Karabasan (geçici vücut felci) Yaşadım

magics21

Kayıtlı Üye
Merhabalar. 10 dk önce kadar tam uyumak üzereyken bir anda kulak çınlaması gibi bir şey , beynim patlayacak gibi oldu. Kafam aşırı dolu hissediyordum. Ve bir anda biri beni kolumdan aşşağı doğru çekme hissi yaşadım. Gözümün önünde hızlı hızlı şeytanı imgeleyen simgeler(kendi kanımca) gördüm. Uyumaya başlamadan önce ayetel kürsi okuyup uyumaya başlamıştım ta ki uyuyamadım bu olay yüzünden. Şuan balkonda sigara içmekteyim. Bir daha olmaması için ne yapabilirim ?

bolçi41

Kayıtlı Üye
kardesim karabasan denilen sey cindir,bende cok yasadim.demekki sende ufakta olsa bir musallat olayi var.bir hocaya tedavi ol,olmazsan zamanla dahada ilerler.ayni seyleri bende yasadim.yani bana göre durum bu.

Ü

Üye silindi 55028

Etrafta dolaşan varlıklar oluyor.Hepsinin çeşitli numaraları var.Sen onları kızdıracak bir şey söylemişsin(aklından geçirmişsin).Onlar da seni korkutmak, 'koşullandırmak' için böyle bir şey yapmışlar.Hepsi değişik aletlerle kulak çınlaması yapabiliyor.Seni kesinlikle korkutacak imgeler göstermişler.

donzula

Kayıtlı Üye
1.si karabasan cin değildir
2.si musallat olayı ile yakından uzaktan alakası yoktur. Lütfen kesin olmayan konulara bu tarz yorumlarda bulunmayalım ki şifa yanlış yerlerde aranmasın.

Yaşanan olay tam olarak karabasan değil. Düşme hissi beynin bazı durumlarda gerçekleştirdiği savunma mekanizmasıdır. Bu gibi durumlarda kendimize gelip bi korku yaşarız. Bu korku her insanda farklılık göstermekle birlikte kimisine şeytanı, cini yada başka varlığı anımsatabilir. Sık tekrar etmeyen durumlarda kafanızı rahatlatıp bir sorun olmadığını düşünmek yeterli olacaktır. Yine de rahatlamanız açısından yatmadan önce ayetel kürsi çemberini oluşturabilirsiniz(forumda mevcut). Sevgiyle kalın.

Renat050

Kayıtlı Üye
Ben yaklaşık 5 6 sene önce yaşadım . Ben ilk önce başımda hafif bir el hissettim,sonra vücudum titremeye başladı. Bilincim yerindeydi ama ne hareket ede biliyordum nede konuşa biliyordum. İçimden Bismillah diyordum . Ondan bir daha yaşamadım ve inşAllah yaşamam da. Sana tavsiyem fazla takma kafana ve Allahı her zaman zikr et . Gece yattığın zaman Ayetul kürsü yü oku . Omuduğun zaman şöyle de kendine ben Allaha güveniyorum hiç bir şey olmaz Allah korur beni

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
Uykuya dalmadan önce 'sırt üstü 'uyuma dikkat edersin buna.Bende de oluyor yastığa sarılarak uyuyorum, yan yatmamı sağlıyor. Sırt üstü uyuduğum zaman arada bana bu şekilde oluyor sanki savaşıyorum bir şeyle ,bedenimin içinde kalmak için.Ve yüz üstü de uyumam ben sırtıma bir şey oturuyor gibi..Bu durumdan sağ ve sol tarafıma yatarak kurtuldum.

