İçki ve maneviyat, Yardım Lütfen

zebun

Banlı Kullanıcı
Merhalar,
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır:
Sevgili arkadaşlar lütfen kınamayın ama, tam 3 yıldır içki ve maneviyat arasında sıkıştım kaldım. Psikolojik destek (sözmona !) bile aldım ama nafile :(
Bir hafta namaz kılıyorum vs, haftasonu dayanamayıp alkol kullanıyorum. Alkolle aramda garip bir bağ var. Çözemiyorum. Kurtaramıyorum yakamı bir türlü...
Sizden istediğim nasihatten öte; durumumu iyileştirecek pratiğe yönelik şeyler, şifacılık veya havvas ne gerekiyorsa uygulamak istiyorum, yardım lütfen :(
İyi forumlar...

origanum

Yönetici
Merhalar,
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır:
Sevgili arkadaşlar lütfen kınamayın ama, tam 3 yıldır içki ve maneviyat arasında sıkıştım kaldım. Psikolojik destek (sözmona !) bile aldım ama nafile :(
Bir hafta namaz kılıyorum vs, haftasonu dayanamayıp alkol kullanıyorum. Alkolle aramda garip bir bağ var. Çözemiyorum. Kurtaramıyorum yakamı bir türlü...
Sizden istediğim nasihatten öte; durumumu iyileştirecek pratiğe yönelik şeyler, şifacılık veya havvas ne gerekiyorsa uygulamak istiyorum, yardım lütfen :(
İyi forumlar...

Dini açıdan sakıncalı durumlarınızdan kurtulmak için dinen caiz olmayan uygulamalar mı istiyorsunuz burada? Havass büyü çeşididir ve siz bunu bilmediğiniz gibi bunu istiyorsunuz emin misiniz? Büyü sitesinde bulunduğunuzu ve bunun dinen yerini de biliyor musunuz?
Şifacılık açısından yardım istiyorsanız da bunu şifa talebi olarak sitemiz şifacıları tarafından her perşembe evrensel enerjilerin gönderildiği şifa çalışması için dilberhalaya bilgilerinizi göndererek yapabilirsiniz. Ancak kesin yöntem arıyor iseniz bunun yolu bir kişisel gelişim uzmanına gidip sorunu bilinçaltınızda çözdürmenizdir. Hastane veya muayenehanelerdeki bağımlılık tedavileri pek işe yaramaz ki zaten sizde de yaramamış. Her şehirde kişisel gelişim uzmanları vardır yeter ki iyi birini bulun. Ankarada iseniz Akademi Larimarda bu tip sorunlar birkaç seansta çözülmektedir.

zebun

Banlı Kullanıcı
Dini açıdan sakıncalı durumlarınızdan kurtulmak için dinen caiz olmayan uygulamalar mı istiyorsunuz burada? Havass büyü çeşididir ve siz bunu bilmediğiniz gibi bunu istiyorsunuz emin misiniz? Büyü sitesinde bulunduğunuzu ve bunun dinen yerini de biliyor musunuz?

Öncelikle ilginizden ötürü teşekkür ederim.
Fakat, ben büyü demedim. Havvası tümüyle büyü kategorisine koymak ne kadar doğru sayın arkadaşım; havvas=büyü diyebilir miyiz sizce? Sitedeki diğer üyeler de buna katılır mı..?
Havvas içerisinde majikal çalışmalara benzeyen terkipler olduğu gibi, tamamen ayet ve dualara dayanan, Allah'a sığınmakla alakalı şeyler de çoğunlukta diye biliyorum ben.
Ve dinen caiz veya değil, sıkntısı için insan tabiki de Rabbine sığınır (müslümanım diyenler için geçerli). Bundan daha doğal ne olabilir.
Saygılar...

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Öncelikle ilginizden ötürü teşekkür ederim.
Fakat, ben büyü demedim. Havvası tümüyle büyü kategorisine koymak ne kadar doğru sayın arkadaşım; havvas=büyü diyebilir miyiz sizce? Sitedeki diğer üyeler de buna katılır mı..?
Havvas içerisinde majikal çalışmalara benzeyen terkipler olduğu gibi, tamamen ayet ve dualara dayanan, Allah'a sığınmakla alakalı şeyler de çoğunlukta diye biliyorum ben.
Ve dinen caiz veya değil, sıkntısı için insan tabiki de Rabbine sığınır (müslümanım diyenler için geçerli). Bundan daha doğal ne olabilir.
Saygılar...

