Herkesi öldürmek istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Eğer o 1 milyar insanın içine bir şekilde bu konuyu okuyan bir üye girerse bende dahil,sanırım çok eğlenicez.

La-edri

Kayıtlı Üye
O nasil bir sey öyle islami usule göre ? Allah Hu Ekber diye cellat mi kesileceksiniz basimiza, bence bunlardan yeterince var maddi yada manevi fark etmiyor.Kendinizi kandiriyorsunuz, sorunu kendinizde degil hep disarda ariyorsunuz, oysa herkez kendi evini(gönlünü) temizlese dünyada sykinti olmayacagini da anlar..

Herkezi öldürmek agir mesele, kendinden basla ise, ben intihar et demiyorum elbet, ama karanligin aydinliga ihtiyaci var :)

onlyturk

Kayıtlı Üye
O nasil bir sey öyle islami usule göre ? Allah Hu Ekber diye cellat mi kesileceksiniz basimiza, bence bunlardan yeterince var maddi yada manevi fark etmiyor.Kendinizi kandiriyorsunuz, sorunu kendinizde degil hep disarda ariyorsunuz, oysa herkez kendi evini(gönlünü) temizlese dünyada sykinti olmayacagini da anlar..

Herkezi öldürmek agir mesele, kendinden basla ise, ben intihar et demiyorum elbet, ama karanligin aydinliga ihtiyaci var :)

Yanlış anladın sen beni :D Ben müslüman olmayanı öldürmek bahsetmedim, kötülük yapan, hırsızlık, haksız yere cana kıyma, yer yüzünde bozgunculuk çıkarma, vs. kuranda yazdığı şekilde böyle insanları öldürmekten bahsettim, mesela kuran hırsızlık yapanın elinin kesilmesini emreder ve güçlerime tam hakimiyet kurabilirsem bunu yapıcam ;)

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
Kötülük yapan kişileri polise şikayet et onlar gereğini yaparlar .

Ü

Üye silindi 38107

Yanlış anladın sen beni :D Ben müslüman olmayanı öldürmek bahsetmedim, kötülük yapan, hırsızlık, haksız yere cana kıyma, yer yüzünde bozgunculuk çıkarma, vs. kuranda yazdığı şekilde böyle insanları öldürmekten bahsettim, mesela kuran hırsızlık yapanın elinin kesilmesini emreder ve güçlerime tam hakimiyet kurabilirsem bunu yapıcam ;)

Sen de benim gibi kinezilerle ilgileniyorsun onlyturk.Benim de tam konu alanım kineziler özellikle telekinezide ustalaştıktan sonra nekrokinezi ve lunarkinezi çalışacağım ama önümüzde uzun bir yol var gibi görünüyor.Eğer başarırsak beraber çıkar islami usüllere göre gereken kişilere gereken ceazyı verir masumları koruruz ancak önce iş çakralar meditasyonda falan bitiyor.Kısacası tam benim kafadansın onlyturk ikiz gibiyiz yazdıklarını felan takip ediyorumda. :D
Sevgi ve ışıkla

Saprohil

Kayıtlı Üye
Öldürme sadece ders ver.Adama gidip doğruları anlatabilirsin.Biliyorum insanoğlu çok nankör,çok vefasız ama çekeceğin vicdan azabını düşün.Mesela Habib i Acemi.Çok büyük bir eşkiyamıştı ama pişman olup Allah'ın yoluna baş koymuş,sevilen bir kul olmuş.Allah aşığı olmuş.Ona borcu olan herkesin borcunu silip,düşmanlarıyla barışmış.

Ama zamanında kötüydü.Onu birisi öldürseydi eğer Allah'ın düşmanı olacaktı.Bırakalım cezalandırmayı,öldürmeyi Allah yerine getirsin.Bizim ilmimiz,gücümüz buna yetmez.
Böyle insanları öldüren kişilerden örnek vereyim sana.Mesela İlhanlı Hükümdarı Hulagü.Bağdatta taş üstünde taş bırakmadı,1 milyon insan katletti.Cengiz Han 40 milyon insanı katletti.Timur da binlerce kişinin kanını döktü.Tarihten örnekler veriyorum hep aklıma gelen misaller bunlar.Daha çok katliam yapan adamlar var böyle.Sonucu ne oldu onu da söyleyeyim.

Cengiz Han'ın oğlu hastalıktan öldü.Yaşarken oğlunu kaybetti.Hulagünün oğlunun ve en yakın arkadaşının başını kesip,Hulagüye yolladılar.Timurun oğullarından bir tanesi aklını kaybetti,Torunu öldürüldü.Şimdi sana bu örnekleri veriyorum.Ama bu adamlar hep lider adamlar.Sen sıradan bir insansın.Ama bunlarla ortak bir noktan var.Bunlar da senin gibi küçükken kendilerinden güçlü kişiler tarafından ezilmişler.Büyüdüklerinde de içlerindeki öfkeyi,kılıç ve oklarla insanların üstüne püskürtmüşler.
Tarihten örnek vermem gerekti,günümüzdeki ve yakın tarihteki liderler hakkında zerre bilgim yok.

Sende ezilmişsin belki de hayla eziliyorsun.İntikam almak istiyorsun.

Bak böyle giderse bir şey yapamazsın.Siyasetçi olacaksın.Halk seni seçecek başa geleceksin.Artık öyle ne yaparsan yaparsın.Fakat eski zamanlarda yaşamıyoruz.1 milyar insanı katletmen imkansız.

