Istah Kesme ( Cok Yiyorum ) Lutfen Yardim

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Merhaba Sevgili Mabet Uyeleri

Benim surekli yemek yeme sorunum var ozellikle aksamlari ve geceleri hep yemek yiyorum bu konuda iradesizim, kendimce olumlama eft nefes teknigi denedim ama olmuyor faydasi olmuyor ve cok rahatsizim bu durumdan kiloyu gectim ( 55 kiloyum ) resmen yaptigim sey israf ve tatli da yiyorum sik sik olmasada eskiden hic agzima bile surmezdim son 4 yildir kendime dur diyemiyorum onun oncesinde yagsiz tuzsuz tatlisiz bir hayatim vardi cok saglikli besleniyordum..
Simdiler de gunduz canim bisey yemek istemiyor yada yedigim zaman cok yiyorum, aksamda dogal olarak cok yiyorrum ve yatana kadar duramiyorum..
Varmdir bi etkili yontem lutfen yardimci olun bana yemek yediktwn sonra nefret ediyorum artik

Ü

Üye silindi 55028

Hastaneden gerekli genel testleri yaptırabilirsiniz.Bir sorun olabilir.Bir adım atmadan bir de vücut kitle endeksinize bakabilirsiniz.Endeksiniz 18.5'in altındaysa kilo vermenize gerek olduğunu düşünmüyorum.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Acıktığını sandığın zamanlarda önce su su iç, hala yemek istiyorsan küçük porsiyonla ye, yavaş yavaş çiğneyerek, 20dk sürsün yemeğini bitirmen. Bir de zencefilli, tarçınlı, limonlu bitki çayları, yeşil çay içebilirsin, beyaz ekmek yeme çabuk acıktırır tam buğday ekmeği ye.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Hastaneden gerekli genel testleri yaptırabilirsiniz.Bir sorun olabilir.Bir adım atmadan bir de vücut kitle endeksinize bakabilirsiniz.Endeksiniz 18.5'in altındaysa kilo vermenize gerek olduğunu düşünmüyorum.
Kilo vermek degil de dedigim gibi israf benim kisi bu kadar yemek yemek te bence iyi bir sey degil, hastaneye gidip test yaptirmaliyim evet haklisiniz
Acıktığını sandığın zamanlarda önce su su iç, hala yemek istiyorsan küçük porsiyonla ye, yavaş yavaş çiğneyerek, 20dk sürsün yemeğini bitirmen. Bir de zencefilli, tarçınlı, limonlu bitki çayları, yeşil çay içebilirsin, beyaz ekmek yeme çabuk acıktırır tam buğday ekmeği ye.
Limon tarcin zencefil li su icsem iyi olacak dogru sadece limonlu su iciyorum genelde

Aisling

Kayıtlı Üye
Gündüz bir şey yemek istemiyorum akşam ve gece saldırıyorum, ya da gündüz yesemde akşam daha çok yiyorum diyorsunuz. Böyle olmaz, yemek yeme düzeniniz yok. Böyle yaparak ani kan şekeri düşüşleri yaşar, vücudunuz doyma sinyalleri vermez ve yeme ataklarına merhaba dersiniz. Herkesin vücudu farklıdır mesela. Ben günde altı öğün yerim, porsiyonlarım küçüktür. Açlığa gelemiyorum. Bazısı üç öğün yer, bazısı iki öğün. Yemeğinizi düzene oturtun. Bunun için bir diyetisyene gitmenizi öneririrm. Vücudunuzun yağ,kas, su kütlelerini ölçerler, metabolizma hızınıza göre sağlıklı bir program yazarlar, kan testi yaptırırlar orda zaten ne var ne yok çıkar ortaya. Boyunuzu bilmiyorum ama kilonuz fazla değil gibi, ama bu şekilde beslenmek bölgesel yağlanma yakabilir :)
Tatlı konusuna gelirsem, bu ihtiyacınızı yapabiliyorsanız doğal yollardan giderin. Hurma benim ilacimdir mesela. Abur cubura ya da çikolataya sarmak yerine mutfağa girip kalorisi az güzel tatlılar yapabilirsiniz.
Bir yöntemde söyleyeyim, bitki çayına tarçın çubuk atıp içerseniz o an kan şekeri öyle hızlı yükseliyor ki, sanki dilim dilim tatlı yemişim gibi oluyorum. Bazen de ağzım boş durmak istemiyor, tatlı sakızlarla kandırıyorum kendimi.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
yemek yedikten sonra kendinizden nefret ettiğinizde bu hissi alıp yemek yemeden önce de kullanın yani kendinizi böyle kodlayın aşırı yemeye çalıştığınızı fark ettiğinizde o kendinizden nefret etme hissini tekrar hissettirip kendinize önlem almaya çalışın bunun yanında sebepleri de araştırın bir hastalık olabilir merak olabilir (merak ise yine dediğim gibi ama kendinizi bu sefer farklı şeylerle kodlamayı deneyebilirsiniz) büyü yapılmış olabilir nazar da olabilir çakranızda sorun olabilir yediğiniz şeylere dikkat edin bazı yiyecekler çakralara zarar verebiliyor bazı kötü örgütler bunu kasıtlı olarak yapıyor kısacası sebepleri araştırın bir yandan da

D

DAİMON

Beden Allah ın bir nimeti. Özenle bakmalıyız ve ahirette o da bize hesap sorar. Bedenin zekatı oruçtur.(sağlıklı bir beden tabiki)
Bakın biz şimdi oruç tutuyoruz. Saat 04.07 geçe başlıyoruz 20.12 ye kadar tam 18 saat aç susuz... Başlangıçta yemek yediğimiz standart saatlerde biraz alışkanlıktan ötürü yemek yeme istegi nüksetse de saati geçtikten sonra o hissiyat ortadan kalkıyor. Bu şekilde bir kaç gün geçtikten sonra artık normal öğünlerde de yemek yeme isteğimiz yok oluyor. Bu bir yöntem olabilir sizin için.

Vücut tam acıkıncaya kadar yemek yemenin dogru olmadıgını söylüyor doktorlar. Sadece açken salgılanan bir çeşit hormon vücudun direncini artırıp savunma sistemini güçlendiriyormuş.
Şimdi muhtemel düzensiz beslenme alışkanlıgıyla bazı sorunlar sizde daha önceden başlamış olabilir. Evveliyatında ise bu durumu tetikleyen bir şeyler olmuş olabilir. Hormonaldir yüksek ihtimal... Farklı sebepleride göz önünde bulundurun. İnternette çok fazla bilgi mevcut.
Siz bir kere kesin doktora gitmelisiniz. Yemek çok yiyorsanız bile saglıklı şeyler yiyin ki süreci daha az zararla kapatasınız.
Bunu dışarıdan da destekleyebilirsiniz. Midenizi bulandıracak görsellerle sunum yapın mesela. Kendinizi işe verin. Yemegin tuzunu şekerini fazla koyun, yemegi biraz yakın. Agzınızın tadını gözetmeyin. Ya da ye ek yerken mide bulandırıcı videolar izleyin YouTube de bolca vardır. Sonra da illallah der sofradan kalkarsınız zaten. : ))
Karar verin ve bir yerden başlayın. Geçmiş olsun.

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Ben de cok yiyorum nedense ramazan ayında çok daha fazla yemek yiyorum
Yemek yemek çok güzel bisey ya
Off kilo almassakkk en güzel şey immmm gelsin dolmalar sarmalar karniyariklarr

D

DAİMON

Edward Michael Bear Grylls, İnanılmaz Kurtuluş dizisindeki mide bulandırıcı yemek sahneleri sana yeteri kadar destek sağlar. İlki benden ; )

Ben gergedan böceği lavrası ve sonrasını izleyemedim. Iyyk. ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Agzınızın tadını gözetmeyin. Ya da ye ek yerken mide bulandırıcı videolar izleyin YouTube de bolca vardır.

Bende de aynı sorun var, kilo sorun olmasa çatlayana kadar yerim de. Bu yöntem enteresan denemeye değer :)

Yemek yemek çok güzel bisey ya

İşte bunlar hep psikolojik, yemeği hayatımızda eksik olan şeylerin yerine koyuyoruz ondan. Şimdi geldi aklıma, kilolu musun bilmiyorum, fazla kilolar güvenlik ihtiyacından da kaynaklanıyormuş yani bilinçaltımız iri olursak daha güçlü ve güvende olacağımızı sanıyormuş :D

Cyrus

Kayıtlı Üye
Yemekten iğrenecek birşey bul 2 3 ay kadar süre iğrenmiştim 20 kilo vermiştim 55 kilo çok gibi durmuyor tam buğday ekmeği ve o saçma sapan çayları dene ama kitle indeksin yüksek çıkmazsa yemekten bir sorun olmaz diye düşünüyorum

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Edward Michael Bear Grylls, İnanılmaz Kurtuluş dizisindeki mide bulandırıcı yemek sahneleri sana yeteri kadar destek sağlar. İlki benden ; )

Ben gergedan böceği lavrası ve sonrasını izleyemedim. Iyyk. ?
Simdi izleyecegim bunu guzel tavsiye evet cunku birazdan sahurda esimle beraber yemegi abartacagim ?tesekkur ederim guzel tavsiyeleriniz icin..

Bu arada kilom yuksek degil evet boyum da 159 ama dedigim gibi israftan baska bir sey degildir cok yemek yemek ayrica bolgesel yaglanma da sikinti ki bende var hic sevmem.. Bir cok canli yemek bulamayabiliyor yada buldugu damak tadina uymuyor bunlari hic bir zaman unutmayip kendi bedenimide ruhumuda yormak istemiyorum.. Eskiden 6 ogun az yerdin bende sonrasi sikinti olmaya basladi ne yazikki..

Dnz1

Kayıtlı Üye
iştah göbek çakrasıyla alakalı dengeleyin sürekli ve bazı meditasyonlar var youtubede kalp çakranızı enerjiyle doldurmak. için osho fazla yemek isteğinin kişinin mutsuzluğuna bağlıyor sevgiler

Anael Zan

Kayıtlı Üye
iştah göbek çakrasıyla alakalı dengeleyin sürekli ve bazı meditasyonlar var youtubede kalp çakranızı enerjiyle doldurmak. için osho fazla yemek isteğinin kişinin mutsuzluğuna bağlıyor sevgiler
Ne yazikki bu dogru cunku hayatimda 1 kere cok mutlu oldum ilk haftasinda hic yemek yemedim sadece zeytin yiyordum gunde toplasaniz 15 20 zeytin yetiyordu sonrasinda 3 ay boyle devam ettim cunku cok mutluydum..

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Fazla yemek duygusal sebepli olabilir ben stresliyken çok yerim mesela. Sizle, tatlıya alternatif şekersiz bir tatlı tarifi paylaşayım :) yulaf ezmesi ve süt ana malzemeler. Sütün (bi su bardağı kadar) içine 3 yemek kaşığı kadar yulaf koyun kaynayana ve hafif muhallebi kıvamını alana dek karıştırın. Bu işlemi yaparken dilerseniz icine kakao atın. Tatlandırmak icin icine pekmez koyuyorum ben ama bazen de kakaosuz yapıp yani sadece süt ve yulafla yapıp üzerine bir iki kare bitter çikolata koyuyorum o eriyor oyle de lezzetli oluyor :) çok şekerli yemek istemiyorsanız benzer tarifler işinize yarayabilir.

Dnz1

Kayıtlı Üye
Ne yazikki bu dogru cunku hayatimda 1 kere cok mutlu oldum ilk haftasinda hic yemek yemedim sadece zeytin yiyordum gunde toplasaniz 15 20 zeytin yetiyordu sonrasinda 3 ay boyle devam ettim cunku cok mutluydum..
O halde yapılması gereken mutlu olmak çok düşünmeyin çok kasmayın herşeyi alaya alın mutlu olursunuz bu kadar basit ?

Mithra

Kayıtlı Üye
Sevgi eksikliğinden kaynaklı, duygu durum bozukluğu, bir makale okumuştum bulursam atarım.
Spora gidiyorken kilom sabit 82 takılı kalmıştı, bırakınca bir bakmışım 93 olmuşum :D ama halen yemek istiyorum, çünkü başka eğlence yok, şehir küçük, bir aktivite yok, 5 arkadaş bir araya gelince pastalar, yemekler, tatlılar hava da uçuşuyor.Spora gidin hiç yoktan cardiyo ağırlıklı çalışın, düşünmek yerine eyleme geçin.Bir de 55 kilo ne, hiçbir şey, onaylayın kendinizi.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
O halde yapılması gereken mutlu olmak çok düşünmeyin çok kasmayın herşeyi alaya alın mutlu olursunuz bu kadar basit ?
?Bir cok konuda genel olarak cok rahatimdir ama sanki siniri ofkeyi uzulmeyi bi yere basarisizca sakliyorum gibi sonra ortaya cikiyor.. Bana dediginizi ben herkese soyluyorum bir cok kisi dikkate aliyor bazen kendime kiziyorum neden sen yapmiyorsun cogu kez basariyorum ama bi yerlerde sikismis bir huzursuzluk var biliyorum.
Sevgi eksikliğinden kaynaklı, duygu durum bozukluğu, bir makale okumuştum bulursam atarım.
Spora gidiyorken kilom sabit 82 takılı kalmıştı, bırakınca bir bakmışım 93 olmuşum :D ama halen yemek istiyorum, çünkü başka eğlence yok, şehir küçük, bir aktivite yok, 5 arkadaş bir araya gelince pastalar, yemekler, tatlılar hava da uçuşuyor.Spora gidin hiç yoktan cardiyo ağırlıklı çalışın, düşünmek yerine eyleme geçin.Bir de 55 kilo ne, hiçbir şey, onaylayın kendinizi.
Evet kesinlikle spor sart yaptigim donemlerde cok cok iyiydim ama suan hic halim yok evlilik ve dukkanim beni yoruyor yetisemiyorum.. 55 kilo deyip gecmeyin biraz gobek var ?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Natal haritanızda jüpiter 1. evde değildir ancak şu an jüpiteriniz olan burcu satürn tetiklediyse de olabilir.