karakabus

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bundan yıllar önce daha liseyi bitirdiğimde görmüştüm bu hiç unutmadığım rüyayı. Okulumun ders işlediğim sınıfında hz.ali hz.ömer ve hz.osman kendi aralarında tartışıyorlardı ben içeri girince sustular ve bir anda beni orada ameliyat ettiklerini gördüm. ama okul bomboştu kimse yoktu. sonra büyük bir alev ve alevin arkasında Allah varmış bende ona ulaşmak istiyorum ve vücudumda da tılsım şeklinde dövmeler var tam ateşe atlayıp geçicem (kimse deiyo ama beni koruyacapını düşünüyorum) o sırada bir ses bana o ateşten geçmek için daha fazlasına ihtiyacın var diyo. yine dövmem le alakalı diğer bir rüyam ise üniversitenin ilk yılları ve ormanlık alan dövme sırtımda ve bir kaplumbağa var ormanda yangın var kaplumbağayı alıyorum ve ateşten geçiyorm dövme beni korur diyorum. öyle işte.
Teşekkür ederim şimdiden.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Bu rüya, sizin iç dünyanızda dönüm noktası olmuş olmalı. Bir de, o dönemde bir rahatsızlığınız olup olmadığını merak ettim. Bu rahatsızlık bedensel veya ruhsal da olabilir, tüm işaretlere göre şifa almanız sağlanmış. Diğer bir husus da, dövme ile ilgili, sanıyorum o dönemde bir ikilemdeymişsiniz. Tereddütleriniz için size mesaj ve netlik getirilmiş.

Rahatsızlığınız asgari düzeye çekilmiş olmalı, ama bu aynı zamanda sizin için gerekliymiş gibi. Hayatı boyunca tedirgin yaşayan insanların, ahiretinin huzur ve saadet içinde geçeceği söylenir. Dövme konusunda söyleyeceğim şu; insan niyetiyle haşrolur. Yani Yaradanın yarattığını beğenmeyip düzeltmekse niyet, burada günahtır. Fakat bir amaç için, birini mutlu etmek için yapılmışsa bunda sakınca yoktur. Şekil değil, niyet günahı yaratır. Aksi halde dövmenin günah olduğunu düşünmüyorum.

Bu halifeleri görmüş olmanız herşeyden önce güzel, şerefli, iyi bir şahsiyet olduğunuzu işaret eder. Şehit mertebesine de işarettir. Her biri ayrı bir şan ve erdem abidesi olan bu zatlar, size layık olacağınız enerji, şeref, sırlar ve algı genişlemesi de sunmuş olabilir. İlim ve ufkunuzu genişletmiş olmalılar. Ayrıca, Hz. Ali size; şan, merhamet, konuşma kabiliyeti, zürriyet, Hz. Ömer; uzun ömür, doğruluk ve hayırseverlik, Hz.osman ise; din ve beden kuvveti ve edep özelliklerini işaret etmiş olmalı. Bu vasıfların şu an sizde bulunuyor olduğunu düşünüyorum. Akademik kariyer yapmış olmanız da muhtemel.

Ameliyata göre de kan işaret ediliyor bu iki manadadır. İlki bedeni, ikicisi ruhi aidiyet. Bunu onur madalyası gibi düşüneceksiniz.:)

Alevler arınmayı simgeler, ateş de sizi yakmalı ki, arınasınız. Sınavınız buymuş, mesaj bu… Arının, özünüze erin.

Diğer rüyanız;

İlim ve irfan sahibi bir büyüğün, hakettiği itibarı görememesi nedeniyle sizin kendisine yardımınızı simgeliyor. Kendisine iyilikte bulunmuş olmalısınız.

Sevgiler

Hz. Ali: Büyük mevki, itibar, cesaret, kuvvet, konuşma, kabiliyeti, cömertlik ve hayırseverlik gibi güzel manalarla tabir edilir. O'nu güleryüzlü gören bütün bunlara nail olur. Hz. Ali'yi bir mekanda görmek; o mekan ahalisi için adalet ve insafa delalet eder. Orada yaşayanlar zulümden kurtulurlar. Bazan Hz. Ali (R.A.)'yi görmek, evlâda, torunlara ve iyi bir nesle delâlet eder. Bazan Hz. Ali (R.A.)'yi görmek, imamete, hilafete, meşakkatli yolculuğa ve müminler için ganimet ve keramet ihzar etmeye delâlet eder.

Hz.Ömer: İbn-i Şirin demiştir ki: Rüyada Hz. Ömer’i görmek güzel yüze, uzun ömre, doğru söze, hayır işlemeye ve batıldan kaçmaya delalet eder. Onu güler yüzlü, neş'eli görmek sevinmeye işarettirHz. Ömer 'den iyi bir şey almak; ni'met ve refah, makam, sıhhat ve selametle yorumlanır.

Hz. Osman: Bu rüya, din kuvveti, edep ve hayırla yorumlanır. O'nu yatarken gören, bir zalim tarafından katledilir. Hz. Osman'ın kendisine sevgiyle baktığını ve iltifat ettiğini görmek; din ve dünya hayatı için büyük hayırdır. Şehitlerle haşrolunmaktır. Hiddetli baktığını, dargın olduğunu görmek; zulme uğramaya delalettir.

Allah: Hadis-i Şerifte bildirildiği üzere Cenab-ı Hakk'ı cisimsiz olarak görmek; maksada nail olmaya, kıyamet gününde Allah (C.C.)'ı görmek lutfuna erişmeye delalet eder.
Huzur-u ilahide ayakta durduğunu ve Cenab-ı Perverdigar'ın kendisine baktığını gören, işlerinde selamet bulur. Rahmet-i İlahide olur.
Allah-ü Teala Hazretlerinin bir perdenin arkasından kendisine konuştuğunu gören, izzete kavuşur. Mal ve ni'meti artar. Dini kuvvetlenir. Emniyet içinde olur. Perde olmaksızın konuşulduğunu gören, dini bir meseleden dolayı azarlanır. O'nun (C.C.) (Benzeri olmak şöyle dursun) benzeri gibisi (dahi) yoktur. O, hakkiyle işiten, kemâliyle görendir. Allah'ı rüyada görmek, muhtelif cihetlerle tabir edilir. O'nu (C.C.) azamet ve celâliyle keyfiyetsiz, benzeri ve misilsiz olarak gören kimsenin rüyası, hayra delâlet eder. Bu rüya, sahibinin dünyada müjdelenmesi, ahireti için de dinin selâmetidir. Bunun hilâfına görülen rüya, sahibinin kötü âkibetine delâlet eder; hassaten Allah Teâ-lâ onunla konuşmazsa, rüyayı gören hasta ise ölür. Çünkü O (C.C.) Hak'tır, ölüm de haktır. Ehl-i dalâletten birinin bu rüyayı görmesi, hidâyete ereceği ile tabir edilir. Çünkü, o kimse Hak'kı görmüştür. Mazlum olan birisinin bu rüyayı görmesi, düşmanlarına galip gelmesidir.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
évét bén o rüyadan kısa bir süré sonra hayatımı déğiştirécék kadar ciddi vé ani bir rahatsızlıkla améliyat oldum. o zatları gördüm fakat bilmiyorum bén okadar dédiğiniz gibi iyi biri olduğumu sanmıyorum :) évét ozaman bénim için bir dönümdü ciddén vé bén yanlış yéré döndüm sanırım.

Yorumlaman harika çok téşékkür édérim sana :)