İmajinasyon Sorunum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eletan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba :)
Bir konuda yardımınızı isteyecektim. Bilmiyorum siz nasıl bir teknik izliyorsunuz fakat ben gözümü kapatınca karanlıktan başka hiçbir şey göremiyorum ne yazık ki, bir de arada yanıp sönüp şekilden şekile giren beyaz efektler var onlar haricinde ne kadar çabalasam da hiçbir etki olmuyor. Bir cismi en ince ayrıntısına kadar hayal edebiliyorum fakat bunu o karanlığa dökemiyorum ne yazık ki.
Yardımınıza ihtiyacım var, ne yapabilirim ? Sürekli bir çaba mı yoksa daha doğru bir teknik mi ?
Cevaplarınız için teşekkürler :)

virgo

Kayıtlı Üye
karanlıga dökmek zorunda degilsin ki..... ne yapmaya calısyorsun onu anlatırsan belkı cevap verebılırım. su an ne yapmak ıstedıgını anlamadım

codzombi

Kayıtlı Üye
karanlığa dökmek değil ki imajinasyon. imajine etmek hayal etmek demek . bir şeyi hayal ediyorsun bir objeyi hayal etmek . bir elmayı düşün. ama elmanın her ince detayına kadar hayal edebilirsenişz imajinasyon yeteneğiniz kuvvetli . bu yüzden ressamların imajinasyon yetenekleri çok çok yüksek , hayal gücü çok yüksek. gözlerini kapattığın zaman bir şey görmemen çok çok normal bir durum. çok yanlış anlaşılıyor meditasyon , konsatrasyon , imajinasyon çalışmaları .

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
aynı sorun bende de var. golden triangle enerjisine uyumlandim ancak üçgen göremiyorum :)

eletan

Kayıtlı Üye
karanlıga dökmek zorunda degilsin ki..... ne yapmaya calısyorsun onu anlatırsan belkı cevap verebılırım. su an ne yapmak ıstedıgını anlamadım
Mesela hani bazen ekrana çok bakarız da gözümüzü kapadığımız zaman o karanlıkta ekranı hala görmeye devam ederiz ya, işte bir nesneye bakmadan nesneyi o karanlığın içerisinde görebilmenin mümkün olduğunu ve adına da imajinasyon dendiğini okudum bir çok yerde. Hatta bir çok teknik paylaşılmış internette, "öncelikle renkleri hayal edin." "Üçgen oluşturun" gibi. Ben bunları hayal gücüm ile zaten kolayca yapabildiğimi düşünüyorum fakat o karanlıkta ne yazık ki bir değişim meydana gelmiyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Gözünü kapattığın zamanki karanlığa takılmışsın, orda karanlık diye bir şey yok o kısmı atlaman gerek önce. O sadece göz kapağımız. Göz kapağı fiziksel dünyanın karanlığına sebeb olur sadece Düşünceler göz kapağı ile göz arasındaki o yerde değil beynimizdedir. Gözümüzü kapatmamızın sebebi dış uyarıcıların dikkattimizi dağıtmasını engellemek. İmajinasyon Gözle ilgili bir durum değil, konsantrenizi gözünüzün karanlığından ayırın beyninize düşüncelerinize ulaşın.

eletan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim :) 1 saat kadar önce dediklerinizden yola çıkarak 10 dakika kadar bir rahatlama tekniği ve ardından 30 dakikalık bir imajinasyon çalışması yaptım. Başlangıç için kolay bir tasarım yaptım diyebiliriz, oluşturduğum cismi elimde tutup ağırlığını, plastiğini(plastik de ekledim :D ), bazı bölümlerine eklediğim mermerini, o mermerin soğukluğunu, ağrılığını hissetmeye çalıştım...Ve ben ona daha fazla enerji yükledikçe daha gerçekçi bir hal aldı. Artık her gün en az 1,5 saatimi bu çalışmalara ayırmayı düşünüyorum. Hepinize tekrardan teşekkür ederim :)

virgo

Kayıtlı Üye
Mesela hani bazen ekrana çok bakarız da gözümüzü kapadığımız zaman o karanlıkta ekranı hala görmeye devam ederiz ya, işte bir nesneye bakmadan nesneyi o karanlığın içerisinde görebilmenin mümkün olduğunu ve adına da imajinasyon dendiğini okudum bir çok yerde. Hatta bir çok teknik paylaşılmış internette, "öncelikle renkleri hayal edin." "Üçgen oluşturun" gibi. Ben bunları hayal gücüm ile zaten kolayca yapabildiğimi düşünüyorum fakat o karanlıkta ne yazık ki bir değişim meydana gelmiyor.
YENİ basladıgın ıcın olabılır mı..... devam et olur...ve hisleri eklemeyı unutma.. mesela elmayı hayal edeceksen karanlıkta elmanın tadını hatırla... his lere odaklan gormeye calısırken

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads