Karabasan Konusunda Araştırma

Doganay

Kayıtlı Üye
Ben bunu yaşadığımda bedenimden ayrılıyorum fakat odanın sınırları içinde kalıyorum dışarı çıkamıyorum, astral bedenin duvarlardan geçebildiği söyleniyor ama ben defalarca odanın içinde hapis kaldım, çıkabildiğim zamanlarda da tam bir deneyim olmadı daha çok görmek istediğim şeyleri gördüm yaşamak istediğim şeyleri yaşadım gibi birşey, bi tavsiyeniz varmı?

yaren81

Kayıtlı Üye
allaha şükür hiç böyle bişeyle karşılaşmadım.bir arkadaşım anlatmıştı hiçbir gece atlamaz ki her gece mutlaka gelir zor uyanırım diye.gece mesaisinde bile sandalyede oturduğum yerde içim geçse arkadaşlar uyandırırsa öyle kendime geliyorum demişti.cok etkilenmiştim.

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Uyanıkken bazen ismimle sesleniyor. Korkmamaya çalışıyorum. Korkarsam geleceğini biliyorum çünkü. Yorganın üzerine çengelli iğneleri açarak diktim. Üzerime yüklenmesin diye. İşte o akşam yorgan üzerimde havalanarak, iğneleri içine alacak şekilde katlandı. Rüya görüyorum sandım ama gerçekti. Yataktan fırlayıp annemi ve babamı uyandırdım. Onlarda hayretler içinde kaldı. Yorgan o kadar intizamlı katlanmıştı ki, kağıt gibi ütülenmişti sanki. O günü unutamıyorum. Bir daha bu şekilde olmadı. Fakat çok daha beterini yaşadım.
cin mektubu nedir? Sitede var mı?

Arama butonundan arattırarak bu tür bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=1077&highlight=mektubu

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?p=28879#post28879

PUNKY

Kayıtlı Üye
Astral ile karabasanı karıştırmayın birbirinden çok farklı şeyler, evet dediğniz gibi astralde de karşılaşabiliyorsunuz fakat sizin olayınızla karabasan olayı çok farklı şeyler...Ben karabasanı hayatımda yalnızca 1 kere yaşadım bir dahada yaşamak istemem açıkçası...

samir_22

Kayıtlı Üye
Astral ile karabasanı karıştırmayın birbirinden çok farklı şeyler, evet dediğniz gibi astraldede karılaşabiliyorsunuz fakat sizin olayınızla karabasan olayı çok farklı şeyler...Ben karabasanı hayatımda yalnızca 1 kere yaşadım bir dahada yaşamak istemem açıkçası...

Karabasanı ben çok yaşadım ne yazık ki? :( Özellikle 2005 yılında bir ara neredeyse günlük oluyordu. Karabasan gelmesin diye uyumamaya çalışıyordum :( Ama Allah'a şükür kurtuldum daha sonra. İçeriye girdiklerini hissediyordum, hatta yanıma yaklaşışlarını bile.

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Daha önce Punky de uyarmıştı,astral ile karabasanı birbirlerine karıştırmayın ve lütfen astralle ilgili yazılarınızı astral konusu başlığı altında yazınız.

aşikar16

Kayıtlı Üye
Ben abartmıyorum
5000 den fazla yaşamışımdır.Bazı geceler 15-20 kez yaşadım.

evet bir korku oluyor.
bence beyinle ilgili.
belkide ruhani kötü varlıkların.
beyne etkisi...
bir sürü şey olabilir.

İnsan çok rahatsız oluyor. Ama hiç cindir,yok muska yok şu yok bu diye düşünemdeim.

Evet bazen çok korkunç oluyor,tam 5 dk nefes alamadığımı biliyorum ama herşeyin bilimsel bir açıklması vardır,ruhani de olsa var,ama açıkcası elimden geldiğince namazı kıldğımda,duamı ettiğimde,ayetel kürsi ağzımdan düşürmediğimde, birden kesilme oldu.Haftalardır da birşey olmuyor.

Ama dediğim gibi,
çok fazalydı eskiden.
ben genelikle bilimselliğe vuruyordum.

Ama bazı açıklayamadığım yönlerde oldu.
yani bazen hissediyorum.
2-3 dk önceden
bu olayı yaşayacağımı biliyorum.
ve evet beni şaşırtanda şu zihnim baya açık.
ve hareket edebiliyorum;
ama sonra.
müthiş bir uğultu, baskı, acı ve kitlenme oluyor.

Ama dediğim gibi düzelme oldu.
şunu söyleyim.
bazı günler o kadar ağır yaşıyordum ki bu durumu
bağırarak uyanıyordum.

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Evet bazen çok korkunç oluyor,tam 5 dk nefes alamadığımı biliyorum ama herşeyin bilimsel bir açıklması vardır,ruhani de olsa var,ama açıkcası elimden geldiğince namazı kıldğımda,duamı ettiğimde,ayetel kürsi ağzımdan düşürmediğimde, birden kesilme oldu.Haftalardır da birşey olmuyor.

Evet bu tip durumlarda dua etmek -nasıl ve ne şekilde olursa olsun- Allah'a (yüce yaratıcıya) sığınmak ve sadece ona güvenmek; bir anda rahatlamanıza korkunuzun kaybolmasına yardımcı olacaktır.

sayborg

Banlı Kullanıcı
vallahi arkadaşlar o dediğiniz mağluk benide ziyaret etti ama bu onun en büyük hatası oldu çünkü o mağluku yakatım vede şuanda elleri ve ayakları zincirli durumda benden size sadece bir tavsiye sakın korkmayın eğer korkmazsanız bilinki sizi hiç bir şey yapamazlar bir de ayetel kürsüyü okumayıu unutmayın sevgili arkadaşlarım....

