Hocamın bana verdiği garip cevap;

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eletan

Kayıtlı Üye
Sayın AkuJuk yanlış biliyorsunuz sanırım çünkü Seyyid soyundan gelenler mevcut ve benim de anne tarafımdan bu soy devam ediyor. Soyadı kanunundan önce de bizim sülalemize "Seyyid" deniyordu. Tabi ki Tasavvufu da seviyorum hatta dedem bana zikirler verirdi ve bunları sürekli çekmemi söylerdi hala da söylediği bu zikirleri sessiz ve karanlık bir ortam buldukça (sessiz ve karanlık ortamı seçme nedenim dikkatimi bozacak hiçbir şeyin olmaması için) çekerim. Dine bağlı bir kişiyim ama yine de her türlü ilmi uygulamasam bile öğrenme ihtiyacı duyuyorum. Mesela bir havas,kabala,paganizm vb. gibi ilimleri uygulamayı hiç düşünmedim ve düşünmem çünkü bunlar bana yanlış geliyor ama yine de bunları öğrenme ve bilme ihtiyacı duyuyorum bu yüzden bu sitede dolanmayı seviyorum :)

Saprohil

Kayıtlı Üye
İmam Hüseyin,Kerbela'da şehid düşünce,Ehli beyte Emevilerin zulmü başladı.Emeviler,devletlerinin saltanatını sağlamlaştırmak amacına,Ehli beytin bebeklerini dahi gözlerini kırpmadan öldürüyorlardı.İmam Hüseyin'Den sonraki imamlarda bir bir şehid edilmiştir.Peygamber soyu yani ehli beytte emevilerden kaçıp,Anadolu'da,İran'da gizlendiler.Emeviler devrilip,Abbasiler gelince de aynı katliamlar,zulümler devam etti.Ta ki Moğollar,Abbasi halifesini ve ailesini atlara ezdirip öldürünceye kadar.Moğolların ehli beyt ile alıp veremedikleri yoktu.Ehli beyt mensubu olan kişilere vs.dokunmadılar.Çoğu Ehli beyt mensubu Arabistan'a döndü.Rumlarla,Türklerle asimile olanlar Anadolu'da,Acemlerle asimile olanlar da İran'dadır.

Başarılmayacak şey yoktur,inan ve başar.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Seyyidim,seyyidler bu konuda daha avantajlı.Seyyid olduklarından ötürü Cedleri yani Resulullah s.a.v. efendimizin yolundan giderlerse kısa zamanda çok mesafe kat ederler,aksi halde günaha,batağa,malayaniye saplanırlarsa veballeride yine daha büyüktür.Çevremde nice seyyid olan var.Cinlere hükmeden seyyidler tanıyorum.Hocanız ya yanlış anlamış-karıştırmıştır yada bu konularda bilgisi yoktur.

Ama şunuda belirtmeden geçemeyeceğim: "Zamanında ALLAH ın evliyasından birine,nasıl bu dereceye geldiniz,seyri sülükta derece kat etmek zor değilmidir,seyyidsiniz bunun avantajı olmadımı gibi sorular sorunca Veli zat şöyle cevaplar; -Hayır.aksine, ne zaman seyyidliğimi duvarın deliğine gömdüm,üzerinide çamurla sıvadım işte o zaman nefsin kibrinden,nefsi emmare`den kurtuldum."

teknik67

Kayıtlı Üye
[h=1]ÜSTÜNLÜK ANCAK TAKVÂ’DADIR[/h]49/ EL-HUCURÂT -13- Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH’ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdardır.
ayettede belirtildiği ALLAH katında üstünlük yada ayrıcalık sadece takva yani yüce ALLAH ın emirlerine uymada dır.peygamberimizin soyundan gelmiş olmak veya olmamak bir ayrıcalık ifade etmez.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
ÜSTÜNLÜK ANCAK TAKVÂ’DADIR

49/ EL-HUCURÂT -13- Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH’ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdardır.
ayettede belirtildiği ALLAH katında üstünlük yada ayrıcalık sadece takva yani yüce ALLAH ın emirlerine uymada dır.peygamberimizin soyundan gelmiş olmak veya olmamak bir ayrıcalık ifade etmez.
ikinci verdiğim örneği bunu anlatmak adına vermiştim.Zira Peygamber efendimiz s.a.v. bir sabah namazı vaktinde kızı Fatıma r.a. anamızın kapısını çalarak -"Ey kızım Kalk namazını Kıl,Peygamber kızıyım diyerek namazlarını aksatma,Vallahi ben bile seni kurtaramam" buyurmuştur.Biz Peygamber`e hürmeten soyuna saygı gösterir severiz.Ama soyu olan seyyidler bu seyyidliği sürekli öne sürerlerse,ilerleme kat edemezler,çünkü nefsin kabarmasından,kibirli olmasından emin olamazlar.Tek çare;Duvarın deliğine gömüp üzerini sıvamak ve salih amellerle ALLAH a yaklaşmaya çalışmak.

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yanlış anlamayın.Ama Hz. Muhammed'in akrabaları ve yakınları, veyahut peygamber soyunda gelenlerin hiç birisi yaşamıyor.Çünkü peygamber soyundan geliyorum demek kolaylıkla söylenebilecek bir şey olmamalı.Ayrıca sizde bu işlerin yakınında olduğunuza göre. Fiziki alemden kurtulmak için bulunan kapı, telekinezi, parapsikoloji değildir. Tasavvuf'tur.Ve tabiki ibadetle meşgul olmaktır. Her şeyi bir kenara bırakalım.Dine bağlı bir kişinin. Bu sitedeki birçok konuyla yakından uzaktan alakalı olmaması gereklidir.Bence.İyi forumlar :)

araştırıp bilgi edinmek güzel birşeydir ama dediğin gibi peygamber soyundan eğer geliyorsa tamamen kendini tasavvufa adaması gerekir.peygamber soyundan gelenlerin hiçbiri yaşamıyor demişsin.hayır yaşıyorlar.ama biz bilmiyoruz

treworax

Kayıtlı Üye
İnsanın beyini kullanması hiç bir dinde yasaklanmamıştır.
Psişik yetenekle beynin gücünün eseridir. Onu kullanma demek beynini kullanma demek gibidir.
Tamam Müslümanlıkta büyü yasak ama psişik yetenekler,parapsikoloji yasak değil.

Ben olsaydım gidip bana onu söyleyen hocama ''Hocam bilmediğiniz konularda konuşmamanız sizi daha iyi öğretmen yapar.'' derdim. :)

Dinler hakkında yorum yapmadan önce iyi bir araştırmak gerekir.Artık dinlerin içeriklerini değiştirip düzeltmektense,"yanlış" olduğunu kabul edip kendimize farklı bir yol aramamız gerekmez mi ? Hiç bir din insanın beynini kullanmasını yasaklamaz demişsin,bu söylediğine gerçekten inanıyorsan dinler tarihini ve kutsal dinlerin -zaten hangisi kutsal değil ki ?- kitaplarını tekrar okumanı tavsiye ederim.Eğer ortada bir yönetim/iktidar/otorite var ise o ekol/din vs, tamamen insanı kısıtlar ve özgürlüğü yokeder.Çünkü otoritenin olduğu yerde çıkar vardır,çıkar hiç bir zaman sahipsiz kalmaz ve ortaya sınıfları doğurur ; köleler ve efendiler,,,modernleştirecek olursak ; yönetenler ve yönetilenler,,,Dinler(kutsal) temel olarak,insanlar üzerinde otorite kurarak,baskıya ve korkuya dayalı bir düzen kurmak niyetindelerdir.Ve bu hegemonyayı sonsuza kadar sürdürmek için,yönettiği kesimin düşünmemesini sağlamak zorundalar ve bu nedenle düşünen insan tanrının gözünde tehlikeli insandır ve yok edilmesi gerekir,tıpkı tanrının ufak oğlunun yani devletin yaptığı gibi,,,

teknik67

Kayıtlı Üye
treworax , kaç yaşındasın bilmiyorum, zamanında yani 18-20 li yaşlarda bende senin gibi düşünüyordum okuduğum kitaplar yüzünden .o yüzden seni eleştirmeyeceğim.fakat dinler tarihini okuduğun kadar birde kutsal kitapları okusaydın içinde hiç bir baskı unsuru,hegomanya unsuru ,kölelik unsuru taşımadığını ,düşünmenin dinin bir parçası olduğunu anlıyacaktın.baskı ,korku ,insanlar üzerinde hegomanya ya bende karşıyım herkes karşıdır.bu saydığımız özellikler suudi Arabistan , kuzey kore vb. gibi baskıcı ve totaliter ülkelerde mevcut.birisi din adına diğeride dinsizlik adına insanlara zulum etmekte.tabii başka ülkeleride ilave edebiliriz .baskının olduğu yerde yaşam bitmiştir,ilerleme bitmiştir,hayat bitmiştir.ister din adına yapılsın ister dinsizlik adına veya her ne adına yapılırsa yapılsın.din adına yapılıyorsa din bitmiştir.insanlık adına yapıyoruz denmişse insanlık bitmiştir.yalnız özgürlükler bir başkasının yaşama veya insanca yaşama özgürlüğüne engel olmamalıdır.ben inançlıyım ama her tür müzik kulağa hoş gelen her tür müzik dinlerim.benim inançlı olmam normal bir Avrupalı vatandaş gibi rasyonel akılcı mantıklı düşünmeme engel değildir.olmamalıdır.ayrıca metafizik ve parapsikoloji bir bilimdir .dinen de bir sakıncası olacağını zannetmiyorum.tam tersine metafizik veya parapsikolojik bilgiler, çalışmalar, yaşantılar insanı inanca doğru götürüreceği kanaatindeyim.

Sasdad

Kayıtlı Üye
ÜSTÜNLÜK ANCAK TAKVÂ’DADIR

49/ EL-HUCURÂT -13- Ey insanlar! Biz sizi bir erkekle bir kadından yarattık. Birbirinizi tanıyıp sâhib çıkmanız için milletlere, sülâlelere ayırdık. Şunu unutmayın ki ALLÂH’ın nazarında en değerli, en üstün olanınız, takvâda en ileri olandır. Muhakkak ki ALLÂH herşeyi bilir, her şeyden hakkıyla haberdardır.

ee zaten kimse seyyidler üstün bir ırk veya soydur falan demediki ? sen kendi kendine soru cevap yapıyorsun ...

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Bence hoca burada telekineziyi vs. de kasıt etmiş. Çünkü büyü sadece peygamber torunlarına değil ki herkese yasak. :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...