Kitap yazmak istiyorum bakarsanız sevinirim :D

ımalive

Kayıtlı Üye
Meraba sevgili üyeler bi kitap yazmak istiyorum konusu hala net olarak karar veremedim eğer istekleriniz varsa lütfen söyleyin :D

İyi forumlar

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Kitap yazımı tamamen sizin bireysel özelliklerineze bağlıdır. İlk önce zihinsel olarak kişinin kendini yazması için yeterli görmesi gerekir. Zihinde tasarlanan kitap daha sonra yazıya aktarılır
Yazma konusunda yeterli bilgiye sahip olmak gerek

greatangel

Kayıtlı Üye
dünyada kaynaklar tükeniyor bu yüzden kıtlık
oluşacak büyük devletlerde bir virüs üretecek az
gelişmiş ve geri kalmış ülkelerde yayacaklar ve
toplu ölümler olacak bu şimdiden başladı örnek
olarak: deli dana hastalı vardı, sonra kuş gribi çıktı, sonra domuz gribi çıktı, şimdide mers virüsü
çıktı. İleride belkide ürettikleri virüsün panzehirini
bulamayacaklar ve sonu belkide zombi filmleri
gibi olacak.

Başka bir mesajda film olarak önermiştim bu fikri.

teknik67

Kayıtlı Üye
kardeş bu kitap yazma işi ısmarlama olmazki,ne tür yemek seversiniz gibi olmuş. kuru fasulye severseniz, isterseniz çok güzel kuru fasulye yaparım gibi olmuş.diyelimki şu konuda kitap yaz dediler,o konuda birikimin nedir,araştırmaların varmıdır,yada o konuda daha önce kaç tane kitap okudun vb. gibi uzadıkça uzar.hangi konuda uzman olduğunu belirtirsende memnun oluruz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Aklında projen yoksa bu haliyle kitap yazmaya çalışman sana külfetten başka birşey sağlamayacak
hadi projen var diyelim o kitabı yayınlamakta zor araya tanıdık koyman gerek yoksa seni süründürürler
bak mesela birisi bir kitap yazıyor içinde muthiş bilgiler var ama tanınmış birisi değil tanıdığıda yok
kitap yayıncısı adamı takmıyor
bakıyorsun biriside kitap yazmış içi saçmalıklarla dolu hiçbir bilgi yok tamamen sıkıcı bunaltıcı ama 1 haftada yayıncıyla anlaşıyor adam
tanınmış birisidir tanıdığı vardır vs.
Ülkemizde nice bilgili insanları bilinçlendiricek yazarlar var ama kıymetleri bilinmiyor herkez menfaate bakıyor
sanat icraa etmek için bile bir menfaat sunmak lazım

Lian

Kayıtlı Üye
Arkadaşımla kitap yazmaya karar verdik bazı konuları yazıcaz tabi hikaye , roman tarzı yazmayı düşündüğümüz için yazdıklarımıza hayali paylaşımlarda ekliyeceğiz ama bu kitabı kendi adımıza çıkarmak istemiyoruz yazacağımız kitaptaki karakterlerlerin isimlerini farklı yazıcaz eğer kabul edersen yazarımız olmanı teklif ediyorum :) kitapta anlatılanlar %70 - %80 gerçek olucak.

vermud

Kayıtlı Üye
İlginmis bence kişisel gelişim yazin. Türkiye de roman çok tutmaz. İs paraysa tabi

tekseleme

Kayıtlı Üye
Benim Şuan ''Robin Baysler'' Diye Bi Hikayem Var Henüz 15 Sayfa Filandır Bi Sitede Yayınladım Hoşlarınada Gitti Ama Harry Potter'dan Bağımsız Bir Şekilde Harry Potter Dünyasında Gerçekleştiği İçin Kitap Şeklini Alamaz diye düşünüyorum o yüzden bi fikir arıyordum bende aklımda 3.dünya savaşı sonrası bir olası zombi istilası fikri var arkadaşın fikriyle hemen hemen aynı isteyen okuyabilir googledan bulabilirsiniz isimle sanırım

kıvep

Banlı Kullanıcı
Yazmak bır yetenektır bu yuzden bıraz zaman gecsın bırıkımım olsun, dusunecek zamanım olsun deme. Bır kere yazmaya basladıgında durduramazsın. Hıkayenın basından sonundan yada ortasından yazabılırsın. Eger yazabılıyorsan zaten yazarsın :)

han__ozan

Banlı Kullanıcı
kitap yazmak çok zor bir iştir dostum , bu şekilde değilde yaşadıkların ya da okudukların ve yahut gezip görüp edindiğin tecrübelere dayanarak yazabilirsin ve kelime dağarcığın sözcük hazinen anlatım tarzın vs bunların az çok gelişmiş olması gerek...bir de konu önemli ilgi çekici bir konu olup insanımıza hitap etmeli eğer okunmasını ve çok satmasını istiyorsan...

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Yeterli kelime dağarcığı ve fikri olgunluğa eriştiğinize emin olduktan sonra uygun gördüğünüz konuda yazabilirsiniz diye düşünüyorum.

duygunazz

Kayıtlı Üye
Benımde hayalımdekı sey bu ben, 25 yasındayım ve bu hayalim 13 14 yasından berı var hep günlük tutarım ve cok kıtap okuyorum. Kıtap yazmak ıstıyorum ne yazayım? diyerek kıtap mı yazılır! :D ben yıllardır düşünüyorum ve en az 5 6 tane karamala defterı gıbı yaptığım yazılar var yavaş yavaş bırlestırerek gerçeğe ozgu bı hayat hıkayesı yazmak ıstıyorum. Bence bu aralar cok dıkkat ceken tur budur..
sevgilerimle..

gümüş

Kayıtlı Üye
Meraba sevgili üyeler bi kitap yazmak istiyorum konusu hala net olarak karar veremedim eğer istekleriniz varsa lütfen söyleyin :D

İyi forumlar

Hayırlı olsun :)
Konunuz sorunuz olsun. Neden konu seçimini üyelere bıraktınız önerilerden hangisini neden esas alıp mabetçe şekillenen bir kitap yazmak istediğinizi anlatın kitapta, hem bizimle de ara ara paylaşın :)

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Bu sitede gecen paranormal deneyimleri okuyup bir kahraman etrafinda anlatabilirsiniz.

4

43887

demekki kendinizi tüm alanlarda başarılı buluyorsunuz...ben gerilim türü severim ,arkadaş bilim kurgu diğeri siyaset başkası çocuğu için çocuk romanları..... hepsinden anlıyorsunuz bravo....;)

EastBlood

Kayıtlı Üye
İş
Şu anda pizza dükkanı işletiyoruz :D
Bir eser oluşturmak istiyorsan bunun üzerinde çok düşünmelisin, her eserin içinde yazarın hayata bakış açısı ve duyguları vardır. ünlü yazarlar kitap ve şiir vb. uzun zamanlarda eserlerini ortaya koyarlar. ama en önemlisi eseri bitirince şunuda yapsaydım keske buda olabilirdi dememen lazım, işte bu yüzden uzun zaman alır.

Sevgiler...