İçimdeki sıkıntıyı bir türlü gideremiyorum bana yardımcı olurmusunuz ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 15237

Merhaba .. İçimde sürekli bir sıkıntı var iki göğüsümün tam ortasında birşey sanki beni sıkıyor rahat olamıyorum . Herkes bana bir doktora git diyor
bende şöyle düşünüyorum doktorun vereceği anti depresanlar ancak uyutuyor ne yapmam lazım ?

Mithra

Kayıtlı Üye
Psikoloji biliminde bunun bir adı vardı şu an hatırlamıyorum.Nasıl desem bir doyum noktası var bu boşluk doldurulmadığı için canınız sıkılır aynı sorun yaşıyorum çözümünüde bir bilsem daha iyi olacak.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Yeni bir arkadaş grubu edin kendine veya bir hayvan sahiplen. Emin ol geçecektir sıkıntın.

simirna35

Kayıtlı Üye
buna uygun olumlamalar yapmayı dene bir de..ve mutlaka doktora git...çünkü sandığın gibi anti depresanların hepsi uyuşukluk yapmıyor artık.bende vardı aynı tanımlayacağım durum.sanki göğsüme bir ök..z oturmuş ve kalkmıyordu.olumlamanın yanı sıra doktor desteği aldım ve keşke daha önce destek alsaydım dediğim çok oldu.sanılanın aksine bence antidepresanların bazıları(isim veremiyorum sanırım) bizim duygularımızı yani duygu patlamalarımızı ve duygu çöküntülerimizi kontrol etmemizi sağlıyor.

baysal01

Kayıtlı Üye
Fe firrü illallah.

Allaha firar edin.

Aynı dönemi bende geçirdim kardeşim. Tarafımca test edildi işe yarıyor ;)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Doktorun vereceği antidepresan ilaçlar sadece uyutmaz bu anlamda yanlış biliyorsunuz.Sizin sıkıntınız depresyon ve ya farklı bir psikolojik durum ise doğru bir tedavi yòntemi ve ilaçla atlatmanız kolay olacaktır.Ben hem psikolojik destek almanızı hemde kendinizi çok fazla dinlememeniz adına uğraşlarınız olsun derim.Ve tabiki manevî ilaç dua;"La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin"zor zamanların duasıdır.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Doktora gidilcek bir durum olduğunu bilemeyiz, her insan ara ara sıkılabilir. Sürekli mutlu olmakta bir hastalıktır dimi? Nedensiz yere sıkılmada olmaz sonuçta, bi nedeni olmalı doktorda nedenini çözmeden sadece ilaç vermez. Gitcekseniz nedenini çözmeye calışmayı amaçlayın, insanların sözlerinede kafa yormayın çok, size doktora git diyen insanlarda biraz insanlık olsa kolunuza girip birlikte giderlerdi sizinle.

albus

Kayıtlı Üye
Büyük ihtimalle strestendir. Astımında olabilir, kardeşim ne fes alamıyordu, göğüs hastalıklarına gitti. Test falan yaptılar, astım çıktı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...