Hz Muhammetin Mührü Budur Arkadaşlar.

Cem

Kayıtlı Üye

Hz. Muhammeti’in (S.A.V.) Mührü budur.

151. Kul tealev etlü ma harrame rabbüküm aleyküm ella tüşriku bihı şey'a ve bil valideyni ıhsana ve la taktülu evladeküm min imlak nahnü nerzükuküm ve iyyahüm ve la takrabül fevahışe ma zahera minha ve ma betan ve la taktülün nefselletı harramellahü illa bil hakk zaliküm vessaküm bihı lealleküm ta'kılun

152. Ve la takrabu malel yetımi illa billetı hiya ahsenü hatta yeblüğa eşüddeh ve evfül keyle vel mizane bil kıst la nükellifü nefsen illa vüs'aha ve iza kultüm fa'dilu ve lev kane za kurba ve bi ahdillahi evfu zaliküm vassaküm bihı lealleküm tezekkerun

153. Ve enne haza zıratıy müstekıymen fettebiuh ve la tettebius sübüle fe teferraka biküm an sebılih zaliküm vassaküm bihı lealleküm tettekun

151 - De ki: Rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana babaya iyilik edin, fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, sizin de onların da rızkını biz veriyoruz. Kötülüklerin açığına da, gizlisine de yaklaşmayın. Haksız yere Allah'ın haram kıldığı cana kıymayın. Düşünesiniz diye Allah size bunları emretti.
152 - Yetimin malına yaklaşmayın; yalnız erginlik çağına erişinceye kadar (malına) en güzel biçimde (yaklaşabilir ve uygun şekilde harcayabilirsiniz). Ölçü ve tartıyı tam adaletle yapın. Biz kimseye gücünün yettiğinden fazlasını teklif etmeyiz. Söylediğiniz zaman da, yakınınız da olsa âdil olun ve Allah'a verdiğiniz sözü tutun. Öğüt alıp düşünesiniz diye Allah bunları size emretmiştir.
153 - İşte benim doğru yolum budur; ona uyun. Sizi O'nun yolundan ayıracak başka yollara uymayın. (Azabından) korunmanız için Allah size böyle tavsiye etmiştir.

ENAM SURESİ 151/152/153

Cem

Kayıtlı Üye
Aziz Kardeşlerim Cuma Günü Eyüp Sultan Hz'lerinin Yanında Cuma Namazını Eda Etmek için Gittim Vaazdaki Konu Buydu Hz. Muhammet (S.A.V) efendimizin Mührü Budur dendi Bende Bilmeyen Kardeşlerimiz Vardır Diye Paylaştım İnşallah Faydalı Olmuşumdur.

Allahın Rahmeti ve Bereketi Üzerinize Olsun

guzelcem

Kayıtlı Üye
Ben anlayamadım kardeş :( mührü derken :( açıklarsanız çok sevinirim...

Cem

Kayıtlı Üye
Ben anlayamadım kardeş :( mührü derken :( açıklarsanız çok sevinirim...

151 - De ki: Rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana babaya iyilik edin, fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, sizin de onların da rızkını biz veriyoruz. Kötülüklerin açığına da, gizlisine de yaklaşmayın. Haksız yere Allah'ın haram kıldığı cana kıymayın. Düşünesiniz diye Allah size bunları emretti.
152 - Yetimin malına yaklaşmayın; yalnız erginlik çağına erişinceye kadar (malına) en güzel biçimde (yaklaşabilir ve uygun şekilde harcayabilirsiniz). Ölçü ve tartıyı tam adaletle yapın. Biz kimseye gücünün yettiğinden fazlasını teklif etmeyiz. Söylediğiniz zaman da, yakınınız da olsa âdil olun ve Allah'a verdiğiniz sözü tutun. Öğüt alıp düşünesiniz diye Allah bunları size emretmiştir.

153 - İşte benim doğru yolum budur; ona uyun. Sizi O'nun yolundan ayıracak başka yollara uymayın. (Azabından) korunmanız için Allah size böyle tavsiye etmiştir.

ENAM SURESİ 151/152/153

kısaca bu ayetlere uyan beni kazanır diyor

ikbal1505

Guest
görünmüyo. ben göremedim .S

Göremiyorsanız size bir alternatif sunayım. Ctrl tuşuna basılı tutun ve sağ numerik klavyedeki + tuşuna basın. Her + tuşuna bastığınızda sayfa biraz daha yakınlaşacaktır. Küçültmek istiyorsanız ctrl tuşuna basılı tutun ve yine numerik klavyedeki - tuşuna bastığınızda biraz daha uzaklaşacaktır sayfa. İyi forumlar :)

Cem

Kayıtlı Üye
Allah Sizdende Razı Olsun

Cem

Kayıtlı Üye
Arapçasını yazamıyorum klavyem yok