Sitede belki yüzlerce kez söylendi. Evet büyüdür. En azından şunu okuyun, arama yapın sitede, araştırın. http://www.gizlimabet.com/showthread.php?92-Dikkat-Havas-Büyü-Dua-Okumadan-Geçmeyin

Bir de şifa çalışmalarının çok fazla faydasını görüyorum, ne kadar teşekkür etsem az. Size de öneririm.

zebun

Banlı Kullanıcı
Tamam büyüdür.
Biz konumuza dönelim o zaman...

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Arkadaşım kalben kurtulacağına inanarak niyetlenip zemzem suyu içersen alkolden soğuyacağını söyleyebilirim bende işe yaradı.

T

thadeus

Ramazanda oruç tuttun mu? Oruç tuttuğun halde aynı sıkıntı devam etti mi?

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Tamam büyüdür.
Biz konumuza dönelim o zaman...

Siz zaten kurtulmak istemekle ilk adimi atmis bulunuyorsunuz,geriside size kalmis.Benim ilk esim hergün icerdi,ve asabilesir kavga cikartirdi,bir defasinda o yokken bir sise birasini ictim onun,keske icmez olaydim.O bira bana okadar iyi geldiki,hic bir sey umurumda olmadi o gün,ilk ictigimde 22 yasindaydim,ve ben ne zaman üzülsem hemen siseye sariliyordum artik.Bu böyle 20 sene devam etti,bazen hic durmadan 3 gün ictigimi biliyorum,ayilana kadar cünkü bir süre sonra ne kadar icersen ic insan ayilmaya basliyor.2007 senesinde marketten 100 euroluk icki aldim ve hepsini tuvalete bosalttim.Ondan sonra doktora gittim.Durumumu anlattim birdaha icmek istemedigimi söyledim,doktor 2 gün ara ile 3 tane igne yapti,o zamanlar 99 kiloydum,ickiyi birakinca yemektende kesildim ve 1 ayda 35 kilo verdim,ama o günden bu yana bir yudum dahi icmedim,hatta kokusunu dahi duymak istemiyorum.sizde benim gibi yapin ickiyi alip dökün gercekten cok iyi geliyor,eger icmek isterseniz,Sarhosken yaptiginiz delilikleri düsünün,nasil kendinizi kendi paraniz ile rezil ettiginizi düsünün.O düsüncelerde insani frenliyor,Gecmis olsun,kurtulmak istiyorsaniz tek kendinize güvenin yeter.basarilar diliyorum:beta1::hurray:

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yalnız gidişat kötüydü alkolden kurtulcam diye büyü yapmak.Maneviyat için.Sayın origanum iyi yetişti :)

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
İrade gücü istiyorsanız "Mürid" "Nur" ve "Kuddüs" isimlerini zikredin. İşin içine kesin sayı ve zaman girerse bu artık dua ya da zikir olmaz. Günde 3000-4000 defa her birini okumaya gayret ederseniz kısa zamanda etkisini görürsünüz. "Ya Mürid" şeklinde okumanıza da gerek yok. Bunu benim hayatımda çok etkili olan, gerçek İslam ile tanışmama sebep olan bir kişinin kitabında görmüştüm bilenler mutlaka vardır. Ben denedim ve faydasını kat kat gördüm. Bir iki ay içinde eskiden yapmakta ne kadar zorlandığınızı düşündüğünüz şey varsa bir çoğunu kolayca yapabiliyor olduğunuzu kendiniz görürsünüz tabi samimi bir şekilde devam ederseniz.

T

thadeus

İrade gücü istiyorsanız "Mürid" "Nur" ve "Kuddüs" isimlerini zikredin. İşin içine kesin sayı ve zaman girerse bu artık dua ya da zikir olmaz. Günde 3000-4000 defa her birini okumaya gayret ederseniz kısa zamanda etkisini görürsünüz. "Ya Mürid" şeklinde okumanıza da gerek yok. Bunu benim hayatımda çok etkili olan, gerçek İslam ile tanışmama sebep olan bir kişinin kitabında görmüştüm bilenler mutlaka vardır. Ben denedim ve faydasını kat kat gördüm. Bir iki ay içinde eskiden yapmakta ne kadar zorlandığınızı düşündüğünüz şey varsa bir çoğunu kolayca yapabiliyor olduğunuzu kendiniz görürsünüz tabi samimi bir şekilde devam ederseniz.

