların da giriş seviyesi hasede tutulduklarina eminim.

acid

Kayıtlı Üye
Konunun kadın - erkek bağlantısının temel sebebi kültürel özelliklerimiz. Kadınlar çocukluktan itibaren kısıtlanıyor. Sokağa çıkılması, çalışılması, bazen eğitim görmesi. Hatta eğitimli bir kadının bile bunu ailesindeki erkekler için kullanması bekleniyor.

Kısıtlanan kadınlarda tepki kimi zaman kendi bakış açısına gör kısıtlanmayan, daha az kısıtlanan ya da daha rahat kadınlara gösteriliyor. Yani gücü ona yetiyor. Kendisini geliştirmek yerine karşı tarafı engelliyor. Gücü yetmiyorsa dedikodusunu yapıyor. Önceki nesillerden öğrendiği de bu. Tepki gördüğünde de insanların ahlakına etiket yapıştırıveriyor. Büyük acziyet.

Nesiller boyu kadınların bilinçaltı yanlış kodlandı. Halbuki yanlışı ortadan kaldırmanın yolu dahi kötü olmamalı.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Konuyu toplumumuzun realitelerine göre değerlendiriyorum.
Hayatım boyunca "Kaynana, elti, görümce, gelin" dörtlüsü ile başlayan bir cümlenin olumlu bittiğini duymadım.
İşin içinde bu muhteşem dörtlü varsa, orada bir sıkıntı var.
İster bilinçaltı deyin, ister frekans deyin ne derseniz deyin.
Gerçek bu :)

Temsili:
Damat, kayınço, kayınpeder ,bacanak
?‍???‍♂️????
????

Gelin, kaynana, görümce, elti
??‍♀️??‍♀️??‍♀️?‍♀️
????

Ha iyileri var mıdır, tabiki vardır.
Ama ben hiç görmedim.?

Ü

Üye silindi 58480

@ela.nass,

Ben sizde kaynana olunca bütün bu gidişatı değiştirebilecek ve kaynanalara en iyi örnek olabilecek bir ışık gördüm sanki ?

Ciel

Kayıtlı Üye
Sana problem olanlara problem yaratmadıkça böyle söylenmeye devam edeceksin. Gizliden pisleş. Olaya eşinin abisine akşam yemeğine giderek başlaman lazım diyeyim gerisini sen düşün. İnsanlara farkettirmeden dert olmak zor değil. Eşinin bu insanlarla bağlantısı var mı?
Ben ayarı olan biri değilimdir. Aslına bakarsan sessiz kalmak herhangi bir konuda asla tercih etmediğim birşey değildir. Lakin sorun şu ki ben gizliden pişlesemem yani bu ulu orta olur şuana kadar ses çıkarmıyo olmam da sırf yakınlarımın beni ikaz etmesi üzerine yoksa bu bahsettiğim kişiler yolda görse kafalarını çevirirler benimle göz göze gelmemek için sert mizaclı son derece soğuk biriyimdir. Teşekkürler cevabınız için ?

Ciel

Kayıtlı Üye
Konuyu toplumumuzun realitelerine göre değerlendiriyorum.
Hayatım boyunca "Kaynana, elti, görümce, gelin" dörtlüsü ile başlayan bir cümlenin olumlu bittiğini duymadım.
İşin içinde bu muhteşem dörtlü varsa, orada bir sıkıntı var.
İster bilinçaltı deyin, ister frekans deyin ne derseniz deyin.
Gerçek bu :)

Temsili:
Damat, kayınço, kayınpeder ,bacanak
?‍???‍♂️????
????

Gelin, kaynana, görümce, elti
??‍♀️??‍♀️??‍♀️?‍♀️
????

Ha iyileri var mıdır, tabiki vardır.
Ama ben hiç görmedim.?
Bana da bu muhabbetler çok sıkıcı gelirdi etrafımdan duyduğum zaman sürekli birileri görümcesini, eltisini , kayınvalidesi vs şikayet ederdi hatta birazda saçma bulurdum neden üzerinde duruyoki neden umursamıyo derdim ama benim gibi biri için ki şuan yaşadığım durum hakikaten sabredilebilecek gibi değil. Sorun şu ki benim kolayca sinirlenebildiğimn farkındalar ordan yürüyolar yalnız ben prim vermiyim ama bakalım sonu ne olacak. Sadece eltim değil o ve onun gibi birkaç kişisin resmen hayat amacı olmuşum beni takio ediyorlar yani ne durumdayım vs Allah akıl fikir versin diyorum ne diyeyim