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben hep gelmesi isterim. Korkmam gelsinler , gitsinler ben orkmadıkdan sonra hatda niye bilmiyorum hoşuma gidiyor desem yeri vardır.

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Bende korkmamayı tavsiye ediyorum. Bu onlara tokat gibi olacaktır. Ve size zarar veremeyeceklerdir.

bonussimo

Kayıtlı Üye
Korkmak çok anlamsız. İnsan yaratılmışların en şereflisidir. Bence diğer tüm türlerden ne kadar üstün olduğumuzu bilirsek ve kafamızda insanlığımızı belirginleştirirsek karabasan dahil hiçbir şeyden korkulmaması gerektiğini anlarız. Ama gerçekten ne kadar insanız o tartışılır. Ben insanım diyen kaç kişi gerçekten insan. Yüce kitabımız Kur'anın kastettiği insan, heralde zina yapanları, yalan söyleyenleri, içki içip küfredenleri, kulluk görevlerini yerine getirmeyenleri değil. Hatta Allah, bazı ayetlerde, bu tür kişilerin hayvanlardan bile daha aşşağılık olduğunu söylüyor. İçimizinde de dışımızında da huzurlu olmanın tek şartı gerçekten insan olmaktır. İnsan olmaksa öze dönmektir. Bakın o zaman, bırakın karabasanı deccal ya da daha beter bir yaratık size zarar veremez. Kamil insan olmak dileğiyle...

mecra

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar dun gece uyumaya çalısırken ayaklarımda bir ağırlık hissettim ve basımı kaldırıp baktım ama bir sey yoktu tekrar uzandım tam uykuya dalacakken bacaklarımda o ağırlığı tekrar hissettim gel de uyu simdi yorganın altına girdim nas suresini belki yirmi defa okudum sürekli besmele çektim oyle uyuyakalmısım sabah ezanında uyandım ne yalan söyleyeyim acayip tırstım bu karabasan mı yoksa benim hüsnü kuruntum mu:willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ya arkadaşlar dun gece uyumaya çalısırken ayaklarımda bir ağırlık hissettim ve basımı kaldırıp baktım ama bir sey yoktu tekrar uzandım tam uykuya dalacakken bacaklarımda o ağırlığı tekrar hissettim gel de uyu simdi yorganın altına girdim nas suresini belki yirmi defa okudum sürekli besmele çektim oyle uyuyakalmısım sabah ezanında uyandım ne yalan söyleyeyim acayip tırstım bu karabasan mı yoksa benim hüsnü kuruntum mu:willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly:
Büyük ihtimalle kan akışından veya kaslardan kaynaklanan bir durum.Sanırım endişe edilecek birşey yok ;)

mecra

Kayıtlı Üye
Nasıl rahatladım anlatamam.Böyle bir şeyin başıma gelmesini hiç istemem maazallah her an kalpten gidebilirim. :hang:

Whısper

Kayıtlı Üye
Bu konu hakkında edindiğim bir bilgiyi sizinle Paylasacagım..
Bilim adamları bu KaraBasan konusunda araştırma yapıyor..Aslında karabasan diye bir varlık yoktur arkadaslar...İnsani bir pil gibi düşünün uydugunuzda şarz olursunuz ve uyandıgınızda full batarya ile gününüzü gecirirsiniz..İnsan vücudu yaşam enerjisi olarak bu %100 lük bataryanın %20 enerjisini saklar..Gün boyunca fazla yoruldugunuzda eve geldiğinizde üstüne tıka basa yemek yediğinizde (yemediğinizde de olur ) yata yattıgınızda bu %20 lik enerjinin bir an için %20 nin altına düşmesi sonucu istem dışı beyin tüm vücudu kitler..Sayet kitlemezse ufacik bir parmak hareketi kalp krizine yol acabilir..Edindigim bir bilgiydi sizlerlede paylasmak istedim..

Saygılar..
Whısper

jeker_1986

Kayıtlı Üye
benimde kardeşime oluo bu arasıra sanki bişiler bana basıo dio ve biz aynı odada uyurken bana hiç bişi olmuo bağırmak istiorum olmuo dio hepiniz uyuyorsunuz dio onada bi ara olmuştu ama şu aralar pek olmuo oda bigün ölecem o şekilde diyor hep. Kötü bişi ya Allah yardımcınız olsun

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
benimde kardeşime oluo bu arasıra sanki bişiler bana basıo dio ve biz aynı odada uyurken bana hiç bişi olmuo bağırmak istiorum olmuo dio hepiniz uyuyorsunuz dio onada bi ara olmuştu ama şu aralar pek olmuo oda bigün ölecem o şekilde diyor hep. Kötü bişi ya Allah yardımcınız olsun
Kurallar gereği lütfen yazarken imlâ kurallarına dikkat edelim ve "Türkçe" yazalım arkadaşlar. "olmuo" "olmuyor" lütfen..

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=9897

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
İnsanlar bu gibi durumlarda direk cin-karabasan düşünüyor.Halbuki evrende cinlere gelene kadar o kadar çok fazla varlık var ki bunların çok küçük bir kısmı cinlerin işi,bu evren insanlardan ve cinlerden ibaret değil,hatta insanlarla cinlerin uğraştığından çok daha fazla uğraşan başka varlıklar var