Koku

MoNa

Kayıtlı Üye
''KOKU''

Birşey aslını tazeliğini kaybetmeye başladı mı varsa kokusu tiksindirici olur.
Et güzel kokar,
bozuldu mu çok fena kokar.L
imon güzel kokar, çürüdü mü fena kokar.H
erşey böyledir, insanlardaki ter de böyledir.
Hastalık perdesi arkasına gizlenmiş manevi bir sebebe bağlıdırlar.
Şarap ve içki kullananlarda, zina yapanlarda, gusulsüz olanlarda,midesinde haram olanlarda, dedikodu, gıybet, yalan, haset, kendini beğenmiş, ne yaptığını bilmeyen münafık kimselerde, domuz eti yiyenlerde ter kokusu vardır.
Haram yiyenlerde koku duyulmasa da bu duyulmayan koku, elbiseyi ayakkabıyı eskitir.
Doğru, dürüst, âdil, mütevazi, ahlâklı kimselerde kim olursa olun fena koku çok enderdir.

Hak esmalarının akisleri insandan uzaklaştı mı insanlarda (leş) kokusu ortaya çıkar.
Dindardır, hatta hacıdır fakat fena kokusu vardır.
Sebebini kendisi ruhi muhasebe yaparak kendi kabahatlerini düzeltmezse, o fena koku her yerde onu aşikâre vurur.

Onun için Resulü Ekrem: Güzel kokular sürünün buyurmuştur.
Bu hali yüze vurmamıştır.
Koku:Burun vasıtası ile alınan, görünmez izah edilmez bir his ve duygudur.
Koku hava dahilinde duyulur.
Havasız yerde koku naklolmaz.Canlı, cansız, neb'at, hayvan, mikrop, görünür görünmez her şeyde hissedilir, edilmez bir koku mevcuttur.
Mikropların kendilerine mahsus kokuları vardır.
Kadın ve erkeklerin kendine has ayrı bir kokusu vardır.
Bu tabii olarak, kirli veya temiz olmakla alâkası yoktur.

Prof. Dr. Münir Derman k.s ( Yazılmamış Sırların İlki Yazılacak Sırların Sonu 3. cilt )

GodIsDead

Kayıtlı Üye
Origanum dedıgın seyler bendede sureklı oluyor acaba bendede mı garıplık var dıye dusunuyordum. Mesela yuruyen bırını gordugumde kasık hareketlerını efor sarfettıgını ustundekı gıysıyle beden etkılesımını hıssedebılıyorum garıp ama beynımız hızlı calısıyor sanırım anlam veremıyorum bazen cok farklı seylerı hıssedebılıyorum :)

Volar

Kayıtlı Üye
Valla nasıl başlasam konuya bilemiyorum.. Mesela aklıma bir yiyecek veya içecek tadı getirsem hemen onun kokusunu veya hafif bir tadını alıyorum (alır gibi oluyorum) nedenini bilen varmı ?
Aynısı bende de oluyor fakat bu daha çok o tadı hatırlamakla oluyor.Acaba başka şeylere dokunduğunuzu düşündüğünüzde de aynı şey oluyor mu?