Haklısın,insanlar tekrar sapıtmaya başladı,suları kaynıyor.Az kaldı bir şeyler olmasına.Geçmişte helak edilen topluluklarla bugünü karşılaştırırsan tıpatıp aynı olduğunu hatta bugünün dahada aşmış olduğunu görürsün.

Sana hak veriyorum ama elden ne gelir.Allah'ın işine karışılmaz.Allah'ın verdiği canı alanlara neler olmuş anlattım.

Sana vereceğim kesin ve etkili tavsiye şudur.Okul okuyorsan okulunu bitir.Mesleğin olsun.Mesleğini yerine getir para kazan.İyi para kazandıran meslekler var mesela.Artı ticarete,borsaya da atılabilirsin cebine para gelince.Cebin para görmeye başlayınca insanlara yardım edersin.Sana maddi güç olarak verebileceğim tavsiye bu.Bu bir yere kadar etkilidir.Senden zenginiyle baş edemezsin.

Yine okul oku,paran olsun.İnsanlar arasında dolaş,insanları incele.İbadetini hep yap,devamlı zikir halinde ol.Allah aşığı olmandan söz ediyorum yani.Eline para geçince fakirlere harca.Yani para biriktirme,eline geçen aylıktan ihtiyacını al.Kalanlarını fakirlere dağıt.Her vakit namazını camide kıl.Oradaki manevi huzuru hiç bir yerde bulamazsın.Belli bir yerden sonra insanları sevmeye başlarsın.İçindeki öfke yok olur.Belli bir yerden sonra artık hissedersin bazı ilimleri.Bu ilimler Allah tarafından kalbe verilir.Ustan Hızır olur.

Birisi gelir kalbini kırarsa,adamın Dünya başına yıkılır.Dünyanın en zengin,en güçlü lideri olsa dahi karşında dayanamaz.Toz olur gider.Senin yaşadıklarını bende yaşadım.Seni çok iyi anlıyorum.Verebileceğim tavsiyeler bunlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aşk1

Banlı Kullanıcı
bilir misiniz bilmiyorum hz isa zamanında bir kadını zina yaptığı gerekçesiyle herkes taşlayarak öldürcekmiş o sırada hz isa yerden koca büyük bir taş almış ve bu taşı içinizde hiç ama hiç kötülük yapmayan atarak bu kadını öldürmeye başlayın demiş.

hiçbiriz kötülük yapmamış değiliz oyüzden bu bize düşmez.

onlyturk

Kayıtlı Üye
bilir misiniz bilmiyorum hz isa zamanında bir kadını zina yaptığı gerekçesiyle herkes taşlayarak öldürcekmiş o sırada hz isa yerden koca büyük bir taş almış ve bu taşı içinizde hiç ama hiç kötülük yapmayan atarak bu kadını öldürmeye başlayın demiş.

hiçbiriz kötülük yapmamış değiliz oyüzden bu bize düşmez.

Çok yanlış bir düşünce, konumuz zina değil konumuz kötülük :) O halde şöyle yapalım, kötüler kötülük yapmaya devam etsin, bizim de günahımız var bu yüzden karışmayalım sürekli bize kötülük yapsınlar? ne kadar mantıklı ama? :))
Gerçekten telekinezide ustalaştığım zaman kötülükte aşırı giden kişileri teker teker eğlene eğlene öldürücem ve bundan zevk duyucam.

dexter

Elit Üye
Sana göre kötü olan kişi başkasına göre iyidir. Dediğin gibi bu iş görecelidir. Madem öyle ailenden insanlarda başkasına göre kötüyse eğer? O zaman ne olacak? Bu işin kan davasından bir farkı var mı? Sen onu öldür, onun sevenleri gelsin senin sevdiğini öldürsün, sonra sen .... bu iş uzar gider. Öncelikle insanları affetmekle başla. Affetmeye başladığında üzerindeki yük azalacaktır emin ol. Empati kurmaya çalış, sana göre kötü olan şeyi sana yaptığında, kim bilir ona göre ne doğruydu? İnsanlar tamamen doğru düşünemez, doğru düşüneni de toplum kabul etmez. Bu toplumda yer eden her insanın bi o kadar da kötü yönü vardır. Senin, annenin, babanın, varsa kardeşinin, en yakın dostunun, sevgilinin... Herkesin kötü yönü var. Önemli olan bunlardan arınmak. Affet! diyorum, çünkü affetmek büyük bir erdemdir. Affettiğinde onlara bir ders verirsin.
İllaki intikam duygunu tatmin etmek istiyorsan mantıklı şeyler yap. Birini öldürmek asla bir çözüm değil, + olarak sana sıkıntı ve yeni problemler doğurur. Çözüm yolları aramalısın.. Onlar gibi davranırsan onlardan bir farkın kalmaz ve bir gün biri de senin gibi tetiklenip sana ve sevdiklerine aynı zararı vermeyeceğini nerden bilebilirsin ki? Empati Kur ve Affet.. diyebileceğim başka bir şey yok.

İyi Forumlar.

albus

Kayıtlı Üye
Ben herkesten biri sayılamam. aa. ck.ck.
beni öldüremezsin :rockon:

Foras

Kayıtlı Üye
Her şeyden geçtim, gerçekten yapabilecekmişsin gibi bahsetmişsin. O kadar güvenebiliyor musun gerçekten kendine.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...