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Merhabalar. 10 dk önce kadar tam uyumak üzereyken bir anda kulak çınlaması gibi bir şey , beynim patlayacak gibi oldu. Kafam aşırı dolu hissediyordum. Ve bir anda biri beni kolumdan aşşağı doğru çekme hissi yaşadım. Gözümün önünde hızlı hızlı şeytanı imgeleyen simgeler(kendi kanımca) gördüm. Uyumaya başlamadan önce ayetel kürsi okuyup uyumaya başlamıştım ta ki uyuyamadım bu olay yüzünden. Şuan balkonda sigara içmekteyim. Bir daha olmaması için ne yapabilirim ?
Ayda 8-9 kez başıma gelir aslında astral seyahate geçme durumudur karabasan.Bedenini rahatlatıp çıktığını düşünsen birden astral seyahat durumuna geçersin ama karabasan geldiği zaman genellikle korktuğumuz için direk sadece bizi tutan şeyle boğuşuruz sadece kendini rahatlatıp dışarıya çıktığını hayal etmen yeterli.Bide karabasan gelmesinin sebebi yatış pozisyonuna bağlıdır genelde karın üstü yatanların başına gelir.Eğer stresli yada yorgunsanda başına gelme olasılığı yüksektir ama bir dahaki gelişinde rahat olup astral seyahate çıkmanı tavsiye ediyorum.

Alienist

Kayıtlı Üye
Gece yatarken mutlaka sağ tarafına yat. Ayetel kürsiyi okumadan uyuma. Nefesin kesildiğinde şuurun açık olduğu için az da olsa kendini kontrol edebilirsin ve bu durumdayken mutlaka '' La Havle Vela Kuvvete İlla Billlahil’Aliyyil’Azıym'' olarak zikret. Allahın izniyle yavaş yavaş yok olduğunu göreceksin

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Gece yatarken mutlaka sağ tarafına yat. Ayetel kürsiyi okumadan uyuma. Nefesin kesildiğinde şuurun açık olduğu için az da olsa kendini kontrol edebilirsin ve bu durumdayken mutlaka '' La Havle Vela Kuvvete İlla Billlahil’Aliyyil’Azıym'' olarak zikret. Allahın izniyle yavaş yavaş yok olduğunu göreceksin
Ayetek kürsi,nas,felak okuması bir işe yaramaz bizzat kendim deneyimledim bunu sadece karabasan geldiği zaman gözlerini kapatıp uykuya tekrar geri dönmesi yeterli.Karabasan geldiği zaman gelen şeyler ne cindir ne başka ruhani varlıklardır orda ruhani varlık diye bir şeyde yoktur olan sizi sıkıştıran şey astral boyuttaki enerjidir.

Alienist

Kayıtlı Üye
Ayetek kürsi,nas,felak okuması bir işe yaramaz bizzat kendim deneyimledim bunu sadece karabasan geldiği zaman gözlerini kapatıp uykuya tekrar geri dönmesi yeterli.Karabasan geldiği zaman gelen şeyler ne cindir ne başka ruhani varlıklardır orda ruhani varlık diye bir şeyde yoktur olan sizi sıkıştıran şey astral boyuttaki enerjidir.
Bunun neyle ilgili olduğunu ben de bilmiyorum Allah bilir fakat Ben de bu karabasan denen sıkıntıyı çektim kendime geldiğimde vücudum bitik bir halde oluyor ve bütün gün de böyle devam ediyordu çare arıyor çok üzülüyor ve Allaha sığınıyordum ki bu zikri çekmem bana rüyamda söylendi olayı yaşamadığımda zikrettim ve anında kayboldu ve gerçekten bir daha asla yaşamadım

Alienist

Kayıtlı Üye
Bunun neyle ilgili olduğunu ben de bilmiyorum Allah bilir fakat Ben de bu karabasan denen sıkıntıyı çektim kendime geldiğimde vücudum bitik bir halde oluyor ve bütün gün de böyle devam ediyordu çare arıyor çok üzülüyor ve Allaha sığınıyordum ki bu zikri çekmem bana rüyamda söylendi olayı yaşadığımda zikrettim ve anında kayboldu ve gerçekten bir daha asla yaşamadım

