hıdırellez

kar tanesi

Kayıtlı Üye
Bende bikeresinde şöyle yapmıştım 41 karınca yuvasından kum alıp beze bağlayıp gül ağacının dibine gömmüştüm . Sonuç negatif hiç birşey :(yok

Lonika

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bende birşeyler yazmak istedim. Bu gece dileklerinizi yazıp her hangi bir yeşil bitkinin altına koyuyorsunuz. Bahçesi olmayanlar saksı dibine koyabilirler. Sabah gün doğmadan alıp yakıyorsunuz ve suya karıştırıp bahçeye veya saksıya döküyorsunuz. Evlenmek isteyenler parmaklarına kırmızı bir ipten yüzük yapıyor ve sabaha kadar parmağında tutup sabah evlenme arzusunu tekrarlayarak yakıyor. Eğer sevdiğiniz ve evlenmenizde engel olmayan biri varsa onunda adını anne adıyla tekrarlıyorsunuz. Ev sahibi olmak isteyenler bir yerden istedikleri evin fotoğrafını bulup kessin ve onuda bir gece yeşil bitkinin dibine bırakıp sabah yaksın. Bu şekilde yapılan dikekler en kısa zamanda veya en geç bir yıl içinde gerçekleşiyor. Ben her yıl deniyorum ve her defasında oluyor. Dilerim Rabbim herkesin dileğini veriri İnşaallah.

ha zohar

Kayıtlı Üye
hıdrelezziniz kutlu olsun heerkezin tüm dilekleri kabul olurr inşallahhh:devil2:

selene7777

Banlı Kullanıcı
yakmak için süper kaliteli bir mum seçmişim sanırım yan yan biticeğe benzemiyor:hang:

selene7777

Banlı Kullanıcı
bu arada umarım hepimizin dilekleri gerçek olur:Angel_anim:

AdıgePsase

Kayıtlı Üye
:Angel_anim:Dilekleriniz kabul olur ve güzel yıllar geçirirsiniz inşallah. Sevgiler.. :hurray:

Jackalll

Kayıtlı Üye
Kartanesi senin yaptığın şeyi yaşlı insanlar yapıyor öncelikle ben bunu anneannemden biliyorum.
Her sene Hıdırellez de 41 tane karınca yuvasından bir tutam toprak alır. Ve 41 adet karınca yuvasının toprağını karıştırır. Bunu yaparkende her karınca yuvasından toprak alırken 3 ihlas 1 elham okur. ve sonunda karışan toprakları vermek istediği kişi adeti kadar parçaya böler. Her parçayıda 7 kat naylona sarar.
Fakat senin yaptığın gibi toprağa gömmez. 1 sene boyunca bir dahaki Hıdırelleze kadar cüzdanda taşımak gerekir ki bereket bolluk eksik olmasın.
sevgilerimle.

amargi

Kayıtlı Üye
Çok teşekürler sevgili urum peki kagıda dileğimizi yazdıktan sonra sabaha karşımı yakıcaz?

kar tanesi

Kayıtlı Üye
Öylemi bu şeklini bilmiyordum dua felanda okumadım o şekilde söylenmişti bana neyse buseferde urumun dediğini yapacağım .

kar tanesi

Kayıtlı Üye
Ya ben mum yaktım ama gece bitmişti mum urum bugün gül ağacına bez bağlasam olurmu 1gün önceden yapılıyormuşya

yasemin

Kayıtlı Üye
İzmir'de coşkulu yaşıyoruz da biz dün kendi coşkumuzdan ateşleri falan kaçırmışız. Önce kordon'da başladık sonra karşıyaka'da arkadaşımızın meyhanesinde kanun eşliğinde şarkılar söylerken devam ettik bir çıktık dışarıya ; evli evine köylü köyüne gitmiş... güzeldi ama

oksana

Kayıtlı Üye
Ben başladım dün akşam yapmaya.Her senede yaparım hem kendim için hem de sevdiklerim için şimdiye kadar ne dilekte bulunduysam gerçekleşti.Allah herkesin dualarını kabul etsin ...

simenakatre

Kayıtlı Üye
asıl hıdrellez 18 mayısı 19 mayısa bağlayan geceymiş yaşlılar öyle söylüyor bu konuda bilgisi olan varmı?