Kökenimden kalan bir özelliğim olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lexalaviosa

Kayıtlı Üye
Merhabalar , forumu bir kız arkadaşım vasıtası ile keşfettim bu tür bir kaç sitede aktiftim fakat burası yeni oldu ve gördüğüm kadarı ile aranızda oldukça bilgili kişiler mevcut.

Forumda bir tanışma bölümü göremedim , hazır ilk mesajım ile kendimi tanıtayım.

Adım Barış , çok uzun sürelerdir insanların zaman ile körelen ve ya fark edemediği özellikleriyle ilgileniyorum.Sık sık meditasyon ve henüz çıkamasamda astral projeksiyon denemeleri yapıyorum.Felsefe ile çok ilgilenirim ve ne olduğumuzu bilmediğimiz bu evrende her şey hakkında sürekli teori üretiyorum.İçinden çıkılmaz durumlara geliyorum , hakikata erişileceğini düşünmüyorum fakat amacım olabildiğince yaklaşmak.

Soruma gelince , kökenimin şamanlardan geldiğini düşünmekteyim.Sebebi ise soy adımın ''şaman büyücüsü'' ve ya ''şaman şifacısı'' anlamlarına gelen BAKSI olması ve bir kaç aile büyüğümün bunu doğrulaması fakat bunun üzerine giden ve ya detaylı bilgiye sahip olan biri mevcut değil.

Şaman toplumunun gerçekten bazı yetenekleri olup olmadığını bilmiyorum çünkü görmediğim bir şeyi doğrulayamam fakat inancım mevcut , sizce aradaki nesillere rağmen bana geçen bazı özellikler olmuş olabilir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kokeniniz ile alakalı olabilir tabiki olmayadabilir ben şuna inanırım geçmişinizde aileniz veya akrabalarınızda farklıysanız bile başka bir şeyin soyundan gelindiğini düşünmekteyim zira kendimle ilgili gerçekleri öğrenince buna emin oldum.. Bence siz kucukluğunuzden şu güne dek neler kurduğunuzu hayal ettiğinizi kendinizi nasıl hissettiğinizi analiz edin.. Nasıl bir yol izleyebilirsiniz inanın bilmiyorum bende bazı cevaplar aramaktayım ama tabi kimseye anlatamıyorum.. Bana anlatanlar bile zamanı var deyip duruyor..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba, hoş geldiniz.
Kökenimizden bir çok özellik aktarılabilir. Bu da belirli bir seçilime göre ilerler. Bu seçilim DNA ile alakalıdır detaylarını araştırma yapmadığımdan veya hazır yapılmış iyi bir araştırma görmediğimden bilemiyorum. Japonlar'ın 20. yy. başlarında bu konuyla bilimsel olarak ilgilendiklerini duydum o kadar.
Bir özelliğe sahip anne-babadan gelen çocukların hepsi, teki, veya hiç biri bir aktarım almamış olabilir. Hiçbiri aktarım almamış olsa da onların çocukları alabilir. Yani dededen sonra torunda da ortaya çıkabilir. Bazı özellikler tamamen soy içinde kuruyabilir, yok ola da bilir.
Bu özellikler doğuştan itibaren veya yaklaşık 40 yaşına kadar mutlaka ortaya çıkar, kendini gösterir. Nadiren büluğ çağından sonra 40'lı yaşlara kadar bekletir, genelde büluğ çağında değişen hormonların etkisiyle ve aktarımın kalitesine göre kendini gösterir. Bu ilk ortaya çıkış aşamasında kişilik, inanç, sağlık gibi meseleler önemlidir. Bazen de o kadar net ve direk aktarım olmuştur ki kişi anne karnında 3 aylıktan itibaren annesi ve bazen anne-babasıyla iletişim bile kurabilir.
Bazen büluğ çağındaki hormonlar ve bir dış tetikleyici gerekir. Bu dış tetikleyici el verme, bilmediğimiz belki manyetik etikler, solar patlamalar, kozmik ışınımlar veya havadaki element oranları veya yediği bir şey bile dış tetikleyici olabilir.
Genellikle geçen özelliği kişi hisseder ve buna yönelik çalışmalarını belirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...