Kitabın adını ve yazarını özel mesajla atar mısın? Mesaj kutun dolu olduğu için buradan yazıyorum :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Siz alkol ile aramda ilginc bir bag var derken olayi destekliyorsunuz zaten, olaya özellik katiyorsunuz, böyle bir sey icin uygulmaya ihtiyaciniz yokki. Kararlilik en saglam uygulamadir, elbette cok zor ama isterseniz basarabilirsiniz,kolay gelsin :)

paskomya

Kayıtlı Üye
birincisi dostum alkolü bırakmak istiyorsan arkadaş çevreni ve işini değiştireceksin. İkincisi aldığın tedaviye devam etmeni tavsiye ederim ama bu doktordan memnun değilsen başkasına git derim. Ben 2 kere alkol tedavisi gördüm ve Allah razı olsun doktorum çok iyi bir insan çıktı beni bu illetten kurtardı. Ama kanımda var hala içiyorum. Bir de her zaman ağzımla içsem çok iyi olacak. Eğer ulaşabiliyorsan Dr. Mustafa MERTER'e ulaş beni adam etmişti 20 sene önce. Şimdileri bende ciddi ciddi bırakmayı değil ama ölçüsünde içmeyi denemeliyim. Yitirdiğim şeylere bakınca ne kadar kötülük etmişim kendime aileme bir bilsen. Allah yardımcımız olsun. eğer bu dertten kurtulursam evimin kredisini daha rahat ödeyeceğime inanıyorum emekli adamın maaşını söylememe gerek yok ama ayda aşağı yukarı 3000 TL borç ödüyorum. Hala çalışıyorum .

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Siz alkol ile aramda ilginc bir bag var derken olayi destekliyorsunuz zaten, olaya özellik katiyorsunuz, böyle bir sey icin uygulmaya ihtiyaciniz yokki. Kararlilik en saglam uygulamadir, elbette cok zor ama isterseniz basarabilirsiniz,kolay gelsin :)

La edri'nin düşüncesine katılıyorum. Siz alkolün fiziksel bağımlılığına aranızda bir bağ olduğunu düşünerek duygusal ve analmsal bir bağımlılık daha eklemiş oluyorsunuz. Nedir alkolle aranızda olduğunu sandığınız bağ? Biraz düşünün hakkında. Alkol almadan hemen önce aklınıza ne gibi düşünceler geliyor? Alkol almak için bahaneler üretiyor musunuz? Alkolün yerine alternatif olarak koyabileceğiniz şeyler var mı? Bırakma sürecinde size bir tavsiye her şey olayın iradeden geçtiğini söyler ama bir anda bırakıyorum deyip bırakılamıyor bağımlılıklar.Kendinize zaman tanıyın ve ola ki bir iki kadeh içerseniz kendinizi suçlamayın yine olmadı yine yapamadım diye. Azaltmaya gitmeye çalışın ilk etepta. Bağımlılık aslında bir hastalıktır ve kesin tedavisi olmayan bir hastalıktır. Bırakayım hiç canım çekmesin istemesin gibi beklentileriniz gerçekçi değildir. Çünkü canınız isteyebilir. Bağımlılık tedavisi olmayan bir hastalıktır ancak sizin hayat boyunca alkol tüketimi konusunda dikkatli ve kontrollü olmanız gerekir.(Tabi siz bağımlılık kriterlerini karşılıyor musunuz bilmiyorum. Haftada belirli miktarlarda alkol tüketimi bağımlılık olarak adlandırılmaz belirli ölçülerin üstündeki tüketimler bağımlılık anlamına gelir. Tedavi gördüğünüz için bağımlı olduğunuzu tahmin ederek yazıyorum bunları) Alkole verdiğiniz parayla kendiniz ve sevdikleriniz için neler yapabileceğinizin listesini yapın. Alkolden önceki hayatınızı düşünün. Rahatlamak için iyi hissetmek için neler yapardınız? Şu anda alkol dışında neler size iyi hissettirir?

