işsizler için güzel bir dua

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emir12

Kayıtlı Üye
Merhaba çok sevdiğim forumum :D işsizler için güzel bir dua başlıklı forum konusu vardı çok işe yarayan bir dua paylaşılmıltı konu silindi galiba bulamadım forumda yardımcı olabilicek biri varsa yada yeni önerileri olan varsa sevinirim güzel günler :)

enesrko

Banlı Kullanıcı
Bence işsizler için dua demek yeterince uygun değil. İşsizlerin bir çok türü var. Mesela atanamayan öğretmenler işsiz sınıfına değil atanamayan grubuna girer.
(Yine de işsizdirler ama tamamen işsizler ile edecekleri dua aynı değildir.) Benim size tavsiyem ilk önce iş kurmaya/bulmaya çalışın sonra dua isteyin. Hatta ilk dua edin sonra iş kurmaya/bulmaya çalışın sonra dua arayın. Allahım bana hayırlı bir iş kurmayı/bulmayı nasip et. Bu dönemde bol istihare ve istişare edilmesini tavsiye ediyorum. Mesela diyelim berber dükkanı açtın. Rızık bolluğu için dua ara. Şükretmek için dua ara. İşsizler için dua diye bir şey çok sığ ve dar bir bakış açısı bence. İşsizsen iş ara kardeşim sonra de Allahım güç ve kuvvet ancak sendedir. Namazlarından sonra ayetel kürsi oku ve istiğfarı bol getirdikten sonra salavat ı şerif getir sonra duanı isteğini arzunu belirt ve tekrardan salavat ı şerif oku. Hacet namazı kıl. İstihare ve istişare yap. Bence olay böyle yani. İş denilen olay dua edip de böyle patırdana girilecek bir olay da değil. Belki de yıllarını vereceğin bir iş. Bol çalışma gerektiriyor bence. Kendi görüşlerimi belirttim. Forumdaki diğer arkadaşların eleştrisine açığım.
Allaha emanet olunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...