Kendimi bulamıyorum ve yaşadığım bir şey

Talgaran

Kayıtlı Üye
Küçüklüğümden kendi kendime ruhsal durumları araştırıyodum genel olarak büyük bir şey yaşamadım ama bazı ruhsal durumlarda yaşadım fakat kendimi bulamıyorum ben neyim bunları niye hâlâ aynı ilgiyle araştırıyorum bilmiyorum.

Dün mesela sabaha karşı uzandım ve aklıma bir fikir geldi benim lisedeyken devamlı giydiğim bir mont vardı onu yanıma aldım belki deneme olarak onunla geçmiş anılarımı anbean görürüm diye. Gözlerim kapalıydı birden odayı görmeye başladım ama kapalıydı yani gözüm elimi salladım ileriye doğru elimi görmüyodum gözümü açtım ne olduğunu anlamadım. Sonra bundan önce bir şey düşünmüştüm ama ne olduğunu birden unuttum.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
kendimi bulamıyorum ben neyim bunları niye hâlâ aynı ilgiyle araştırıyorum
Zamanı geldiğinde anlayacaksınız. Her şey olması gerektiği zamanda olur. Sizin zaman algınız ile ilahi zamanlama aynı çalışmaz. Şu anda bilmek istediklerinizin minnacık bir kısmını öğrendiğinizde, mantığınızın tavan yapıp '' kaç '' komutunun devreye gireceği zamanlarda gelecek. Sabırlı olun.

Herkesin tekamülü kaldıracağı yüke özel tasarlanır. Cevabı boşuna burada aramayın. Zaman kaybedersiniz. İçsel olarak neye çekiliyorsanız oradan başlayın araştırmaya, anlamaya..

Talgaran

Kayıtlı Üye
Zamanı geldiğinde anlayacaksınız. Her şey olması gerektiği zamanda olur. Sizin zaman algınız ile ilahi zamanlama aynı çalışmaz. Şu anda bilmek istediklerinizin minnacık bir kısmını öğrendiğinizde, mantığınızın tavan yapıp '' kaç '' komutunun devreye gireceği zamanlarda gelecek. Sabırlı olun.

Herkesin tekamülü kaldıracağı yüke özel tasarlanır. Cevabı boşuna burada aramayın. Zaman kaybedersiniz. İçsel olarak neye çekiliyorsanız oradan başlayın araştırmaya, anlamaya..
Aynı anda birçok şeye çekiliyorum işte...

Ü

Üye silindi 76175

Nereye bıraktıysan oradadır yazmamak için kendimi zor tutuyorum, üzgünüm.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Aynı anda birçok şeye çekiliyorum işte...
Mevlana şöyle der : Kişinin değeri nedir ? Aradığı şeydir.

Madendeki inciyi aradıkça madensin, bir damla su arıyorsan susun, aşkı arıyorsan aşıksın, gönlün neye kapılmışa O'sun sen.
Senin canın içinde bir can var onu ara.. Beden dağının içinde mücevher var ; o mücevherin madenini ara.. Gücün yeterse ara..

Nerden başlarsan, şimdilik O'sun Talgaran. Bir yerden başla ki ; adım, adımı getirsin. Yolu öyle böyle herkes yürür. Bilinçli yürü.