ilişkide dengesizlik nasıl aşılır?

taroh

Kayıtlı Üye
şimdi belki biraz ailesel bir yanı bu konunun.hani bir kısmıyla buraya sayfalarla yazsam al karşına otur konuş dersiniz.inan konuşmakla olsa bu konuyu açmak istemezdim.karı- koca çalışıyoruz. eşim köy kafası ile yetişmiş kazancını hayvancılık çiftçilikle arttırmak istiyor. ben memur çocuğuyum bizim birikimimizi kendimize ailt ev için kullandık.yani bu konuda birbirimizi anlamamız imkansız gibi.eşim de maddi olarak kandırıp gelirimi istediğim gibi kullanırım. diye düşünen pek kocalıktan evlilikten anlamayan biri.e evlenmeden tabi bu kadar bilemeiyorsunuz.evlilikte herkesin amacı farklıymış.sonuçta evliliğimiz bir şirket ankalmasına döndü. o bir yere çekiyor ben bir yere bir kızımız var.hepsini geçtim dengesiz bir karakteri var.büyülü büyüsüz ailesinden kopamıyor bir ev gibi değilde annesinin üstüne olan evde annesinin salonunda yaşıyor gibi oluyoruz.son zamanda küstük ve usulen özür dileyeceğine hadi dilemesin diyelim gönül bile almadan direk benden para istemesi ile artık birşeyleri tartmam gerektiğini düşünüyorum.evliliğin ilk günlerinde pışpışladım kocamı ama içimden geliyordu.ben hissettiğim gibi davranıyorum.şimdi çocuktan pek uğraşmıyorum zaten o da bu ilgimi trip ve küslük ile ödetti bana sağ olsun.bu adamın karakterini değiştiremem ama ilşkide bu yarattığım denge kaybını nasıl toparlarım?

xesim

Kayıtlı Üye
hiçbir şey anlamadım. anladıklarıma göre de sizin yaşadığınız şey dengesiz değil sorumsuz bir eş.

taroh

Kayıtlı Üye
hiçbir şey anlamadım. anladıklarıma göre de sizin yaşadığınız şey dengesiz değil sorumsuz bir eş.
Evet sorumsuz ama bastan bende pışpışlamış oldum.trip atip küsmeye yüz buldu.ben en çok bunu toparlamaya calisiyorum.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Kendi yasadiklarim üzerinden yorum yapmam gerekirse, haksız yere aman huzurumuz kaçmasın diye alttan alıp gereksiz trip atıp kusenler bu huylarından vazgeçmiyor. ( doğumuma az bir vakit kaldığı halde yemeği niye salona değil de mutfağa hazırladım) bahanesiyle yaptıkları her geçen gün artıyor. Konuşmayı deneyin diyemiycem de faydası yok bilirim. Zor olsa da yaptiklarinizi yapmamaya başlayın. Evlilik muhasebe değil fakat ne alırsanız onu verin. Bir geliyorsa bir.. Daha fazlası olmasın. Dilerim en yakın zamanda orta nokta da buluşursunuz.

xesim

Kayıtlı Üye
beraber 7 yıldır çalıştığım biri var. eşiyle sevgili olmadan önce ondan nefret edermiş deyim yerimdeyse iğrenirmiş. sonra bir şekilde aşık olmuş adama ve evlenmişler. evlendiği günden beri yüzü gülmedi ama ayrılamıyor. eşi aynı sizin eşiniz gibi. aşırılar aşırısı sorumsuz bir tip. beraber otururken adamın bana aynen söylediğini aktarıyorum " hocaya gittim karımın beni boşayacağını söyledi o yüzden bende büyü yaptım beni bırakmaması için" arkadaşım yanında ve söylenenleri normal karşılıyor. başına olmadık şeyler geliyor ama kesinlikle bırakamıyor. ben evlenmeden önce adamın kızcağıza yine büyü yaparak aşık ettiğine inanıyorum. hacı hocalarla sürekli beraber olan bir tip. bence sizde bu konuda bilen birine danışın.

taroh

Kayıtlı Üye
beraber 7 yıldır çalıştığım biri var. eşiyle sevgili olmadan önce ondan nefret edermiş deyim yerimdeyse iğrenirmiş. sonra bir şekilde aşık olmuş adama ve evlenmişler. evlendiği günden beri yüzü gülmedi ama ayrılamıyor. eşi aynı sizin eşiniz gibi. aşırılar aşırısı sorumsuz bir tip. beraber otururken adamın bana aynen söylediğini aktarıyorum " hocaya gittim karımın beni boşayacağını söyledi o yüzden bende büyü yaptım beni bırakmaması için" arkadaşım yanında ve söylenenleri normal karşılıyor. başına olmadık şeyler geliyor ama kesinlikle bırakamıyor. ben evlenmeden önce adamın kızcağıza yine büyü yaparak aşık ettiğine inanıyorum. hacı hocalarla sürekli beraber olan bir tip. bence sizde bu konuda bilen birine danışın.
Bana da belki baştan bırakmasın diye bir şeyler yapılmış olabilir.fakat etkisi geçtiğine inaniyorum.utanmasalar onlar bu konuda bana kir atacaklar.hatta çocuğumun olmamasini bahane edip ayırmayı düşünmüşler.sonra hamile kalınca vazgeçmişler bunlar kulağıma geldi.bende cok goz yaşı döktüm.fakat pek umrumda değil artık çalıştığım için en fazla çocuk için para istiyorum ara sira.cogu yemeğim annemde yiyorum.o da annesinde yada babasının evinde.bende onun gibi yapiyorum.yatiya geliyorum evime.ama trip küsme aynı.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
H'ooponopo yöntemini duydunuz mu hiç? İkili ilişkilerde çok başarılı ve çabuk cevap veren bir yöntem bence.
Şimdi copy paste yapmayayım buraya ama ön yargısız bir araştırın isterseniz.