Hocanın söyledikleri..Lütfen yardımcı olurmusunuz?

Günes2

Banlı Kullanıcı
Evet abdestli bir şekilde dualarınızı okuduktan sonra şöyle diyebilirsiniz Ya Rabbel alemin müşkül durumdayım bana yardım et bana dostlarından birini yolla.
Gayet basit değilmi suya yazıp içmiyorsun yakma olaylarıda yok :) yatmadan önce böyle dua et kendine özelde dualar geliştirirsin yeterki istemesini bil ve istemen gerekendne iste :)

bu çok ii oldu :)) çok teşekkür ederim.zaten ayetel kürsi ile korunduğumu düşünüyorum.yaşanacakların önüne geçilmez ama dünya dua üzerine kurulu dua edersem allahımın merhabeti gazabından daha büyük o rahmanından hepimizi rızıklandırsın

Günes2

Banlı Kullanıcı
Büyü kısmen malzemenin parası..
Bende bu tür olayları çok yaşadım , dine yakınlılığım onu yendi.
Büyü,Varlık benzerleri..

Zaten Allahımda bizim inanç güçlülüğümüzü böyle sınamıyormu :) diye düşünüyorum sevgiler Ruh

Sennin

Kayıtlı Üye
Eğer ben böyle bir durum yaşasaydım yapacağım ilk şey korkularımın üstüne gitmek olurdu.Varlıklar hakkında bilgim yok sadece bazen sitede denk gelirse ilgimi çeken konulara bakıyorum.Konulardan birinde "eğer onlardan korkarsanız sizi kontrol edebilir.Onlardan korkmayıp üstün olduğunuzu kanıtlarsanız onlar sizden uzaklaşırlar." gibi bişey yazıyodu.Zaten korku kötülüğü besler benim düşünceme göre.Astral seyahatte kortuğumuz zaman sorunlarla karşılaşıyoruz.Önemli olan korkmamak.Burdaki amacım size bir tavsiye vermek değildi zaten verecek kadar bilgiyede sahip değilim.Ancak ben yaşasaydım yapacağım ilk şey korkularımın üstüne gidip onları yenmek olurdu.
Ayrıca sizin asıl merak ettiğiniz hocanın söyledikleri.Sanıyorumki Müslümansınız.Kuran'ın,hadislerin ve bazı İslam alimlerinin sözlerinin size yardımcı olabileceğini düşünüyorum:
-"Falcının, büyücünün veya başka birinin gaybdan verdiği haberlere inanan, Kur'an-ı kerime inanmamış olur."[Taberânî]
-"De ki: Gaybı bilmek Allaha mahsustur." [Yunus 20]
-"De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur." [Neml 65, Hücurat 18]

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.Allah yardımcınız olsun.İnşallah en kısa zamanda kurtuluşa erersiniz.

Günes2

Banlı Kullanıcı
-"Falcının, büyücünün veya başka birinin gaybdan verdiği haberlere inanan, Kur'an-ı kerime inanmamış olur."[Taberânî]
-"De ki: Gaybı bilmek Allaha mahsustur." [Yunus 20]
-"De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur." [Neml 65, Hücurat 18]

insanoğluyuz bazen inanabiliyoruz ama bunu okumam çok iyi oldu teşekkür ederim ama korkularımı yeniyorum onlara karşı ama dediğiniz gibi hocanın söyledikleri korkutmustu beni allaha sığınmaktan merhamet dilemekten başka çarem yok sevgi ve ışıkla kalın..

Saprohil

Kayıtlı Üye
Hangi dinden isen o dinin ibadetini yap.Ama ibadeti ruhunla beraber yap ruhun başka yerde olmasın.Bu işlerle uğraşan çok hoca var hepsi ya boğuluyor yada yamuluyor yani hocalara pek güvenme kendilerine faydaları yok.Yaratıcına güven o sana yeterli olur.Çünkü yaratıcına güvenmez hocalara güvenirsen yaratıcı sana kızar ve öfkelenir.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Insanin basina neler gelecegini daha evvelden ogrenmesi cok kotu ve zor bir durum.Depresyon hali bile ortaya cikabilir.Kesinlikle de bir yol bulamaz iseniz iste o zaman iyi bir buyucuye ihtiyaciniz olacak sanirim.Turkiyede bu zor olabilir.Ama eger cok ciddi ise(sonucu olum,vs olacaksa) o zaman hic dusunmeyip,paraya kiyip, asya ulkelerinde bu isin cozumunu arayacaksiniz.Benim aklima bir tek bu geldi.
Ben su anda uzak doguda yasiyorum ve burada aklimin eremeyecegi,daha once hic duymadigim,bilmedigim seyler duydum,bilgi edindim.
Inanilmaz buyu cesitleri ve buyuculer mevcut.
Size acil sifalar dilerim.Bu cok uzucu bir durum.Benimkisi sadece kucucuk bir tavsiye.
Ama oncelikle diger uyelerin tavsiyelerine kulak asmanizi soylemeliyim.Her sorunun bir cozumu olmali.
Iyi forumlar...

darkangels

Banlı Kullanıcı
Bence arkadaşının bir hocaya gitmesi yerine senin iyi bir hocaya gitmen daha iyi olur gibi düşünüyorum.Ayrıca sitede korunma duaları var, bunların dışında da evde sürekli dua okuyabilirsin.Bunun dışında hiç çıkarmamak üzere muska takmanı tavsiye ederim.Eğer dua okursan sana yaklaşamazlar.ALLAH yardımcın olsun...

Azarmghiel

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Belli başlı ülkeler ''Parapsikoloji'' Alanını bilim haline getirmişken, üzülerek söylüyorum ki yorumlar beni çok şaşırttı... Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum bunu yanıtlarsanız sevinirim. Neden konuya benden önce yorum yapmış olan hiçbir yorumcu öncelikle konunun parapsikoloji alanına dahil olup olmayacağının anlaşılabilmesi için başına gelenleri anlatan arkadaşa ilk etapta bilimsel bir kontrolden geçmesi gerektiği gerçeğini belirtmiyor? Günlük yaşam içerisinde duyulan sesler-anlık görüntüler-duygu karmaşası gibi durumlar ne yazık ki çoğu zaman bilimsel net gerçeklikler nedeniyledir. O anlık ruhsal durum, içinde bulunulan mekanın algılar üzerinde etki yaratabilecek durumda olması (Örneğin baskın renkler-kokular vb) hatta tüketilen yiyecekler bile bu tip durumlara neden olmaktadır. Konu sahibine tavsiyem hacılar hocalar muskalar vs den önce işin psikolojik tahliline yönelmen. Bunun akabinde eğer tam anlamıyla sorunsuz gözüküyorsan bilimsel olarak ve halen bu tip durumların devam ediyorsa yine buyur yardım edecek insanlar vardır elbet.

Günes2

Banlı Kullanıcı
Insanin basina neler gelecegini daha evvelden ogrenmesi cok kotu ve zor bir durum.Depresyon hali bile ortaya cikabilir.Kesinlikle de bir yol bulamaz iseniz iste o zaman iyi bir buyucuye ihtiyaciniz olacak sanirim.Turkiyede bu zor olabilir.Ama eger cok ciddi ise(sonucu olum,vs olacaksa) o zaman hic dusunmeyip,paraya kiyip, asya ulkelerinde bu isin cozumunu arayacaksiniz.Benim aklima bir tek bu geldi.
Ben su anda uzak doguda yasiyorum ve burada aklimin eremeyecegi,daha once hic duymadigim,bilmedigim seyler duydum,bilgi edindim.
Inanilmaz buyu cesitleri ve buyuculer mevcut.
Size acil sifalar dilerim.Bu cok uzucu bir durum.Benimkisi sadece kucucuk bir tavsiye.
Ama oncelikle diger uyelerin tavsiyelerine kulak asmanizi soylemeliyim.Her sorunun bir cozumu olmali.
Iyi forumlar...

aahhh keşke elimde olsada gidebilsem zaten :) aynen öylee psikolojim bozulmus durumda ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.paraya kıymak deil öğrenciyim zaten nasıl gideim ben asyaya.. keşke elimden birşey gelse

Günes2

Banlı Kullanıcı
Belli başlı ülkeler ''Parapsikoloji'' Alanını bilim haline getirmişken, üzülerek söylüyorum ki yorumlar beni çok şaşırttı... Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum bunu yanıtlarsanız sevinirim. Neden konuya benden önce yorum yapmış olan hiçbir yorumcu öncelikle konunun parapsikoloji alanına dahil olup olmayacağının anlaşılabilmesi için başına gelenleri anlatan arkadaşa ilk etapta bilimsel bir kontrolden geçmesi gerektiği gerçeğini belirtmiyor? Günlük yaşam içerisinde duyulan sesler-anlık görüntüler-duygu karmaşası gibi durumlar ne yazık ki çoğu zaman bilimsel net gerçeklikler nedeniyledir. O anlık ruhsal durum, içinde bulunulan mekanın algılar üzerinde etki yaratabilecek durumda olması (Örneğin baskın renkler-kokular vb) hatta tüketilen yiyecekler bile bu tip durumlara neden olmaktadır. Konu sahibine tavsiyem hacılar hocalar muskalar vs den önce işin psikolojik tahliline yönelmen. Bunun akabinde eğer tam anlamıyla sorunsuz gözüküyorsan bilimsel olarak ve halen bu tip durumların devam ediyorsa yine buyur yardım edecek insanlar vardır elbet.

Sevgili Azarmghiel sorunumun parapsikoloji olduğu ihtimalini aşalı uzun zaman oldu söylediklerinizde çok haklısınız ama bende olmak üzere bi çok insan benim gibi sorunlar yaşayabiliyor.ve zaten benim sorunumun aslında bir musallat hatta büyü ile yapıldığı ortaya çıkmış durumdaydı yazımdanda anlaşıldığı üzere. benim sorunum onlar değil. benim sorunum başka bir hocanın benim hakkımda çok büyük şeylerin söylemesi ve bu durum beni olumsuz yönde etkilemesi.bir insan olumlu yada olumsuz ne derse onun vermiş olduğu enerjiyle haliniz etkilenir.bendede şuan aynı durum söz konusu olabilir.psikolojik olarak o hocanın söyledikleri etkiledi beni evet ama bu kesinlik başımdan geçen olaylarla alakası yoktur.benim merak ettiğim konu zaten 'başıma bela olarak ne gelecek gerçekten kötü bir olaymı yaşayacağım' korkusudur. umarım açıklayıcı olmuştur
sevgi ve ışıkla kalın.