Geçmiş olsun...

focus

Kayıtlı Üye
bu konuda alkol kullanmamış olanların yapacagı yorumlar sadece üstüne basarak yazıyorum havada kalır.

tam 10 yıl alkol kullandım. hergün 1 tane 70 lik standart içerdim. içkiye rakıyla başladım rakıyla komaya girip bırakmayı başarabilen biri olarak tek söyleyecegim, eger dayanabilirseniz bunu bırakmayı isteyin kalben isteyin aklen isteyin ama bir daha asla el sürmeyin çünki beyniniz tadını hatırlar ve daha çok içersiniz.bu tamamen istem fiiline dayanır.

ama esas nokta nasipten çıkmasıdır, yani Allah'tan yardım dileyin siz ne kadar samimi olursanız kalbiniz o kadar size geri döner, ben yaşadım biliyorum, ama tam 2 ay acılar çektim 1 yıl karacigerimle ilgili tedavi gördüm, 3 ay bitkisel agırlıklı beslendim. size ailenizin destek vermeside önemli, sosyal çevrenizi değiştirin, vücutta yaralar çıkacaktır bunların geçmesine dayanın çünki alkol almayınca beyin tepki olarak sizi zorlayacaktır bunlara dayanın gerisi kendiliğinden gelir, ama bırakma konusunda birden kesin öyle tövbe ettim yemin verdim diyerek bırakmaya kalkmayın manevi açıdan sarsıntıdan kurtulmanız zor olur. sorun temelde sizle ilgili bizler ancak tecrübelerimiz ışıgında nasihat verebiliriz. samimiyetle ve birden inanarak kesin Allahın izniyle kurtulursunuz. hiç endişeniz olmasın.

geçmiş olsun.

vildann

Banlı Kullanıcı
kardeşim benim nacizane tavsiyem.hergün 202 defa ya berr esmasını çek sana iyi geleceğini düşünüyorum.ya berr allahın 99 isminden biridir.kötü alışkanlıklardan kurtulmak için okunuyormuş inşallah sanada iyi gelir

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili Yasaklı, Maide Suresi 90-91-92.ayetlerini her gün 61 defa okuyup Yüce Allah'tan yardım isteyin.Ayetleri okuduğunuz zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınızı sanıyorum.
Sevgi ve dua ile....

AJA

Elit Üye
İnanç ve güçlü bir niyetle verilen karar her ilaçtan güçlüdür ve bir büyü kadar etkili :) Yasaklı üye okuyamaz ama güncelleme adına güzel bir konu.

İyi forumlar :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
birincisi dostum alkolü bırakmak istiyorsan arkadaş çevreni ve işini değiştireceksin. İkincisi aldığın tedaviye devam etmeni tavsiye ederim ama bu doktordan memnun değilsen başkasına git derim. Ben 2 kere alkol tedavisi gördüm ve Allah razı olsun doktorum çok iyi bir insan çıktı beni bu illetten kurtardı. Ama kanımda var hala içiyorum. Bir de her zaman ağzımla içsem çok iyi olacak. Eğer ulaşabiliyorsan Dr. Mustafa MERTER'e ulaş beni adam etmişti 20 sene önce. Şimdileri bende ciddi ciddi bırakmayı değil ama ölçüsünde içmeyi denemeliyim. Yitirdiğim şeylere bakınca ne kadar kötülük etmişim kendime aileme bir bilsen. Allah yardımcımız olsun. eğer bu dertten kurtulursam evimin kredisini daha rahat ödeyeceğime inanıyorum emekli adamın maaşını söylememe gerek yok ama ayda aşağı yukarı 3000 TL borç ödüyorum. Hala çalışıyorum .

Degerli arkadasim,siz böyle beyninizi ölcülü icmeye programlarsaniz eger.Daha cok tedavi olursunuz.Icki icmenin ölcüsü olmaz,2 defa tedavi görmüssünüz,Fakat hala iciyorsunuz.Bu ne perhiz,bu ne lahana tursusu.Size hic bir doktor yardim edemez ki,O doktorun cabalarina yazik.Ne olursa olsun aliskanlik önce beyinde baslar,beyinde biter.:willy_nilly: