insan nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seckin

Kayıtlı Üye
Ne için yaşadığınızı veya ne olduğunuzu yada neden burada olduğunuzu biliyormusunuz? kendinize insan demişsiniz kimsiniz siz ?

Sizin neden bu boyutta olduğunuzu biliyorum ! kabuğunuzdan çıkmaya bile korkak ismini cismini bilmiyen hep birinin ağızından giden küçük değersiz bir topluluksunuz kendinden bile korkan.

sizin sizden başka yalancınız yok en başta yalanı siz söylediniz insan dediniz insan oldunuz yarattınız gocundunuz öğrendiniz esirgediniz buldunuz sakladınız hep kendinize yaptınız hep korktunuz çünkü siz diğer alametler size göre konuşuyorum diğer varlıklara inandınız ve sonunuzu böyle güzel iken dehşet yaptınız!

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sizin neden bu boyutta olduğunuzu biliyorum ! kabuğunuzdan çıkmaya bile korkak ismini cismini bilmiyen hep birinin ağızından giden küçük değersiz bir topluluksunuz kendinden bile korkan.

Bu foruma üye olduğunuza,forumda yazı yazabildiğinize göre sizde bir insansınız.
Tanıştığıma memnun olduk kabuğundan çıkmaya korkan,ismini cismini bilmeyen,hep birinin ağzından giden,küçük değersiz arkadaşım. :)

İlk aynayı kendinize tutmalısınız. :)

seckin

Kayıtlı Üye
mesele ayna veya bir başka birşey değil insan oğlu hep kendi isimlendirdi herşeyi tek tanrı veya tek yaratıcı etrafına bakarak söyle kim yapmışsa onları .senden başka kimse var ama sen kendini kitlit altında tutuyorsun kısaca hızla akıp giden zamanın adınını bile sen koydun evet insanım ama manıtğını kullan sadece herşeyi bir insandan öğrendin öğrenmeyede devam ediyorsun.

Yeni çağınızın yani size göre teknoloji ama bana göre cahilliğinizin örtüsü sonunuz olucak.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Açtığınız konu ve yazdığınız bu yazılar forum kurallarına aykırı o yüzden büyük ihtimal açtığınız konu kapatılır ve sizde yasaklanabilirsiniz.
Tavsiyem eğer bu forumda kalmak istiyorsanız,devam etmeyin.
Burası insanları,inançlarını sorgulama yeri değil.

seckin

Kayıtlı Üye
Kendinizi ne kadar tanıyorsunuz dedim ben size kapanma konusuna da gelince sanmıyorum gizliliğinde bir göstergesi kalmaz dimi mabet de. insanlar kendi merak ettiklerini öğrenmek amaçla yazıyor buraya ama boş her şey sizin yaşadığınız ve olduğunuz yer gibi.

Modi

Kayıtlı Üye
Siz insan degilmisiniz? Bizden degilmisiniz?
Çok merak ettim sizi

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Bu dönemde bu kelimeyi sorgulayan birinin çıkması beni sevindirdi çoğumuz insanlığın ne demek olduğunu unutmuşken.

seckin

Kayıtlı Üye
dönemin kavramın bir alakası yok sorgulamıyorum da kendinize inanmanız yeterli şizofreni veya başka bir hastalığım yok ama üzüntü boyut yeniliği silmişler sizlerden evet bende bir insanım ama insan oğlunun bu zamana yaptığını tek başıma yapıyorum eminim kimsede yapamıyor bunu çünkü ne olduğunuzu bile kendiniz unuttunuz siz.
başka başka şeylere değil yaşadığın bedenin bile bir önemi yok.

merak edilecek bir şey yok ben kabuk dedim ona herkes aynı kabuğun içinde.

merak edilecek bir şey yok ben kabuk dedim ona herkes aynı kabuğun içinde.

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ya arkadaşım insan aklı olan ve düşünebilen bir varlık. Neyde risk görürse korkar. Sonuçta hayvan değil ki içgüdüsel hareket etsin.

Ayrıca flood atmak yasak.

albus

Kayıtlı Üye
bu nasıl bir anket? bu anket değilki! http://tr.wikipedia.org/wiki/Anket
ben anlamadım bunu. çok saçma açıkçası. siz kimsiniz diye sormuşsunuz vereceğimiz cevapları ise yine sorularla sınırlandırmışsınız.
-siz kimsiniz
-neden yaşıyorsunuz
?????????
bu paragraf nedir?
A- anket
b-bilinemez
c-anlamdım
d-anlayamazsınız
e-anlasanızda anlayamazsınız!
h-hiçbiri

ben bu soruyu boş bırakıyorum :D

seckin

Kayıtlı Üye
insanlık diye bir şey yok sen koydun o adı da sizler koydunuz kuzuya köpeğe bulunduğunuz her şeyin yaptığınız yarattığınız her şeyin adını siz koydunuz tanrıyı bile tamam deli de diye bilirsiniz bana ama her şeyi yine siz koydunuz adını dünyanın evrenin galaksilerin gezegenlerin hatta en büyük acınızı tanrı olarak sahiblendiniz.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ben zaten takdir etmiştim çoğu kişi artık insan olmayı kabul etmiyor maalesef ancak en güçlü varlık insandır aslında size kimse kötü birşey söylemiyor ki.

seckin

Kayıtlı Üye
sana öğretildiği gibi yaşıyorsun kendi istediğin gibi değil kendin öğrenmiyorsun hiçbir şeyi öğretiliyor hep.

