kayınvalide sevgisi

MANAVGATLI07

Kayıtlı Üye
Valla demekki var bende var mesela keşke görme firsatin olsa resmen suratinda hayir yok

Elfangel

Kayıtlı Üye
Allah Allah yorumlari okudumda...Neymis bu kaynana olmak yahu,
Kavgada baris da iki taraflidir, Kaynana olan zatin kocanizin annesi, cocuklarinizin babaannesi oldugunun farkindasiniz degilimi, yok öyle oglunu torununu severim ama onu sevmem.. Bayanlar gün gelecek sizde kaynana olacaksiniz yapmayin :D

Size katılıyorum. Mutlaka ilk başlarda sorun olacaktır ancak daha sonra insanlar birbirlerine kendilerini güzel bir şekilde anlatabilirse iş çözülür. Tabii bu sözüm aynı apartmanda ya da aynı evde oturanlar için tam anlamıyla geçerli olamaz. Çünkü aynı evde yaşadığınız eşiniz ve çocuklarınızla bile büyük sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Ev ev üstüne olmaz diye boşu boşuna dememişler. Aynı evde ya da apartmanda yaşamak için sabır lazım gerçekten.

kaside

Kayıtlı Üye
ya kızlar bir gün sizlerde kayın valide olacaksınız biraz empati yapın

bursalı

Kayıtlı Üye
mrb arkadaşlar ben erkek arkadaşımın ailesinin beni isteyip sevmesini istiyorum. Çünkü istemiyolar hatta benden nefret ediyolar belki haklılar oğulları bekar ama benim bir evliliğim oldu ve bir oğlum var bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var duyarlı olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum :(

Salick

Kayıtlı Üye
Sabir, anlayis... Ilk zamanlar beni kendilerinden ayri sayan,yetistirilis tarzimi farkli bulan kayinvalidemin su anda toz kondurmadigi 7 gelininin en sevileniyim..Bunu da her zaman her yerde dile getirir.Kolay olmadi...Su an da 20 gundur hastanede her aksam isten sonra ve bos gunlerimde yanindayim.. Her zaman benim sesimi duymanin bile kendisine iyi geldigini soyluyor..Allah sifasini versin diye duaciyim...Anlayis, soylenen sozlerin ardinda ard niyet aramamak,oldugu gibi kabul etmek, saygiyi kaybetmemek...

aşk1

Banlı Kullanıcı
ya kızlar bir gün sizlerde kayın valide olacaksınız biraz empati yapın

annem diyor ki ben gelinimi hiç incitmeyeceğim beni incitse bile diyor ömemli olan size yapılanı yapmamak karşıya herkes böyle düşünse yaşanmayacak bu durum..

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Aman allahim:willy_nilly: kaynana düsmanlari,iyiki oglum daha bekar.unutmayin sizlerde kaynana olacaksiniz:biggrinjester::biggrinjester:

daisyrain1980

Kayıtlı Üye
Sabir, anlayis... Ilk zamanlar beni kendilerinden ayri sayan,yetistirilis tarzimi farkli bulan kayinvalidemin su anda toz kondurmadigi 7 gelininin en sevileniyim..Bunu da her zaman her yerde dile getirir.Kolay olmadi...Su an da 20 gundur hastanede her aksam isten sonra ve bos gunlerimde yanindayim.. Her zaman benim sesimi duymanin bile kendisine iyi geldigini soyluyor..Allah sifasini versin diye duaciyim...Anlayis, soylenen sozlerin ardinda ard niyet aramamak,oldugu gibi kabul etmek, saygiyi kaybetmemek...

salic,
walla niyetler gercekten iyi olursa ozaman orta bir yol bulunup karsılıklı idare ediliyor. ben kayınwalideme kendimi halı yaptım, 1 gun kırmadım, dinledim, saygıda kusur etmedim, hoş karşıladım, kendini övmelerini dinledim, gülümsedim, ve eşim benden ayrılmak istediginde -ki hic bir gunahım sucum yok, bana desdek olacagına beni suclayıp elini etegini cekip oglunun yanında benim tam karsımda oldu. Sonra dedim ki bu kadar emege ne gerek vardı ki... yada bukadar iyi niyetli davranmaya, yada onu mutlu etmeye calısmaya. ben sandımki onlar mutlu oldukca esimde mutlu olacak ve gozundeki degerim saygım sevgim artacak... hic alakası yok. yani gelinler siz kaftansınız asla gomlek olamazsınız. allaha havale ediorum kendisini.

phusey

Kayıtlı Üye
çok iyi anlıyorum bende de bir tane ali cengiz oyunlarını seven samimiyetsiz -mışçılık -mişçilik oynayan, hain bir kaynana adayı var onun yüzünden adım atamıyoruz geleceğe. Önemli değil gibi gözüküyor ama en azından elini koluu bağlar diye yapacağım umarım tutar tutmazsa artık kazalara musalla taşlarına gelmesi için dua edeceğim. kötülerle uğraşmak çok zor valla sevsin de rahat dursun bari

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Valla kayınvalidesini seven çok azdır. Bu geçmişten bugüne kadar süregelen bir kavga :D Artık, oğlanı paylaşamadıklarından mıdır bilemiyorum. Çevremdekiler sayesinde, kayınvalideler cadolozdur anlayışıyla büyüdüm. Küçükken hep derdim annesi ölmüş bir adamla evleneceğim diye :) Hayırlısı...

lema1989

Kayıtlı Üye
qaliba kaynanasindan cile ceken tek ben diyilmisim:boxing_smiley: