İstenmeyen Tüyler

aşk1

Banlı Kullanıcı
logii sen denedınmı bu hamam otunu iiiiiiyiki dedinya bide ben denicem mjk

YasinLY

Kayıtlı Üye
Teşekkürler hemen ablama söyleyeceğim. :)

logii

Kayıtlı Üye
dökülüyor derken? bir daha hiç mı çıkmamak üzere yoksa dönemsel bir seymi,dökülüp tekrar mı cıkıyor bir süre sonra?

Ya ağda gibi işte çıkma süresi biraz uzun sürüyor ama ağdanın ki gibi acı yok ve daha uzun süre geçtikten sonra uzamaya başlıyor.

logii sen denedınmı bu hamam otunu iiiiiiyiki dedinya bide ben denicem mjk

Evet denedim gayet memnunum..

miracles

Kayıtlı Üye
Nane olayı tabi ki hikaye. Nane yiyerek kıllardan kurtulunduğunu da ilk defa duyuyorum. Adana ve civarı bölgelerde hergün yemeklerin yanında salata olarak koca bir tabak nane gelir. O insanlarda hiç kıl tüy sorunu olmazdı o zaman. Nane yemek sadece mikrop kırıcı özelliğinden dolayı hastalanmanızı önlemeye yardımcı olur o kadar.
Ayrıca o ismini verdiğiniz kişi ve medyada sürekli ahkam kesen başka popüler bir kişi sağlık sektöründen bile değiller. Onların dedikleri şeylerin yalan yanlış olduğunu herkese tek tek anlatmaktan canım çıktı. Reyting artıyor diye böyle eğitimsiz şahsiyetleri televizyona çıkartıyorlar, uyduruk kitapları dünya kadar satıyor. Hele tekinin kitabının arkasında alternatif tıp diploması diye gösterdiği yabancı dilde yazılmış bir belge varki bu bir konferansa katılındığına dair belge. Konuşma dinleyip de diploma mı alınırmış pes yani, doktorlar o kadar yıl boşuna dirsek çürütüyor demekki. Sahtekarlığa bakın saf halkımız da inanıyor bilgisizliğinden, aynı şahsiyet bir de dindar görünüm altında güven vermeye çabalayarak insanları manen etkileyip kandırıyor, eşi de hemşire olduğu için tıp bilgisi varmış gibi kamufle edebiliyor rahatça. Bir diğer şahsiyetimiz de profesör ünvanını kullanarak halkı kandırıyor. Sanki her profesör olan tıp doktoru imiş gibi zanneden insan çok memlekette. Bu kişi de çalışmalarıma internetten bakabilirsiniz diye ahkam kesip aynı soyadına ve adının başharfine sahip ve tıbbi bitkilerle çalışan bir başka profesörün yayınlarına yöneltiyor kendisini ve arayan da sağlık sektöründe çalışan o bilim adamının yaptığı bilimsel yayınları bu şahsiyetin yaptığını sanıyor, halkımız da inanıyor tabi ne bilsin ve piyasadaki kitapları da böylece çatır çatır satılıyor şahsiyetimizin, TV ye de çıkarıyorlar reyting oluyor diye. O bilim adamını ve ekibindeki arkadaşlarını ise doğruları söyleyecekleri, halkı aydınlatacakları ve konunun kapanacağını bildikleri için çıkarmıyorlar, telefonla da bağlatmıyorlar.
Yazdıklarınızda o kadar haklısınız ki size katılmamak imkansız. Bu şekilde insanların sağlığıyla oynuyorlar ve ceplerini dolduruyorlar. Zavallı halkımızda bunları umut kapısı gibi görüp sömürülüyor. Gerçekten çok üzücü.

miracles

Kayıtlı Üye
Hücrelerin yenilenip yenilenmedigi konusu YAŞ dönemi ile alakalıdır diye düşünüyorum yani ne kadar genç iken yaparsanız o derece bu hücrelerin sonunu getirebilirsiniz sanırım bu yöntemle ama ileri yaş dönemlerinde tekrar yenilenirmi bilemiyorum.. Tıp hakkında bilgim hiç yok denecek kadar mikropsal etki elbette göz ardı edilmemeli..
Bu ' Biyojik Yaş' la alakalıdır herhalde:)

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hamam otu :) böyle çamurumsu (alaturka tüy dökücü krem) şimdiki tüy dökücü kremler de alafranga :D hamam otu ile uğraşana kadar, alın elinize bir epilatör :)
Arkadaşlar lazer epilasyon bile tamamen bitirmiyor bu olayı, tamamen bitmiş olduğunu düşünüyorsunuz 1 yıl sonra tekrar minik minik çıkıyor sonra haydi 2 seans daha :D
Kurbağa kanını denemedim fakat araştırdım, formic acid içerikli, yani cildi tahriş edebilir bu bulunan asit derecesi ile alakalı!
Aktardan da gidip karınca yağıymış, kremiymiş sakın almayın! Zira milleti onunla da kandırdılar içinde ayçiçek yağı bile tespit edildi + sinek-böcek larvası bile mevcut. Amman diyorum dikkat edin. Bu arada kurbağa kanı mikrop içermez (bilinen türler içermiyor) formik asit bir çeşit antibiotikmiş çünkü. Bilgiyi ÇOMÜ kimya bölümü mezunu ve şu an İST.ÜNİV. kimya yüksek lisansı yapan arkadaşımdan öğrendim onu da belirteyim :) .

darkkanqel

Kayıtlı Üye
hamam otu kullandığımızda tüy dökücü kremlerdeki sonucumu alıyoruz? yani bir kaç günde daha sert olarakmı çıkıyor?
ve kurba nerden bulucam?

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Hamam otu böyle tuhaf kokulu, nasıl tarif edilir hımm, grimsi beyaz bir renkte ve sulu kil gibi. Evet aynen tüy dökücü krem! Sürüyorsunuz ve 5-10 dk. sonra sadece cilt yüzeyindeki tüyleri yok ediyor. Kurbağa kanını aktarlar siparişe göre temin edebiliyor. Açıkçası aktar aktar dolaşıp, temin edebilir misiniz diye soracaksınız :) illa ki biri ben temin ederim diyecektir. Bir hatırlatma yapayım, bazı türler bakteri ve türevlerini kanında bulundurmuyormuş. Benim tavsiyem 35-40 TL paranıza kıyın ve o kanı gidip bir laboratuvar da bakteri analizinden geçirtin.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Hamam Otu, Zırnık diye de biliniyor bazı kişilere göre zırnık ve hamam otu birbiriyle alakalı, bazı kişilere göre alakasızdır.

Kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken fazla ince ve tahrişe müsait (yüz, koltuk altı, genital bölge..) gibi alanlarda uygulama yapmamak, ve yapacaksanız da çok dikkat etmeniz gerekmektedir çünkü ince deri tabakası olan bölgelerde yanma hissedebilirsiniz. Ayrıca teniniz çok hassassa yine bir yanma durumu mevcut olacaktır. 3 ila 5 seans arası toplu iğne büyülüğü veya orta boy madeni para büyüklüğünde alanlarda kalıcı tüy dökülmeleri görebilirsiniz. Tabii bu herkeste geçerli olacak diye bir şey yok bende öyle olmuştu. :D Normalde direkt kılların üzerine tatbik edilmesi tavsiye edilir ama aldığım duyumlara göre eğer kıllarınızı herhangi bir epilasyon yöntemiyle köklerinden aldıktan sonra bu maddeyi uygularsanız sonuç daha hızlı ve kesin olacaktır. Ayrıca kullanımdan sonra 4-7 gün arası iyi bir nemlendirici (tavsiyem Bepantene) ile oraları nemlendirmeniz ve yüksek faktörlü bir güneş yağıyla o bölgeyi korumanız derinizi daha hızlı toparlayacak ve iyileştirecektir. Sonuçta kullandığınız kimyasallar kıl köklerine kadar ulaşırken üst derinizi çok hafif bir miktarda tahriş ediyor.

Benden size tavsiyeler bu kadar. :D Tanrıça dert vermiş dermanını da toprağın üzerinde yetiştirmiş.

_evr_

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben bunu temin etmek için bir kaç aktara sordum. Aldığım tepkiler ne kurbağa mı kanı mı ne yapacaksınız onu şeklindeydi..
Pet-shop'a gittim adam bana o satılacak hayvan değil size daha şirin bir hayvan verelim falan dedi..
Tek yol kaldı kendim bulacağım bir şekilde...

La-edri

Kayıtlı Üye
Bayanlarda bu tip sorunlar yani tüylenme yuz de ise hormon dengesinin bozulduguna isarettir, Kurabaga ile ugrasmayin, gidin bir Jinekologa durumunuzu anlatin, Size bir kan testi /hormonel bir arastirma yapar, genellikle hormon sorunudur, ve sorun Dogumkontrol haplari ile düzeltilir, saadece yüzde degil genel olarak tüy sorunu hafife iner..
Ben kadindogum hapi kulanmak istemiyorum diyen arkadaslara tavsiyem, nane cayina yüklenin... :)

Ama sorun hakkaten hormonel ise bu zamanla killanmayi gecer ciddi boyutta sorun olur, Jinekologa görünmede fayda var..

_evr_

Banlı Kullanıcı
Bayanlarda bu tip sorunlar yani tüylenme yuz de ise hormon dengesinin bozulduguna isarettir, Kurabaga ile ugrasmayin, gidin bir Jinekologa durumunuzu anlatin, Size bir kan testi /hormonel bir arastirma yapar, genellikle hormon sorunudur, ve sorun Dogumkontrol haplari ile düzeltilir, saadece yüzde degil genel olarak tüy sorunu hafife iner..
Ben kadindogum hapi kulanmak istemiyorum diyen arkadaslara tavsiyem, nane cayina yüklenin... :)

Ama sorun hakkaten hormonel ise bu zamanla killanmayi gecer ciddi boyutta sorun olur, Jinekologa görünmede fayda var..

Hormonal değil sadece benim takıntım.Saç kaş kirpik dışında bir şey istemiyorum:) Teşekkür ederim La-edri

La-edri

Kayıtlı Üye
Hormonal değil sadece benim takıntım.Saç kaş kirpik dışında bir şey istemiyorum:) Teşekkür ederim La-edri

Tabii güzel olurdu, haklisin sac kas ve kiprik yeterli :)
Ama simdi dusundumde.. Ortalama 160 boyundaki bir bayani bu sorundan tamamen kurtarmak icin kactane kurbaga lazim :p

(Simdi bana boyum 160 üstü deme ) :D :D

_evr_

Banlı Kullanıcı
Tabii güzel olurdu, haklisin sac kas ve kiprik yeterli :)
Ama simdi dusundumde.. Ortalama 160 boyundaki bir bayani bu sorundan tamamen kurtarmak icin kactane kurbaga lazim :p

(Simdi bana boyum 160 üstü deme ) :D :D

Boyum 1.67 :) Kaç kurbağa lazımsa hepsini katletmeye razıyım :p
Ama karşıma çıkmıyorlar :( :D

yağmur82

Kayıtlı Üye
bu maddiyat yönünden ekonomik güzel bir yöntem ben bunu daha öncede okumuştum fakat cilde herhangi bir zararı yokmu hassas ciltlerde sorun çıkartır gibi geliyor bana

_evr_

Banlı Kullanıcı
bu maddiyat yönünden ekonomik güzel bir yöntem ben bunu daha öncede okumuştum fakat cilde herhangi bir zararı yokmu hassas ciltlerde sorun çıkartır gibi geliyor bana

Sanmıyorum ama ben deneyeceğim.Cildim hassas eğer bir sorun çıkarırsa yazarım

semyanocibel

Banlı Kullanıcı
Arkadaşım merhaba. Şu an Lazer sistem var en fazla 4 seansta vücuttaki tüm istenmeyen tüyleri yokediyor birdaha da çıkmıyor. üstelik vücudun heryerine uygulanabiliyor. Bu daha basit daha temiz ve zahmetsiz.
tek kelimeyle harikasiniz tebrik ederim...hangi devirde yaşıyoruz ya...

sunny077

Kayıtlı Üye
İş
TERAPÄ°ST
En sağlıklısı lazer gittikçede fiyatlar düşüyor , araştırmanızı öneririm.

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Lazer epilasyon düşünen arkadaşların fiyatlardan daha çok kullanılan makinelere ve işlemi yapan yerin temizliğine dikkat etmelerinde fayda olduğunu düşünüyorum. Makineleri ve işlemi yapan yeri çok iyi araştırın. Yapılan işlemler çok büyük tehlikelere (yanıklar gibi) sebep olabilir.

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Değişik bir yöntem. Hayvana zarar vermeden kanını alabileceğimi bilsem denerdim.