Karınca Duası var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kiymazxx

Kayıtlı Üye
Yazın gelmesiyle evi karıncalar bastı her yerde karınca çıkıyor öldürmek de istemiyorum. Onların gitmesi için bir dua var mı, forumda önceden görmüştüm ama şimdi araştırdım bulamadım, varmı böyle bir dua?

madasin

Kayıtlı Üye
Ben karıncaların yok edileceğine inanan biri değilim. Onlar isterlerse giderler. Tabi ki zehirleyip yok etmekten söz etmiyorum. Salatalık kabuğu koyarsanız uzaklaşırlar diye biliyorum. Size zararları yoksa bırakın kalsınlar. Size ne gibi zararları var acaba? Karınca duası başlığı olmamış bence. Başlığı görünce bildiğimiz bereket için anılan karınca duası diye açtım sayfanızı.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hiç dua eden karınca görmedim.
Şaka bir yana bir evde karıncaların olması sanılanın aksine o evde israf ve yerlerde ki kırıntıların habercisidir.Mantıken de karıncalar kırıntıları toplamaya gelirler.Böyle evleri müslüman cinler de sevmez bildiğim kadarıyla ve evi terk ederler.O zaman da eve kötü cinler yerleşir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu konuda limon ile yapılan birşey vardı eve koyduğumuzda karıncaları haşereleri uzaklaştırıyor onu tekrar bulursam buraya eklerim,hazarın da dediklerini dikkate almanızı öneririm.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Mümkünse evinizi her gün süpürün, limon kabukları, salatalık kabuğu bir nispet işe yarar. Birde bebek pudrası çıktıkları yerlere bariyer gibi dökebilirsiniz. Pudrayı direk üzerlerine dökmeyin, yönlerini şaşırıp ölürler. Birde evinizi bol sirkeli su ile , bu yöntemde işe yarıyor. Daha sonrada geldikleri delik varsa oraları çimento yada alçı gibi malzemeyle kapatın. Birde vicks diye ürün vardır eczanelerde satılır, grip falan olunca kullanırız :) onuda geçtikleri yerlere sürüncede işe yaradığını duymuştum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bütün mahlukat için var uzaklaştırma duaları. Bulursam yazarım.

phenomenon

Kayıtlı Üye
Fısfıslı bir şişenin içerisine su doldurun ve suya bolca acı biber ilave edin. 1 gün bekletin. Sonra o suyu karıncaların geçtiği yerlere püskürtün. Her türlü böceği kaçırma etkisi var, onaylı :sifone: Böylece sağlığımıza hangi etkiyi yapacağını bilemediğimiz kimyasallardan da uzak durmuş oluyoruz. :)
Her şeyin en iyisi doğal olanıdır :beta1:

ruban

Kayıtlı Üye
bir de tuz geçtigi ve girdigi yere tuz doldurun bir daha girmezler ve sirkeli suyla yıkayın sirke kokusuna yanaşmazlar ve evi düzenli şekilde tatlı bal şeker gibi şeylerin eve sürün mediginden emin olun girdigi yerleri bir parça alçıyla da tıkıya bilir sin

herzamanci

Kayıtlı Üye
İş
öğretmen
Taze biberiye yi, karıncaların gezdiği yerlere küçük parçalar halinde koyun. Ayrıca Vanilya ile karbonatı karıştırıp haşeratın gezdiği yerlere tuz eker gibi serpiştirin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...