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben zaten takdir etmiştim çoğu kişi artık insan olmayı kabul etmiyor maalesef ancak en güçlü varlık insandır aslında size kimse kötü birşey söylemiyor ki.

Evet söylemiyor ama sıkıntısı yada sorusu neyse toplu bir şekilde yazsa da bizde anlasak ama değil mi ?
Parça parça hiçbir şey anlamadım.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Evet söylemiyor ama sıkıntısı yada sorusu neyse toplu bir şekilde yazsa da bizde anlasak ama değil mi ?
Parça parça hiçbir şey anlamadım.
Bende sorunun ne olduğunu anlayamadım devamlı isyan ediyor ama o da neye isyan ettiğini bilmiyor bence arkadaşın kafası karışık

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
sana öğretildiği gibi yaşıyorsun kendi istediğin gibi değil kendin öğrenmiyorsun hiçbir şeyi öğretiliyor hep.

Tehlikeyi göze almak gerekir öğrenmek için.
Yeni yol bulmak istiyorsan bu patikadan ayrılacaksın.
Ama ya başka yol yoksa yaşamak için ?
Bize öğretilenler hayati önem taşıyorsa ?
Hayatını feda edebilir misin öğrenmek için ?
Ben etmem.
Pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım sonra.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
insanlık diye bir şey yok sen koydun o adı da sizler koydunuz kuzuya köpeğe bulunduğunuz her şeyin yaptığınız yarattığınız her şeyin adını siz koydunuz tanrıyı bile tamam deli de diye bilirsiniz bana ama her şeyi yine siz koydunuz adını dünyanın evrenin galaksilerin gezegenlerin hatta en büyük acınızı tanrı olarak sahiblendiniz.
Lucy diye bir film var izlemeni tavsiye ederim insanlar varolmak için herşeyi kodlamışlarlar eğer zaman olmazsa isimler olmazsa yok oluruz var olabilmek için bazı şeyleri başlangıç ve bitişini belirlemek gerekir zamanı belirlemezsek herşeyin bilincini kaybederiz yaşamın anahtarı budur diyor filmde.

seckin

Kayıtlı Üye
isyan ile alakası yok arkadaşlar Siz insan olduğunuzu söylüyorsunuz basit bir zeki sanınlan varlık ama siz o değilsiniz asıl dünyanız daha iyi herkes eşit herkes saygılı toplumsal bir amacım yok sadece insan oğluna yalanına dünya dediğiniz şeyin adını sanını hatta konuştuğumuz bu dili bile insanlar yarattı siz sadece kendinize inanın kısaca bir cevap olacak size

YAŞAYANLARA SORUN NE GELİŞMEKTEN DAHA ÇOK DAHA UZUN BİR ÖMÜRDEN BAŞKA KİM NE İSTER SİZİN DİLİNİZLE ASLINDA SİZ BİR TIRTILIN KELEBEK OLMAMIŞ HALİSİNİZ GİDİCEĞİNİZ YERDEN BU YUZDEN GERİ DÖNEMİYORSUNUZ BEN CEVAPLARI ALDIM NOT ALMADIM ÇÜNKÜ

OKURSUN ADI KALIR YA YAZARSIN ANI KALIR HATTA DİMİ HİÇ NOTUM YOK AMA HEPSİNİ HER ŞEYİ HER OLMUŞU DAHA İYİ YAPACAK BİR YÖNTEMİM VAR ÇÜNKÜ KİMSE YÖNETMİYOR BENİ BEYNİMİ ÖĞRENME GÖRME HİSSETME GÜCÜMÜ EN ÖNEMLİSİ HERŞEYİ BİLMESİ SANA BAĞLI

EVET HAKLISINIZ SİZE GÖRE DELİYİM VEYA BEYNİMDE BİR KUSUR VAR AMA HİÇ BİRİNİZ DE O KORKUSUZLUK O BOYUTLAR YOK.

Ü

Üye silindi 38107

Lucy filmini bende biliyorum ve bana göre orada işlenen konu gerçekten insanların uzun uzun işlemesi gereken bir konu. İzlediğimde ise ilk defa bir filmin bitmemesini bu kadar istemiştim. Sonuda çok etkileyiciydi. Özellikle zaman tek ölçüdür konusunda sanki çok büyük birşeyi anlamış gibi hissetmiştim.
Bu arada konuyu açan arkadaşa bir şey sormak istiyorum. Dediğini anlamadıysam ve çoğu kişi anlamadıysa bence düşündüklerini anlatamadın. Ama şunu sormak isterim. Madem senin dediklerinden anladığım kadarıyla biz yanlış şeyler yapıyoruz. Peki sen ne yapıyorsun doğru olarak? Madem bizim kabuğumuz var ve içinden çıkamadık. Sen içinden çıktınmı? Doğru şeyleri biliyorsan bunları uyguluyormusun? Bizi aydınlatırsan belki bizde doğru yolu buluruz.

seckin

Kayıtlı Üye
uzatmaya çok gerek var ama şimdi size insanlar sizin bildiğiniz gibi yatıp uyumuyor sadece desem işliyor ama kime işliyor desem hep yaptığınız bir şeye veya bir karaktere benzetme yapıcaksınız hep size öğretilen benzetme kim nerede nasıl kim gibi olmuş sürekli benzetimler var. insanın sonunda insan yazmıştır .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...