Karabasan Gerçeği

spatyum

Kayıtlı Üye
Bende baya sıklıkla yaşıyorum bunu. Ama onu ne görüyorum nede duyuyorum. Birkaç kere mırıldanmalar duymuştum sonra sanki yorganım üstümden kalktı gibi hissettim ama ağırlığını çok uzun süre hissediyorum. Dua ve ayet okuyorum buna rağmen çok uzun sürüyor kurtulmam. İlk yaşadığım zamanlarda vücudumu hareket ettirmek için çok gayret ederdim yapamayınca daha çok sıkıntı hissederdim bağırmayı deneyip bağırmazdım. Artık böyle bir gayretim yok sadece ayet'-el kürsi okuyup gitmesini bekliyorum.

Supo

Kayıtlı Üye
Yastigimin altına dua kitabı koyunca gecer zannettim ama yine basima gelmeye basladi. İlk once normal bi ruyaydi otobusle evime gitmeye calısıyorum ama bi turlu gidemeyince sinir olup uyandim uyanincada belli bi sure hareket edemedim cunku karabasan gelmisti daha sonra hareket etmeyi basardim ve ayaga kalktim ama konusamıyo ve gozlerimi acamıyodum banyoya gittim yuzumu yıkayınca gozlerimi actim ve sarıydı cok korkmustum ama hala konusamıyodum ablamı kaldırmak icin odaya gidince ona hırpalayıp uyandırdım ama o da konusamıyodu buyuk ihtimalle ona da gelmisti iyice korkmustum ve bi sure okudum aniden uyandım bundan nasıl kurtulabilirim cok fal bakıp bi kac kez buy yapmaya calıstıgım icin olabilir mi

Melih111

Kayıtlı Üye
benim rahmetli dedem anlatmıştı bir kere de...ani bir hareketle onlardan kurtulabilirsiniz deyince... dedeme karabasan musallat oluyormuş.. 1 gün 2 gün.. sonra dedem 3. günde gelince dedem anlatıyo... önce bismille dedim..dedem bismillah değil bismille derdi :) sonra senin ananı bilmem ne yaparım (küfür :) ) deyip bir tokat salladım.bitta (bir daha da ) da bana gelmedi diyordu.. :)

nira

Kayıtlı Üye
Benim başıma geçmişte çok geldi bu karabasan olayı.. bunlardan bazıları uyku felci olabilir. ama bazıları kesinlikle değildi.. çünkü gayet iyi uyurken üzerimdeki ağırlığın verdiği rahatsızlıkla uyandığım oldu.. bir keresinde yine uyandım hareket edemiyordum sadece gözlerimi oynatıp etrafa bakabiliyordum ama bir şey göremiyordum. üzerimde bir yorgan vardı örtülü. göğüs kafesime kadar örtülüydü. ayak yanımdan aşağı doğru biri yorganı resmen çekti hareket edemiyordum uyanıktım ama resmen görüyordum. (bir çekyatta yatıyordum yattığım yerin ayak ucu açık değildi yani bir yükseklik vardı hani otururken kolunu koymak için..) yorganın tümü ayak ucumdan çekildi gitti. o sırada ani bir hareketle yerimden kalkabildim yorganımı yeniden aldım. bi ton da küfür ettim. çok ilginç karabasan vakaları yaşadım ben.

ruhname

Kayıtlı Üye
Ben hiç böyle karabasanla karşılaşmadım ama merak ediyorum ama çevremde genel olarak yalnız başına yaşıyan kişilerin başına gliyo

