Kağıtta yazanların anlamı

Zzzklbk

Kayıtlı Üye
Merhaba...bu kağıdı bana bir hoca verdi ve eşimin yastığının içine koymamı söyledi...için rahat olsun şer bir durum asla yok dedi..bu konularda hassasiyetim var; bir olumsuzluk hissetmeme rağmen anlamını, ne ifade ettiğini bilememek tedirginlik yarattı...yazılanları tercüme edebilecek olan arkadaşlar olursa şimdiden teşekkür ederim.49855A73-764B-4313-B4F6-AB86096DCCD2.jpeg

quanttum

Kayıtlı Üye
Sonda ayet manipülasyonu var. Ne için verdi acaba?

Zzzklbk

Kayıtlı Üye
Ne demek istediğinizi tam anlayamadım kusura bakmayın?dediğim şekilde koyarsan esler arası sevgi muhabbet huzur için tesiri olur demişti.

quanttum

Kayıtlı Üye
Rahim ve rahman olan Allahın adı ile. Allahın şahitliği yeter, muhammed onun resuludur (elçisidir).
muhammed onun elçisidir. Muhammed onun elçisidir.
Cebrail onun eminidir,
Musa kelimullah( allahla konuşmuş olan),
Musa kelimullah
Davut onun halifesidir
İsa onun ruhudur (Ruhullah isanın sıfatıdır)
Azrail ruhları alandır.
Rabbinin gölgeyi uzatışını görmedin mi? Allah istedeydi onu durgun yapardı (Furkan 45 in yarısıdır)
Durgun yapardı (yinelenerek evet durgun yapardı diye bir önceki ayeti onaylamış. Ayette bu kısım yok.

Anlamı budur. Marifetname den bir havas olduğunu duydum. Doğruluğunu bilmiyorum kıskançlık ve kötü huya karşı yapılması gerektiği söyleniyor.

Yazan kişinin arapça yazmayı çok iyi bilmediğini ve bir kitaptan birebir kopyalayarak yazdığını anlayabiliyorum bilginize.

Sonuç: kötü bir şey içermiyor zararsız olduğunu düşünüyorum. En iyisini Allah bilir

Sevgi ve Işıkla!

Zzzklbk

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim Allah razı olsun vaktınızı ayırdınız hakkınızı helal edin...üzerimde taşımam için de bir iki şey vermişti onları da atsam bir zahmet bakar mısınız acaba?

quanttum

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim Allah razı olsun vaktınızı ayırdınız hakkınızı helal edin...üzerimde taşımam için de bir iki şey vermişti onları da atsam bir zahmet bakar mısınız acaba?
Bakarım tabii ki estağfirullah yardımcı olduysam ne mutlu bana

Zzzklbk

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 8

quanttum

Kayıtlı Üye
İlki:
Rahim ve rahman olan Allahın adı ile.

Hamd Allaha mahsustur ki o Gökyüzünü ve yer yüzünü yaratan, karanlığı ve aydınlığı varedendir. Sonra da inkar edenler rablerine başka şeyleri denk tutuyorlar. (Enam 1. Ayet)

Ey hayat sahibi olan Ey herşeyi bir arada tutan. Ey azamet ve ikram sahibi olan.

Allah bize yeter o ne güzel vekildir, ne güzel dosttur ne güzel yardımcıdır.(Hadisi şerife göre hz İbrahim ateşe atılırken ibrahime cebrail gelip yardım isteyip istemediğini sorduğunda Hz ibrahimin duası)

Hal ve kuvvet ancak yüce ve büyük olan Allahtandır.

Ve Allahın Selamı olsun Muhammede, onun soyuna ondan sonra gelenlere ve ashabına.

İkincisi: Öbür yazdığımın aynısından

Sevgi ve ışıkla!

Zzzklbk

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim çok makbule geçti.Sizce üzerimde taşımanın tesiri olur mu bu şekilde bir kağıdı ?Allahın izniyle olur inancındayım.