İçsel Görme Egzersizi

Deist

Kayıtlı Üye
EGZERSİZ:İçsel Görme Duyunuzu Açmak

Rahat bir pozisyon alın.Bu egzersiz için küçük,beyaz bir adak mumuna ihtiyacınız olacak.Gözlerinizi gevşetin ve mumun alevini izleyin.Sulanmaya başladığını hissettiğinizde gözlerinizi kapayın ve ellerinizi gözlerinizin üzerine koyup tam bir karanlık yaratın.Şimdi kaşlarınızın arasında ve biraz yukarsında titreşmekte olan mum alevini fark etmeye başlamalısınız.Bu görüntü kaybolana kadar bekleyin,ardından egzersizi 10-15 dakika boyunca tekrarlayın.Yapmakta olduğunuz şey durugörü gözünüzü eğitmek ve geliştirmektir.Şimdi özel noktanızın,fiziksel görüş alanınızın ortasında değil,burun kemiğinizin hemen üzerinde yer aldığını biliyorsunuz.

Bir soruya cevap bulmanıza veya karar vermenize yardımcı olması için tekrar psişik yeteneklerinizi kullanmak istediğinizde işe gözlerinizi kapayıp yavaşça üçüncü gözünüze odaklanarak başlayın.Sonra talebinizi dile getirin.(Mümkün oldukça açık sorular sormayı unutmayın.)Günlüğünüze sorduğunuz soruyu yazın ve edindiğiniz bilgiyi,ister bir sembol,bir kelime,bir renk,bir kişi veya bir nesne olsun,kaydedin.Pratik yaptıkça ve yeni şeyler denedikçe bu yeteneğinizi keskinleştirmeye devam edeceksiniz.

Önce basit testlerle başlayın:örneğin tersini çevirdiğiniz iskambil kağıtlarının sembolünü tahmin etmeye çalışın.Ben küçükken annemle buna benzer oyunlar oynardım (aslında o yaşımda psişik yeteneğimi eğitmekte olduğumu bilmiyordum!)Bir arkadaşınızdan 1 ile 50 arasında bir sayı tutmasını isteyin ve bu sayıyı zihninizde canlandırmaya çalışın.Psişik imgelemenizle ortaya çıkan ilk sayıyı söyleyin.Bir diğer güzel deney arkadaşınızdan başka bir odada durup eline herhangi birşey almasını istemektir.Kendi bulunduğunuz yerde zihninizde canlanan görüntüyü veya profili aklınızda tutun.Mantıksal zihniniz sizi ele geçirmeden size ulaşan bilgilere güvenin.

Bu egzersizler çok basit görünebilir,ancak yapmaya çalıştığınız şey yeteneklerinizi yeniden esnetmeye başlamaktır.Artık "Ya kullanın,ya da kaybedin" deyişinin anlamını takdir edebiliyorsunuzdur!Bu dikkat çekici yeteneğin meyvelerini kullanmayı öğrendiğinizde yapabileceğiniz pek çok şey vardır ve bu yüzden siz de kendi deneylerinizi tasarlıyabilirsiniz.

(John Holland'ın Ruhun Gücü adlı eserinden alıntıdır)

selin1

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler . Bilgi çok iyi ancak 3. gözümüzün açılması başka varlıkları görmemize neden olur mu ? Duru görü yeteneğimi geliştirmek istiyorum ancak varlıkları görmek istemiyorum .

bedford

Kayıtlı Üye
Ben de psişik yeteneklerimi geliştirmek istiyorum, bir kuvvetli ifrit kadar psişik yeteneklere sahip olmak istiyorum ama bu nasıl mümkün olur bilmiyorum.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Herhangi bir şeyi ararken bile zihninizi sakinleştirmeyi başarabilirseniz, gözleriniz kapalıyken semboller görebilirsiniz. Sadece aradığınız nesnenin nerede olduğunu sorun, başka bir şey düşünmeyin. En önemlisi hislerinizi ve sezgilerinizi dinleyebilmektir. Aslında biz sadece bakmayı bilmiyoruz. Görmek ve farkındalıkla bakmak çok farklı şeyler.
Meditasyon, zikir, sema gibi içe dönük çalışmalar yapanlar, yani zihni sakinleştirmeyi başarıp, sezgilerinin ortaya çıkmasını sağlayanlar için bu tip çalışmalar daha kolaylaşır.
Sevgi ve ışıkla kalın:)

demonic

Kayıtlı Üye
Güzel paylaşım.peki bu tekniğe devam ettikçe bedensiz varlıkları görebilir miyiz?

Apabbacık

Kayıtlı Üye
Ruhun Gücü'nü bir arkadaşım önermişti bana.Aldığınız bölüm güzel aslında.Kitapta öyledir umarım.
Teşekkürler.