Agena

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız şey karabasan değil. Yaklaşık 1 yıl boyunca her gün uyku felci halk arasındaki ismiyle karabasan geçirmiş biri olarak söylüyorum bunu. Yaşadığınız şey stres durumunuzdan, uykusuzluktan, düzensiz uykudan, gün içindeki kafein tüketiminizden kaynaklanmış olabilir. Karabasan yaşamanız durumunda bilinciniz tamamen uyanıktır ama vücut beynin komutlarını yerine getiremez. Kolunuzu kımıldatmak istersiniz kımıldatamazsınız, bağırmak istersiniz bağıramazsınız. Bunun yanında üstünüzde apırlık hissi, kulakta çınlama, omurgada sırtta ağrı, bazı insanların psikolojisine göre de gerçek olmayan imgeler görülüyor. (Ben hiçbir zaman görmedim yüzlerce kez karabasan yaşayan biri olarak). Durumunuz ne olduğunun tanısını yapacak durumda değilim tabi ki de belki de ama yukarda saydığım durumlar tetiklemiş olabilir. Günlük rutininize ve uyku alışkanlıklarınıza özen göstermenizi tavsiye ederim. Olur da yukarda anlattıüım gibi uyku felci geçirecek olursanız da direnmek ve kendiniz yormak yerine sakince nefes alarak geçmesini bekleyin, illa ki geçiyır sonsuza kadar öyle kalmıyorsunuz önemli olan sakin olabilmek.

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Bunun neyle ilgili olduğunu ben de bilmiyorum Allah bilir fakat Ben de bu karabasan denen sıkıntıyı çektim kendime geldiğimde vücudum bitik bir halde oluyor ve bütün gün de böyle devam ediyordu çare arıyor çok üzülüyor ve Allaha sığınıyordum ki bu zikri çekmem bana rüyamda söylendi olayı yaşamadığımda zikrettim ve anında kayboldu ve gerçekten bir daha asla yaşamadım
Vücudunuz bitik halde olmasının sebebi kendinizi çok fazla yormanız ve varlık denilen şeyle boğuşmanız aslında bir enerjiyle boğuşuyorsunuz.Enerjiyle boğuşmak her zaman kaybettirir.Onun yerine kendinizi rahat bırakıp astral seyahate geçin ayrıca karabasan geldiği zaman orda bir varlığın değil bir enerjinin olduğunu hatırlayın emin olun hiçbir şey görmeyeceksiniz.İlk başta bende sizin gibi varlıklar görürdüm ama gerçekleri öğrendiğim an aslında orda hiçbir şey olmadığını anladım.Bide dua okuduğun zaman gitmesinin sebebi dua değil ? Karabasan en fazla 8-9 saniye sürer gerçek hayatta ama rüya alemi farklı olduğu içim sanki saatlerce ordaymışız hissi verrir yani aslında duayı okuduğun zaman 8 saniyeni doldurduğun için gitmiştir ve bunun için uyanmışsındır ??

Alienist

Kayıtlı Üye
Vücudunuz bitik halde olmasının sebebi kendinizi çok fazla yormanız ve varlık denilen şeyle boğuşmanız aslında bir enerjiyle boğuşuyorsunuz.Enerjiyle boğuşmak her zaman kaybettirir.Onun yerine kendinizi rahat bırakıp astral seyahate geçin ayrıca karabasan geldiği zaman orda bir varlığın değil bir enerjinin olduğunu hatırlayın emin olun hiçbir şey görmeyeceksiniz.İlk başta bende sizin gibi varlıklar görürdüm ama gerçekleri öğrendiğim an aslında orda hiçbir şey olmadığını anladım.Bide dua okuduğun zaman gitmesinin sebebi dua değil ? Karabasan en fazla 8-9 saniye sürer gerçek hayatta ama rüya alemi farklı olduğu içim sanki saatlerce ordaymışız hissi verrir yani aslında duayı okuduğun zaman 8 saniyeni doldurduğun için gitmiştir ve bunun için uyanmışsındır ??
? Bu açıdan baktığımda gerçekten çok komik ama mantıklı bi varsayım. hepsine de inanırım çünkü herkesin dünyasında bir pencere var ve hepsi başka bir manzaraya bakıyor ve kalp neye inanırsa yaşadığın şey de ona bürünüyor bence. Ben varlık görmüyorum şuurum açık bir şekilde boğuluyorum bu durumda kendimi bu bahsettiğin seyahatin keyfine dalmaya bırakacak bir durum da olmuyor doğal olarak :) Peki neden oluyor bu ve kimlerin başına geliyor bi bilginiz var mı?

