KORUNMAK İÇİN

Meraklıadam

Kayıtlı Üye
Iyi geceler sevgili mabet üyeleri, elime sevdiğim bir büyüğümden eski bir kitap geçti ve kitabın içerisindede dolu ritüel var, bunlardan birini deneyeceğim, fakat inançsızım ve kendimi korumaya almak istiyorum olayın ciddiyetinin farkındayım ve yapmak istediğimden eminim. Eğer bilgisi olan arkadaşlar var ise konu hakkında ritüele başlamadan önce kendimi nasıl koruyabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim herkese iyi forumlar. Sevgi ile kalın......

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Farzı muhal "inançsızlık" söz konusu olsa bile, sen yani inançsız biri olarak neyden korunmayı hedefliyor olacaksın?

Olmadı.

Yok tutmadı.

Çıkmazdayız.

Belki de senin kafan karışık. İnanmanın getirdiği bazı sorumluluklardan kaçmak için yok diyor olabilir misin?
Bu yalana kendini inandırmaya çalışsanda kalbin arafta kalmış.

Korunma ritüelini kime karşı yapacaksın, gibi bir soruyla karşılaştığında inançsız(sana göre) biri olarak senin cevabını fevkalade merak etmekteyim.

KronoM

Kayıtlı Üye
Denesene belki cin gelir sonra imana gelirsin.

Madem inançsızsın dene zaten cin falan yok diyosundur.

Neyden korkucaksın ki koruma arıyorsun ??
İnanmadığın Şeyden nasıl korkarsın.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Dini açıdan inançsız olduğuna göre yaratıcıya ve dinin varlığına inanmıyor yoksa konu doğaüstü varlıklar farklı enerjiler değil anladığım kadarıyla.. Materyalist olduğunu söyleseydi onları da reddetmesi gerekirdi.. dinlerden bağımsız bir korunma yöntemi istiyor.

Meraklıadam

Kayıtlı Üye
Denesene belki cin gelir sonra imana gelirsin.

Madem inançsızsın dene zaten cin falan yok diyosundur.

Neyden korkucaksın ki koruma arıyorsun ??
İnanmadığın Şeyden nasıl korkarsın.
nE? şaka yapıyosun dimi :D şaka de nolur :D cinlerin var olduğununa anlaman için cin diyorum yani enerjisel varlıklara inanmak için müslümanmı omak gerekiyor ? umarım şaka yapmışsındır ....

Meraklıadam

Kayıtlı Üye
Dini açıdan inançsız olduğuna göre yaratıcıya ve dinin varlığına inanmıyor yoksa konu doğaüstü varlıklar farklı enerjiler değil anladığım kadarıyla.. Materyalist olduğunu söyleseydi onları da reddetmesi gerekirdi.. dinlerden bağımsız bir korunma yöntemi istiyor.
Sonunda aklı selim birisi , hayır enerjisel varlıklara inanıyorum sadece dinlerin insan yapımı olduğuna inanıyorum

Meraklıadam

Kayıtlı Üye
Farzı muhal "inançsızlık" söz konusu olsa bile, sen yani inançsız biri olarak neyden korunmayı hedefliyor olacaksın?

Olmadı.

Yok tutmadı.

Çıkmazdayız.

Belki de senin kafan karışık. İnanmanın getirdiği bazı sorumluluklardan kaçmak için yok diyor olabilir misin?

Korunma ritüelini kime karşı yapacaksın, gibi bir soruyla karşılaştığında inançsız(sana göre) biri olarak senin cevabını fevkalade merak etmekteyim.
cinlerin varlığına inanmak için müslümanmı olmak gerekiyor ? ciddimi yazdınız bunu ?

Meraklıadam

Kayıtlı Üye

Olmadı.

Yok tutmadı.

Çıkmazdayız.

Dostum ayrıca yıllarca yatılı kaldım sadece Ateistlerle konuşmak için beden dili eğitimi veriliyordu kaldığım yerde birsürü risale okudum yıllarca 5 vakit namaz kıldım mesele sorumluluktan kaçmak değil yani buna emin olabilirsin

Enneagram

Banlı Kullanıcı
cinlerin varlığına inanmak için müslümanmı olmak gerekiyor ? ciddimi yazdınız bunu ?
"İnançsızım" demek, müslüman değilim demek midir?
Ve
Seni cinlerin var olduguna kani kılan ama Yaratıcı nın varlıgına inanmaktan alıkoyan şey nedir ?
İnançsızlık bi zatihi inanma biçimi değil midir?
Ve inandığın inançsızlıgın haddini neye göre belirledin?
Bu durumda bana inançsızlıgı yeniden tanımlayabilir misin?
mesele sorumluluktan kaçmak değil yani buna emin olabilirsin
Cinler var ama Allah yok. (haşa)
Öyleyse neden sen varsın, cinler var, ben varım, biz varız?
Bana neden var oldugumuza dair bir sebep göster?
Sorumluluk yoksa biz neden varız??

KronoM

Kayıtlı Üye
nE? şaka yapıyosun dimi :D şaka de nolur :D cinlerin var olduğununa anlaman için cin diyorum yani enerjisel varlıklara inanmak için müslümanmı omak gerekiyor ? umarım şaka yapmışsındır ....

Kaç tane dinde detaylıca cinlerden bahsedilmiş ?

O kitapta Arap harfleriyle kullanılan ritüel illa ki vardır.
Büyünün ve bu tür şeylerin tarihçesini biliyor musun ?
2 meleğin insanlara öğretmesi...
Büyülerin çoğu Arapça.
İslamiyet’teki Duaları garip okuyup da büyü yapan var.

Madem insan uydurması ve inanmıyorsun, varlığı çağırdığında sorar mısın neye inandığını ve gerçekleri?

Ve koruma olarak
bildiğim kadarıyla 15-40 gün arası oruç tutulup belli ayetleri ve zikirleri okuyup koruma yapıyolar diye biliyorum.
Gün sayısı koruma arttırıyo sanırım.

Meraklıadam

Kayıtlı Üye
Ve
Seni cinlerin var olduguna kani kılan ama Yaratıcı nın varlıgına inanmaktan alıkoyan şey nedir ?
İnançsızlık bi zatihi inanma biçimi değil midir?
Ve inandığın inançsızlıgın haddini neye göre belirledin?
Bu durumda bana inançsızlıgı yeniden tanımlayabilir misin?

kusura bakmayın fazla derine inemeyeceğim, yarın 6 da kalkmam lazım fakat en basitinden söliyim Allaha inanmak istiyormuyum? evet hemde çok fakat bir insan bile merhamet gösterirken tanrının insani duygulara sahip olmamasına rağmen onları böyle yakacağız vs gibi şeyler söylemesini aklım almıyor ayrıca aklımın almadığı bir diğer konuda şu ki nasıl olurda insanlara hayatı boyunca yardım eden bir ateist cehenneme Bir musluman ise Hayatı boyunca zina yapmış yalan söylemiş kötülük etmiş olduğu halde cezasını çektikten sonra cennete girebiliyor ? Yada Allah nasıl kuranda kadınlara vurulmasına ruhsat veriyor ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
kusura bakmayın fazla derine inemeyeceğim, yarın 6 da kalkmam lazım fakat en basitinden söliyim Allaha inanmak istiyormuyum? evet hemde çok fakat bir insan bile merhamet gösterirken tanrının insani duygulara sahip olmamasına rağmen onları böyle yakacağız vs gibi şeyler söylemesini aklım almıyor ayrıca aklımın almadığı bir diğer konuda şu ki nasıl olurda insanlara hayatı boyunca yardım eden bir ateist cehenneme Bir musluman ise Hayatı boyunca zina yapmış yalan söylemiş kötülük etmiş olduğu halde cezasını çektikten sonra cennete girebiliyor ? Yada Allah nasıl kuranda kadınlara vurulmasına ruhsat veriyor ?
Bunların cevabı bende var fakat sana nedenae sordugum hiç bir soruya cevap alamadım.
En iyi savunma saldırıdır. Bana neden kendi inancını anlatamıyorsun da hep İslam dan sual ediyorsun?

Söyleyim mi?

Çünkü senin kalbinde imanın nüvesi hala var. Etin kemiğin imanla yoğrulmuş istediğin kadar yok de, inkar et...
Sen inanmıyor degilsin, sadece cehalet ve ataletinden ötürü sorularına cevap bulamamaktan ötürü en basit olanı yani inkarı seçmişsin.

Şüphe kalbini durmaksızın kemiriyor.
Yazışından belli...

Meraklıadam

Kayıtlı Üye
Bunların cevabı bende var fakat sana nedenae sordugum hiç bir soruya cevap alamadım.
En iyi savunma saldırıdır. Bana neden kendi inancını anlatamıyorsun da hep İslam dan sual ediyorsun?

Söyleyim mi?

Çünkü senin kalbinde imanın nüvesi hala var. Etin kemiğin imanla yoğrulmuş istediğin kadar yok de, inkar et...
Sen inanmıyor degilsin, sadece cehalet ve ataletinden ötürü sorularına cevap bulamamaktan ötürü en basit olanı yani inkarı seçmişsin.

Şüphe kalbini durmaksızın kemiriyor.
Yazışından belli...
Mesele inkarda değil aslında, pek ilgimi çekmiyor diyelim.

İbisu

Kayıtlı Üye
Forumda çok korunma konusu var basit koruma yöntemleri de var ama ritüel için daha uzun korumalar gerekebilir. Arkadaşlar korunmanız için ayet-islami yöntemler vermek istedi herhalde yanlış anlamayın lütfen. Araştırmanızı öneririm forumda çok konusu açıldı.

bolçi41

Kayıtlı Üye
korunmak zor iş teknik birçok ayrıntısı var hic girme başına bela alirsın

Sauron

Kayıtlı Üye
İnsanın tek gayesi çalışmak olmalı arkadaşım. Dünya budur. Güçsüzler kendini tanrı ve dua ile avutur. Korkuyorsun çünkü tek kaynağın nereden geldiğini bilmediğin bir kitap. Dünya bir sınav yeri değildir. Dünya bir mücadele arenasıdır.
4.5 milyar yaşındaki dünya ve 13.5 milyar yaşındaki evren 571/632 yılları arasında Arabistan çöllerinde doğmuş birinin yüzü suyu hürmetine var olmamıştır.
Sana soruyorum. allah kötülüklere neden engel olmaz?
https://www.facebook.com/boluculuge...iz0Su6rueYljJ5Q_6Kep6nMPWcMuofZ0qV8V95sX_Smbw