senac

Kayıtlı Üye
Karabasanlarla ilgili benim hiçbir yerde duymadığım ama tamamen yaşadığımla ilgili kafamı karıştıran bir şey var. Eskidendi hatırlyorum ama gece birden uyandım ama ne sesimi çıkarabildim ne yerimden kalkabildim etrafı görüyorum ama uyanamıyorum yani basılmaktı sanırım. Acayip sıkıydı ama nefes bile almakta güçlük çekiyodum birden ferahlama oldu hani zorlayıpta kalkamıyomuş birden kalmışım gibi oldu fırladım ama astrale dönük bişeydi bu kendi bedenimi yatarken orda gördüm odamı aynı şekilde gördüm ama o zamanlar bilmiyorum astral seyahat diye bişeyi çok korktum gitmek istedim içerideki odalara karanlık korkumdan dolayı gitmemiştim şimdide uğraşır uğraşır çıkamam :)) Yani bu şeyden astrale bağlanılıyomu ben onu anlayamadım yaşayan ya da bilgisi olan var mı ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Karabasanlarla ilgili benim hiçbir yerde duymadığım ama tamamen yaşadığımla ilgili kafamı karıştıran bir şey var. Eskidendi hatırlyorum ama gece birden uyandım ama ne sesimi çıkarabildim ne yerimden kalkabildim etrafı görüyorum ama uyanamıyorum yani basılmaktı sanırım. Acayip sıkıydı ama nefes bile almakta güçlük çekiyodum birden ferahlama oldu hani zorlayıpta kalkamıyomuş birden kalmışım gibi oldu fırladım ama astrale dönük bişeydi bu kendi bedenimi yatarken orda gördüm odamı aynı şekilde gördüm ama o zamanlar bilmiyorum astral seyahat diye bişeyi çok korktum gitmek istedim içerideki odalara karanlık korkumdan dolayı gitmemiştim şimdide uğraşır uğraşır çıkamam :)) Yani bu şeyden astrale bağlanılıyomu ben onu anlayamadım yaşayan ya da bilgisi olan var mı ?

Sizin yaşadığınız istemsiz astral seyahattir.Karabasan değildir. :)
İstemsiz çıkış yapmışsınız ve ilk çıkışınız olduğu için ve korktuğunuz için sadece bedeninizi görmüşsünüz.Eğer korkmasaydınız daha uzun süre durabilirdiniz. :)

senac

Kayıtlı Üye
İşte o astral şeyside bi dengesiz isterim isterim çok denedim çok olmuyo ama bazen anlamadığım bi şekilde kendisi oluyo bende önceden çok basılmıştım onlardan biri sandım ah bilseyedim o zamanlar zor dönerdim bi daha bedenime :(

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İşte o astral şeyside bi dengesiz isterim isterim çok denedim çok olmuyo ama bazen anlamadığım bi şekilde kendisi oluyo bende önceden çok basılmıştım onlardan biri sandım ah bilseyedim o zamanlar zor dönerdim bi daha bedenime :(

Bazı kişiler de astral seyahat istemsiz daha çok oluyor.Bilinçli olarak yapmaya çalıştığında ise odaklanamama,imajine gibi sorunlar yaşıyor.Sizde de bu var galiba. O yüzden meditasyon yapmanızı öneriyorum.Meditasyon ile enerjiniz dengelenir.Odaklanmanız gelişir,İstemsiz çıkışlarınızı kontrol etmeniz kolaylaşır. :)

Astral seyahatte korkulacak hiç bir şey yoktur.Korkmadığınız sürece ve inanarak,isteyerek yaptığınız sürece başarılı olursunuz. :)

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Kesinlikle gerçektir yok diyenler kendisini kandırmasın. Uzun zaman önce ben ve kardeşim küçükken bizi uyutup yatağa yatırmış. Babam geç saatte işten dönermiş annem de onu beklerken bizim yanımıza kıvrılmış uyuya kalmış. Uyumadan öncede kışın bizim evler soğuk olurdu kapıyı kapamış altta kalan boşluğun önüne de havlu falan bir şeyler dayamış soğuk sızmasın diye. Birden uğultu falan duymuş anlamış hep uğultular duyarmış annem karabasan gelmeden önce gözleri kısık bir şekilde bakmış simsiyah gölgesini görmüş tabi dualar falan okuyunca ters geri çıkmış. Babam gelene kadar annem korkudan kalkamamış. Dış kapı sesini duyunca babamın geldiğini anlamış kalkmış bakmış yattığımız kapının önündeki havlu kenara itilmiş. Dedikleri gibi uyku felci olsa havlunun kenara itilmesi imkansız.