Devilsadness

Kayıtlı Üye
? Bu açıdan baktığımda gerçekten çok komik ama mantıklı bi varsayım. hepsine de inanırım çünkü herkesin dünyasında bir pencere var ve hepsi başka bir manzaraya bakıyor ve kalp neye inanırsa yaşadığın şey de ona bürünüyor bence. Ben varlık görmüyorum şuurum açık bir şekilde boğuluyorum bu durumda kendimi bu bahsettiğin seyahatin keyfine dalmaya bırakacak bir durum da olmuyor doğal olarak :) Peki neden oluyor bu ve kimlerin başına geliyor bi bilginiz var mı?
Gennelikle çok stresli ve yorgunsan başına gelir bu ama yatış pozisyonun çok çok büyük etkisi var mesela ben sürekli karın üstü yatarım bu sebepten ötürü her ay 8-9 kere karabasan gelir o kadar çok alıştım ki karabasan geldiği zaman direk astral moda geçiyorum?bide özellikle nefes alışverişinden kaynaklıda olabiliyor sürekli burnun çok az nefes alacak şekilde başımı yastığa gömerim düzenli nefes alamadığım için haliyle derin nefes moduna geçerim derin nefes moduda direk kendisiyle beraber karabasanıda getiriyor ?

magics21

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız şey karabasan değil. Yaklaşık 1 yıl boyunca her gün uyku felci halk arasındaki ismiyle karabasan geçirmiş biri olarak söylüyorum bunu. Yaşadığınız şey stres durumunuzdan, uykusuzluktan, düzensiz uykudan, gün içindeki kafein tüketiminizden kaynaklanmış olabilir. Karabasan yaşamanız durumunda bilinciniz tamamen uyanıktır ama vücut beynin komutlarını yerine getiremez. Kolunuzu kımıldatmak istersiniz kımıldatamazsınız, bağırmak istersiniz bağıramazsınız. Bunun yanında üstünüzde apırlık hissi, kulakta çınlama, omurgada sırtta ağrı, bazı insanların psikolojisine göre de gerçek olmayan imgeler görülüyor. (Ben hiçbir zaman görmedim yüzlerce kez karabasan yaşayan biri olarak). Durumunuz ne olduğunun tanısını yapacak durumda değilim tabi ki de belki de ama yukarda saydığım durumlar tetiklemiş olabilir. Günlük rutininize ve uyku alışkanlıklarınıza özen göstermenizi tavsiye ederim. Olur da yukarda anlattıüım gibi uyku felci geçirecek olursanız da direnmek ve kendiniz yormak yerine sakince nefes alarak geçmesini bekleyin, illa ki geçiyır sonsuza kadar öyle kalmıyorsunuz önemli olan sakin olabilmek.
Tamda bu anlattıkların işte. Yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ederim. Aydınlatıp bilgilendirdiğiniz için. Çok sağolun. Tavsiyelerinizi yapmaya çalışacağım. Astral seyahat ile bi ara çok ilgileniyordum. Bedenden çıkamıyordum bir türlü. Madem ben istemeden çıkış noktasına gelebiliyorum , bundan sonra o noktaya geldiğimde rahat bırakıp kendimi çıkış yapacağım sakin kalıp