İç huzuru yakalamak, saplantıdan kurtulmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JimMoriarty

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar size sorunumu kısaca anlatıp çözüm önerilerizi isteyeceğim. Üniversite 2. sınıftayım finaller var onlara hazırlanıyorum şuan. Asıl sorunum şu geçen seneden beri bir kızı seviyorum ve 1 senedir o bu durumu biliyor. Bazen çok güzel zamanlarımız oldu sevgili gibi olduk ama hiçbir zaman sevmediğini söyledi. Herneyse şuan aramız kötü pek de konuşmuyoruz zaten. Ama 1 ay önce bana hala değer verdiğini canı sıkıldığında beni düşündüğünü söylemişti ama buna rağmen eskisi gibi olamadık Ağustosdan sonra.

Herneyse özet buydu ama ben pek iyi değilim. Sürekli huzursuzum canım sıkkın moralim bozuk düşüğüm. Bazı zamanlar iyi hissediyor gibiyim ama çok az sürüyor bir kaç saat. Ve uyuyup uyandığımda tekrardan çökkünlük başlıyor. Kendisi sürekli aklımda hayatımda ilk kez aşık oldum ama ben bu bütün şeylerden sıyrılmak istiyorum. Yani olmuyor sevmeyecek hiçbir zaman belli bazı zamanlarda beni çok üzdü. Herneyse bu sebeplerden ötürü kendimi verebileceğim bir sürü şey aradım en sonunda kendimi ruhsal yönden güçlendirmeye karar verdim. Bir kaç gündür sitede araştırmalar yaptım ama fazla bilgi varmış fazla bilginin zararlı olacağını düşünmezdim :)
Sıfırdan başlayan bir çırak olarak ele alın beni. Nereden ve nasıl başlamalıyım yol gösterebilir misiniz acaba ? Çakra açma, meditasyon olsun falan. Bir kaç konuda 10 adımda olan bir süreç olarak gördüm önce farkındalık falan vardı. Ama hepsinde farklı yollar farklı kitaplar metodlar önerilmişti. Herneyse umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Birazda farklı yeteneklerim var mesela usama bin ladin'in ölümünü bir kaç ay önceden görmüştüm veya aklımdan birisi geçse ne zamandır görüşmedik görmedim desem minibüse binsem rastgele oturduğum koltukta o yanımda olmuş oluyor vs vs neyse amacım bu yönleri geliştirmek değil şimdilik :) Tek istediğim ruhsal gelişim, iç huzurumu sağlamak, daha da olgunlaşmak. Bana yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :)

enesrko

Banlı Kullanıcı
Meditasyon tek çare
Mesela ben yoğunlaşırım ve yapmak istediğim şeyin benim ellerimde olduğunu gördüğüm duyduğum tattığım her şeyin sadece basit bi algı olduğunun farkına varırım.
( https://www.youtube.com/watch?v=VL5H68rIPQw ) şu videoya bakmanı öneririm 10 dakika diye vazgeçersen 1 senen daha gidebilir xd
Herneyse odaklan ve sadece algılarla olan bu dünyada kontrolünde olmayan bir maddeyi değil sadece kendi yönettiğin vücudundaki düşüncelerini değiştireceğini anla ve dahada yoğunlaş sonunda vücuduna emir verdiğinde tüm tüylerin diken diken olacak biraz daha değiştirmeye çalış ve olmuş olmasını dile. Balgamın falan gelirse biraz daha geliştin demektir :D

ozmen06

Kayıtlı Üye
Meditasyon tek çare
Mesela ben yoğunlaşırım ve yapmak istediğim şeyin benim ellerimde olduğunu gördüğüm duyduğum tattığım her şeyin sadece basit bi algı olduğunun farkına varırım.
( https://www.youtube.com/watch?v=VL5H68rIPQw ) şu videoya bakmanı öneririm 10 dakika diye vazgeçersen 1 senen daha gidebilir xd
Herneyse odaklan ve sadece algılarla olan bu dünyada kontrolünde olmayan bir maddeyi değil sadece kendi yönettiğin vücudundaki düşüncelerini değiştireceğini anla ve dahada yoğunlaş sonunda vücuduna emir verdiğinde tüm tüylerin diken diken olacak biraz daha değiştirmeye çalış ve olmuş olmasını dile. Balgamın falan gelirse biraz daha geliştin demektir :D

Su video bende acilmiyo youtube falansa bi adresi yazarmisin merak ettim tesekkurler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...