Kadın mantığı mı? Yoksa erkek mantığı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rapİ

Kayıtlı Üye
Pembekuvarsa katılıyorum:))

Hayatın dengesi için kadınların çok yönlü terazilerine ihtiyaç var.
Hep mantıkla yaşamak bir nevi ruhun özgürlüğünü kaybetmesi ve yaşamda otomatlaşmasıdır kişinin.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sıkıcı derecede mantıklı bir erkek olarak, kadının duygusallığına ihtiyacım olması mantıklı geliyor. Her ne kadar bu duygusallık beni baysa da, özellikle kendimi duygusallık akışına (şarjına) bıraktığım oluyor ki insani özelliklerim azalmasın. Zira bu Dünya salt mantıkla yürümez mantıksal olarak. Kadınların mantığımıza, bizim de kadınların duygusallığına ihtiyacımız var.

Salick

Kayıtlı Üye
Bir kadin olarak duygusallikla hareket ediyorum diyemem, ama kalbimin sesini dinlerim ayrica cevrem cok mantikli ve sakin bir kisilige sahip oldugumu surekli soyler. Bence cinsiyet degilde, olanlari nasil gordugumuz ve nasil algilayip yansittigimiz, birazda karakteristik ozelliklerimizin etkisidir diye dusunuyorum.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Kadınların erkeklere göre biraz daha hassas varlık olmaları belli konular* dışında mantığı çok ayrıştıramaz. Tamam bazen sezgisel karar verebiliyoruz ama herzaman düz mantıkta insanı pek yaşatmaz gibime geliyor :D zaten dünyanın hali ortada değil mi? ironilere kulaç atan mega mantık adamların katkılarıyla tabiki :D

fransula

Kayıtlı Üye
Bu duruma bilimsel açıdan yaklaşırsak eğer bence tek suçlu Östrojen kadınlık hormonu :D

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kimi kandırıyorum ki. İki saattir kadınları savunacak bir şeyler arıyorum:D Kadından lider olmaz. Kadınlar lideri yetiştirir. Bu taa milattan öncesinden bu güne kadar da böyle geldi. Başarılı adamların arkasına bakın mutlaka bir kadın vardır. Kadının duygusallığı, sevgisi erkek için sığınılacak liman. Bu durumda ikisi de birbirine muhtaç. Erkek mantık çerçevesinde düşünüp ayrıntıya fazla inmeden pratik bir şekilde işini hallederken kadınsa onun göremediği küçük ayrıntıları, gerek sezgisiyle gerek ayrıntıya odaklı muhteşem beyniyle görüp hisseder. Ve erkeği uyarır. İki mantık birlikteyken en güçlüsü oluyor. İkisi tek başınayken de daima yarım.:)

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Ori; Yapmayınız böyle şeyler, nereden aklınıza geliyor bu konular ? Doğada birlikte olmak var. Doğanın yasası. Tartışılmaz büyük mühendis ve yüce mimar, her şeyi bilip te ona göre duygusunu da harca katıp yapıyor. Sayfalarca yazsak , sonuç ? Her şey olması gerektiği gibi.

Saklanbac

Kayıtlı Üye
Bir yabancı diziden hatırlıyorum insanlar teknolojide o kadar ileri boyuta gidiyorlardı ki duygusal kısımlarını kapatıp o kısmı da mantıksal yani beyin kısımlarına veriyorlardı. Duygusal hiçbir şey kalmıyordu o insanlarda ve sadece mantık ile duygusallık olmadan insanlar gerçekten boş yere yaşıyor gibilerdi. Duygu ve mantık birbirini kesinlikle dengeliyor. Erkek hiç duygusal düşünmez mi ? Elbette düşünür fakat kadınlar biraz daha duygusal olabilir. Bence kesinlikle duygu ve mantık birbirini dengelemektedir. Dizi adı vermedim spoiler olmasın diye umarım spoiler olmamıştır arkadaşlar. Olduysa affola. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...